Rattasõit lapsega

See, et aastaajalt veel talv on, ei mängi enam rolli. Ilma poolest on ju kevad käes ja mõtted kipuvad järjest enam kevadesse ka liikumise koha pealt. Paljud julged on juba rattad oma talvekontoritest välja ajanud ja hooaja esimesed sõiduki teinud. Ma nii tubli veel pole olnud, aga mitu korda on peast see mõte läbi käinud küll.

Selleks, et ma see hooaeg võimalikult palju rattaga sõita saaks, on vaja Margusele mingis variandist rattatooli. Kuna täna Margus on natuke haiglane ja joriseb oma hambatulekust ja eilsest kahest vaktsiinist, siis olemegi täna suhteliselt tubased ja ma üritan natuke uurimistööd teha, et millist tooli tellida.

Kuna mul rattal pakiraami pole, siis peaks olema üks korralik ja tugev rattatool. Hakkasin vaatama eri variante ja natuke ikka hakkas kõhe, et kuidas ikka see 8 kuune seal mu selja taga istudes mööda kruusateed chillib. Suure otsimise tagajärjel leidsin sellise laheda tooli nagu weeride (LINK). Hind muidugi nii lahe ei olnud.

Weeride´i eelis on see, et seal on ka lauake ees, kuhu oma väsinud pead toetada, kui sõit pikaks läheb. Pole küll parim asend tukkumiseks, aga parem ikka, kui pea kuskil niisama ripakil. Kuigi nüüd mõeldes oma tee olukorra peale, siis äkki ilma lauata variant on parem?!? (tuli kohe ette pilt, kuidas iga augu peale Margus oma pea sinna unesegasena ära lööb)

Teise variandina soovitati mulle beebide grupis OKBaby orioni tooli (LINK). Põhimõte on sama (et saab ette istuma panna), aga kuna sel puudub all toetav post, siis on kaalupiirang väiksem. Seega sellise tooliga sõidaksime ühe hooaja ja siis tuleks tool maha müüa. Hind aga on selle eest tunduvalt taskukohasem.

Kui nüüd loogiliselt mõelda, siis ilmselt üle ühe aasta Margust ette istuma ei panekski. Ta ju järgmiseks kevadeks juba nii suur, et sõit oleks rohkem, kui ebamugav, kui ta ees istub. Olgugi, et suhelda temaga sõidu ajal oleks sada korda toredam ja tal oleks rohkem näha, kui minu suur ahter. (ja, järgmiseks kevadeks on sõna "suure" asemel juba "kena" :D).

Ühesõnaga mõtlemisainet on. Lisaks leidsin veel igasugu huvitavaid variante, mida hea meelega ostaks, kui need kõik nii kallid ei oleks. Esiteks selline TAGA (LINK) ratas oleks ikka ulmelahe. Ei mingit eraldi tooli, tunduvalt turvalisem sõita ja lapsele mugavam ka ilmselt. No aga hind on ikka meeletu!

Siis Mareli vanusele leidsin weeride´i toodangust ratta, mille saaks ema/isa ratta järgi ühendada (LINK). Ma juba kujutasin vaimusilmas ette, kuidas Mareli sõidab mu taga, Margus on ees toolis ja Marek eraldi oma rattaga. No saaks juba ringi kruiisida küll.

Lisaks oleks muidu selline (LINK) rattakäru ka väga mõtekas ost. Margus saaks sellega päris pikalt minuga ringi reisida. Aga ma natuke põen sellisega manööverdamist. Samas kasutusaeg oleks kõige pikem vist ja neid on ju ka sellised variante, mida saaks niisama käruna ka kasutada. Ahjaa, ja see väike asi, et hind on ka neil enamasti ikka üle paarisaja euro :S

Selliste mõttelendude peale hakkab peas kerima laul "kui mul oleks miljon krooni...". :D No siis ju ostaks küll ja üldse ei kaaluks ja vaagiks siin seda asja, aga ei ole seda miljonit kuskilt võtta. Ah, pole ju ka tuhandetki (sadadest rääkimata) võtta sellise asja jaoks. Nii peangi kaaluma jätkuvalt, kas taha istme pulga külge odavam või ette, veidi kallim tool.

