Kodused tegevused 10.02.2016

"Kodused tegevused" on kolmapäevane postitustesari, kus märgin üles enamvähem kõik, mida selle päevaga olen jõudnud ära teha või tegemata jätta.

***

Hommik. Äratuskell heliseb. Löön kähku selle vakka, sest ma just sain magama. Pärast seda, kui ma sadatuhatmiljonit korda öösel Margust kussutasin. Peast käis mõte läbi, et kas on väga läbinähtav, kui ma teesklen, et ma magasin sisse?!? Vist küll. Deem, bussijuhile peaks ju siis ka teatama, et tal pole vaja siia porimülkasse ronida, kui ma sisse magaks.

Kell on juba 6.35. Marek peaks juba vähemalt hambaid pesema, kui mitte riidesse panema. Mhhh, Margus ka ju veel magab, miks ma ei või magada?!?!?! Uhh, ei ole midagi. Püsti!

"Marek, ärka üles! Kell on juba väga palju."
"Ma ei jaksa.... (mõmisedes keeratakse külge)
"Marek, tegelikult ka! Kell on kohe kolmveerand juba! Aja end püsti!"
"Ma ei jaksa ju... Ma tahan magada!"
"Kui ma vetsust tagasi tulen, ole parem püsti ja valmis hambaid pesema!!!"

Enamasti kurjatooni tegemine ajab lapsed liigutama. Ka seekord. No püsti ta sain, hambad said ka pestud ja imede korral jõudis ta isegi natuke multikaid vaadata enne, kui uksest väljusime.

Lisaks sissemagamisele käis peast mõte läbi, et saadan Mareku üksi bussi peale. Mareli on meil täna jälle kodune laps. See mõte läks ka aia taha ja Marekut bussi peale saates ma vaid ohkasin, et jumal tänatud, et teda üksi ei saatnud. Sellisel juhul oleks ilmselt buss ilma temata minema sõitnud ja ma oleks pidanud teda kooli hoopiski bussijaama asemel saatma.

Bussijaamast tagasi kõndides vandusin vaid, et miks ilm nii kuradi nõme peab olema. Külm tuul ja pori oli ka talla all nii paks ja libe, et oleks võinud liugu lasta. Vot sulle hilist liulaskmist :D Seega võite aimata, et tänasest pikemast kõnnist ei tulnud midagi välja. Nii palju ikka liigutasin end, et hommikune "koerad söödetud, puud kööki" ringi tegin ära. Ja rohkem ei ühtegi üleliigset liigutust.

See viimane lause kehtis ülejäänud päeva kohta. Margus oli eelmise päeva vaktsiinidest (sai kaks süsti arsti juures käies) ja hambatulekust nii läbi, et ainult jorrab või magab või teeb kaht korraga. Ühesõnaga päeva eesmärgina võiski nimetada, et peaasi, et üle elame selle päeva. Olenemata, kas nõud on pestud, toad korras või pesu kuivama pandud.

Tegelikult nii palju ikka tegin, et nõud said päeva jooksul pestud, pesu sai ka nii kuivamast ära võtta kui uusi kuivama riputada ja süüa tegin ka ikka korralikult. Ei ole mul jaksu, et tühja kõhuga Margust rahustada.
Margusele maitses väga mu vahepala :) 
Aga enamus aega päevast möödus voodis. Küll Margust toites, teda süles hüpatades, magama pannes või arvutis istudes. Enamasti kui ta magama sain, siis ei hakanud väga kaugele minema, et midagi teha. Pool tundi ja klõps oli kutt jälle üleval oma jorinaga.

Ja nii õhtuni (valetan! Järgmise hommikuni) välja. Uni on nõrkadele!

PS! Kui trenni teha ei saa ja ainult tubane olen, siis on kohe tunda mingi nõmedat näksimise vajadust. Aga õnneks hoidis Margus mind piisavalt tegevuses oma jorinaga.


Comments

 1. Sa oled näost kohe peenem, seega kaalukaotus on ilusti juba näha.

  Tubli oled!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Öeldakse jah, et olla näha juba :D Aitäh :)

   Delete

Post a Comment