Elutoa remondist

Kuna ma jälle siin mängin Margusele voodit (no ei maga see laps enam ilma minu juures olemiseta toas), siis kirjutan natuke remondist. Pole sellel teemal päris pikalt suud paotanud.

Kui tuppa sisse vaadata, siis minu silma jaoks midagi oluliselt arenenud viimase kuuga ei ole. Sellele, kes pole pikalt meil külas käinud, on vaatepilt juba natuke teine. Samas tundub ikkagi, et asi venib teokiirusel ja kohe kuidagi ei saa me seda tuba nii kaugele, et sinna sisse kolida. Eks sellel on omad põhjused ka.

Alguses oli plaan, et ei hakka põrandat vahetama. Paneme uued plaadid peale ja asi ants. No tuli välja, et nii ikka ei saa, sest siis ei hakka uksed käima :D Nii hakkas Priit juba vana aasta sees põrandat lahti kakkuma.

Siis oli plaan, et vahetab pool põrandat ära, sest kuna tahame kunagi ahju teise koha peale teha, siis täpselt ei tea kui suur see tuleks ja kuhu täpselt seda ahjualust valada. Nii, selle saime tehtud. Edasi hakkas Priit lage lõpetama. üks kiht villa sai sinna juba väga ammu pandud, aga nüüd pani teist kihti ja OSB plaati peale. Kaugele ta sellega ei jõudnud, sest hakkas seinu tegema.

Seinte juurde liikus edasi selle pärast, et lae tegemisel jõudis lambi kohani. Selleks aga oleks vaja seintele juhtmed enne paika panna, et lakke lambi kohani ka juhe tulla saaks. Nii sai üks osa toast natuke OSB ja kipsiga kaetud. Ja siis jäi see ka pooleli. Priit liikus edasi (või õigemini tagasi) lae juurde. Nüüd on lagi peaaegu lõpuni pandud (üks meetrine riba jäi veel lõpust eile panemata).

Põranda teise poole üle arutasime hästi pikalt. Kas võtta kõik üles ja sellega ka ahi kohe ära lõhkuda ja suvel uus teha? Aga siis peab rahaliselt valima, kas katus või ahi. Ja kui juba ahju teha, siis äkki on vaja korstent ka ikka kõpitseda ja siis oleks eelarve täiesti uppis. Lõpuks loobusime hetkel ahju asukoha muutmisest ja Priit tegi põranda lõpuni ära. Prusse küll teises pooles põrandas ei hakanud vahetada, aga vähemalt põrandaplaat on nüüd tervel põrandal peal. Siia peale tuleb ilmselt veel laminaat.

Mis edasi? Seinad on vaja ära lõpetada. Seal on ka jälle paras dilemma. Kuna pool põrandat on siiski alt  vahetamata ja lähima 5 aasta jooksul kindlasti läheb see koos ahjuga vahetamisele, siis seina ei saa midagi OSB katteks panna. Põranda üles lõhkumisel tuleks OSB maha võtta ka seinast ja kui me sinna kipsi peale paneme ja kõik ära pahteldame, siis on seda suht võimatu teha nii. et plaadid kõik puruks ei lähe. Samas OSB kastis ma ka istuda järgnevad aastad ei taha.

Minu mõte on teha seinad ära, sest tegelikult me ei tea, millal me selle ahjuni ikka jõuame. Ma pakkusin Priidule välja, et pangu see tapeet sinna OSB plaadi peale ja lasku siis kruvidega seina :D :D Siis leiab hiljem oma kruvi kohad üles ja ma ei pea seda plaati vahtima. Aga ta arvas, et see on ikka väga ulme idee. Kas keegi pakuks midagi mõistlikumat välja?