Palun nüüd muljeid, kes on ostnud tooli lapsele ette või taha. Kuidas sõita on mööda konarlikku maad? Millele ostmise juures tähelepanu pöörata? jne kõikvõimalikud küsimused, millele esmakordselt tooli ostes ei pruugi ma tulla :) 

PS! Avastasin, et taha saab ka selliseid toole osta, millel saab seljatoe kallet muuta. Ma seda ei teadnudki ja seega on valik veelgi laiem :D


Comments

 1. Lisaks sellele Orionile, mis soovitasin ;) Soovitan minna Thule esindusse vaatama nende nied järelhaagiseid, need on täiesti super. Lisaks on need hea, kuna saad neid vajadusel ka lihtsalt käruna kasutada. Vähemalt Thule haagistel on need laste istmed peaaegu sama turvalised (no see on vähemalt mulje), nagu turvatoolid autos - et ohutuse sisukohast on see haagis lapsele parem - ja ka haagises võiks lapsel ikka kiiver peas olla :) Ja neid haagiseid saab siis pikalt kasutada ka. Lapsel ka mõnus - saab seal oma pesas olla, ringi vaadata või mõne mänguasjaga mängida.
  Ja, et valikut veelgi suurendada, siis ühest lahedast istmest rääkisin siin postituses - sellel siis ka tuuleklaas ees :D https://lifeatlucky13.wordpress.com/2015/08/11/lahedad-leiud-august/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seda tuuleklaasiga vaatasin ka, eriti luks variant ju. Thule omad oleks ilmselt nendest järelhaagistest kõige parem ja kvaliteetsem variant. Aga hind.. Oi seda hinnakest :D Võib ju mõelda küll, et see päris mitme aasta investeering, aga kurjam, ikka võtab kergelt õhku ahmima.

   Delete
  2. Jah, eks see haagis tasub ostmist kui rattasõitu on tõesti palju. Meil sõbrad kasutavad seda ka vahel veel 5-aastasega, kui pikem ots plaanis. Ja neile Thule omadele saab talvel suusad alla panna :D

   Delete
 2. Meil on tavaline prismast ostetud bellelli 50 eurone rattatool( pakiraami peal). Sai ostetud, kui laps sai 2 aastaseks ja nüüd 3 hooaega sai kasutatud, ise olin rahul.
  Ise väga nooremat rattatooli ei paneks vaid pigem kaaluks ka seda käru varinati,tuttaval on käru ja ta kasutab seda nö tavalise vankrina ka maal poes käies, aga tal ka 2 väikest last (eelmine suvi 1 ja 3 aastane) ja siis mugav nii liikuda.
  Soovitan ka ostal silmapeal hoida, seal vahel asjad väga soodsalt ;)

  http://www.osta.ee/jalgratta-jarelkaru-jalutuskaru-2le-lapsele-uus-74116772.html?_src=search

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ise ka pisikest taha istuma ei taha panna, selle pärast otsingi, et ehk on mõni turvalisem variant. Ees olev iste tundub nagu olevat (vähemalt on laps silme all kogu aeg).

   Ma seda käru varianti kaalusin pikalt, et näiteks ema juurde minekul oleks hea. Mareli veel oma suure rattaga (mis jõuludeks sai) sõita ei oska ja kui ära õpibki kevadel, siis kohe tee peale ei laseks nagunii. Nende haagistega saaks Mareli ja Marguse mõlemad sisse lüüa istuma sinna. Samas kuigi kaalupiirang lubaks, siis kardan, et nii erinev kaaluvahe eri külgedel kisub viltu selle olemise seal sees :D

   aitäh lingi eest :)

   Delete
 3. Mina seda ees asetsevat tooli üldse ei kaalukski, sest see on ju lühikese seljatoega s.t. et pea võib sõidu ajal edasi- tagasi laperdama hakata. Ja mis siis veel saab kui laps tukkuma jääb? mis jällegi konarliku tee puhul üldse võimatu pole.

