Toiduteisipäev 9.02.2016

Toiduteisipäev on postitustesari, kus kirjutan üles ühe päeva toidud, olenemata, kas sel päeval on toitumine 5+ või alla igasuguse arvestuse. Kirja lähevad kõik ampsud, näksimised ja ka õhtused voodis söödud salaampsud (neid loodetavasti siiski ei tule). Kommentaaridena on alati oodatud konstruktiivne kriitika, kiitused, lohutused jne.

***

Tänane toitumine on ühtpidi hea olnud, aga samas olid mõningad puudujäägid. Aga alustame hommikust. 

Hommikusöögiks oli praetud õun kohupiimaga. Maitsestamiseks panin peale veel mett ja kaneeli. Tean, et olen seda varem ka öelnud, aga see lihtsalt on nii hea. Enamasti teen ma õuna veidi rohkem, kui ette nähtud ja nii saan korraga endale ja Margusele söögi valmis. Margusele väga meeldib see praetud õun. 
Lõunasöögi söömiseni läks liialt palju aega ja tagantjärgi tarkusena oleks pidanud poest ostetud kaubast ühe banaani ära sööma Türil olles. Aga ma seda ei teinud, sest tahtsin väga seda smuutit proovida, mida kava muidu ette nägi. 

Ühesõnaga lõpuks oli seis selline, et vahepala jäi üldse vahele ja lõunasöök sai hiline. Lõunaks oli sama toit, mis eilegi. Ehk siis kotlet kodujuustusalatiga. Enne eilset ma seda proovinud polnud ja ei julgenud kohe salatit topelt portsu teha (kotlet läheb nagunii kaubaks, kui salat isegi ei maitse), aga salat oli väga maitsev. Kuna kotleti materjali oli kaheks päevaks tehtud, siis saingi täna ka sama toitu süüa. 

Õhtusöögiks oli ka toit, mida enne polnud teinud. Nimeks tomatine sea kaelakarbonaad. Mul kaelakarbonaadi polnud, seega kasutasin sea välisfileed. Kõrvale oli ikka suur ports salatit ka ja mu kõht sai nii täis, et tõesti oli tunne, et kurgust hakkab midagi tagasi ajama :) Kokkuvõtteks võiks siis öelda, et toidud on ilusti õigetes kogustes ja menüü järgi tehtud, aga ajaliselt läksid selle päeva toitumised küll nihu. Eriti selle koha pealt, et vahepala üldse ära jäi. 

Edit: Kaalunumber ununes panna :D
Kaal :89,0kg

Comments

  1. aga kuhu jäi kukel vastlapäeva puhul ;)

    ReplyDelete
    Replies
    1. pole väga kukli inimene. Lapsed said koolis/lasteaias nagunii ja ei hakanud koju enam muretsema/tegema neid :)

      Delete

Post a Comment