  Osta parem korralik nn sadulaposti külge kinnituv tool ja saad seda kaua kasutada. Mina sõidutasin aegajalt isegi oma suurt kasvu kuue aastast. Ja üks mu sõbranna teipis kunagi magava lapse kiivri tooli seljatoe külge, sest muud moodi polnud võimalik. Mul endal on magamisasendiga OK tool, mida julgeksin ka soovitada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. seljatoe suhtes on sul õigus küll. Samas sel juhul ilmselt selleks hooajaks üldse veel istet ei osta, sest ma ei tahaks hästi nii pisikest sinna taha istuma panna (kuigi see magamisasendiga tool oleks ka sellisele ju täitsa hea, või eksin?). Uhh, raske see otsustamine...

   Mis firma tool sul muidu on?

   Delete
 4. Miks sa lapsele rattatooli tahad? Ma tean väga väheseid inimesi, kes lapsega pidevalt rattaga sõidaks. Ja nemad kasutavad seda transpordiks kodu - lasteaed, mitte pikemateks sõitudeks.

  Ma hankisin ka kunagi tooli, aga mingit mõnu ma selles tegevuses ei leidnud. Eks proovige, aga ära liialt optimistlik ole.

  Toolile lisaks on olemas ka rattakärud. Tean paari perekonda, kes neid täiesti fännavad ja pikki sõite teevad. Aga selleks on vaja fänluse taset, mida keskmisel lastevanemate paaril lihtsalt ei ole.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma tahan kodulähedased sõidud kevadest sügiseni ikka rattaga teha. Muidugi osa saab ka vankriga tehtud, aga pikemateks (milleks oleks kuni 7km, mitte rohkem) eelistaks ratast. Eriti, kui Marek näiteks ka rattaga kaasa sõidab (jala vankrit lükates olen liiga aeglane temaga koos liikumiseks).

   Rattakäru oleks muidugi kõige ideaalsem. Olen Marelile juba ammu mõelnud osta, aga enamasti jäänud ikka raha taha, sest need maksavad päris korraliku kopika...

   Delete
  2. Alustuseks tasubki ehk laenata ja proovida, mitte osta.

   Ise ühe lapsega rattaga sõita ja teine laps sõidab ise kaasa - olen sellise skeemi suhtes väga kahtlev. Ma peaaegu et ei tea kedagi, kes sellega hakkama saaks. Aga eks te proovige!

   Delete
  3. Ma olen külavahelisel teel nii sõitnud, et Mareli mul pulgal ja Marek sõitis ise. Selles midagi kahtlast polnud (välja arvatud fakt, et pulga peal last ei tohi sõidutada). Marek mul juba nii tubli, et ta saaks üksi ka sõidetud, kui seadus lubaks.

   Delete
 5. Mina see anonüümne. Meie peres on nii üks Bellelli kui OK Baby tool. Eelistan nii suuruse kui ka mugavuse poolest viimast. Aga minu mõlemad lapsed on rattatooliga sõitu mõlemad tõsiselt nautinud, kuigi mina olin just see skeptik, kes arvas, et vaevalt nad minu selga vahtida viitsivad. OK Baby tool on väga pika kasutusega- põhimõteliselt võib seal istuda nii ühene kui ka seitsmene. Ma ikkagi soovitan just tooli- see on kõige mugavam ja kiirem lahendus igapäevaste lühikeste otste sõitmiseks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. see lamamisasendiga tool on jah päris lahe. Seda vaatasin isegi. Eks see hind ole kallim, kui teistel toolidel, aga esimestel aastatel kaldesse panemine oleks päris hea lisa ja ilmselt teeks sõidu mugavamaks ka lapse jaoks.

   Aitäh soovituse eest igatahes. õnneks vist tuleb natukeseks ajaks talv tagasi ja kohe otsustama ei pea. Jõuan veel uurida ja ennast veelgi rohkem segadusse ajada (kuigi hetkel olin juba selle okbaby 10+ usku)

   Delete

Post a Comment