Seal pool, kus põrand on prussidest alates uus, saab toa nö lõpuni teha. Seinad on juba sealt poolt pooleldi kipsiga kaetud ja ootavad pahteldamist. Osaliselt saab tuba värvi, osaliselt tapeedi selga. Üks osa seinast, mis kivist (korstna ääres), ootab oma saatust, et mis temast saab. Mõtteid jällegi erinevaid ja Priit pole veel otsustanud, kuidas kõige parem. Aga lõpuks ta tehtud peaks saama :D

Tegelikult on selle elutoa koha pealt seda arutlust, et mida ja kuidas ja millal hästi palju olnud. Seepärast ka on asi veninud, et me ei saa kohe kuidagi kokkuleppele. Priit on selline hästi põhjalik ehitaja ja talle ei meeldi sellist poolikut tööd teha (nagu näiteks see teine pool põrandast), aga mina hindan hetkel olulisemaks seda, et mul oleks toas ruumi, mida kasutada. Olgugi, et prussid jäid alt vahetamata. Arvestades, et me siiani elame ainult kahe magamistoa ja köögi alal, siis on mul juba väga VÄGA  vaja seda elutuba kasutada!

Nii me arutame ja vaatame seda tuba igal õhtul. Ja jälle jõuame erinevale seisukohale, kui eelneval või järgmisel õhtul :D Üks asi on ainult kindel. Ühte elutoa nurka tuleb nö meie pesa, sest Marek ja Mareli peavad kiiremas korras eri tubadesse saama (Mareku koolitöö pärast). Selle nurga teeme ka lõplikult valmis ja teisele poole tuleb diivani koht.

Ma tean, et hästi raske on aru saada, et mis üks nurk ja teine ja kus see trepp seal vahel veel siis on. Aga üritan teha teile joonise. Mõõtkava on väga mööda, aga mingi ettekujutuse saate asjast vähemalt. Tuba on muidu 4x8 meetrit suur, kui ma nüüd õigesti mäletan.
Mõõtudelt võite arvestada, et maja teine pool on sama suur. Selle teise poole peal on need kolm ruumi, mida hetkel kasutame. Nii et võite aimata, miks ma seda ruumi juurde saamist pean olulisemaks, kui oodata, millal ükskord ahju vahetuseks ka raha saame ja siis tuba lõpuni teha. Ahi tegelikult töötab küll, aga ta lihtsalt on väga nõmeda koha peal.

Ja isiklikult tahaksin enne selle ahju vahetust veel köögi remondi ette võtta. Aga need on unistused alles, sest enne tuleb see suvi kindlasti katust veidi vahetada (tervet ilmselt ei jõua), siis trepihall ülevalt valmis teha, et ka trepi nö lae saaks maha võtta. Ja sissesõidutee tahab kindlasti oma summat saada, sest see on jubedus kuubis, mis seal ikka toimub. Oeh, raha paneb ikka piirid...

Lisaks rahalistele piirangutele paneb edusammudele piirangud ka aeg. Priitu ei jagu igale poole. Ja üksi tehes ei jõua ühe päevaga eriti palju tehtud. Ma tahaks teda ikka aidata, aga enamasti jääb oskustest vajaka ja ka vabast ajast, sest ega Margus väga lase mul pikalt seal midagi toimetada. Nii on minust isegi rohkem kasu, kui toimetan lastega, teen süüa jne.

Vot selline seis hetkel selle elutoaga ongi. Ühtpidi nagu juba lõpp paistaks kuskilt kaugustest, aga teistpidi ei oska seda seinasaagat kuidagi eduka lõpuni viia ja seega ei ole seda lõppu veel kuskil. Ehk ikka Priit mõtleb sinna midagi normaalset välja, et tuba näeks ikka toa moodi välja, mitte mingi puidust kast :)

Ühesõnaga, aega veel enne ja pärast piltidega läheb päris mitu kuud ilmselt :D

Comments

 1. OSB saab värvida ka, seega ma pigem värviks seda, kui paneks tapeeti, aga ma ka suhtumisega, pigem tasa ja targu. Pigem kohe ilusti ka korralikult, kui kümmekorda ümber teha. Ega see paar aastat palju enam ei muuda.

  Meil elavad naabrid 1toalises (30 ruutu) 3 last (noorim 6, vanim 12) ja saavad hakkama (ma pole veel arusaanud kuidas küll :D ) aga neile sobib nii, seega häid lambaid mahub palju ühte pessa ja küll kunagi ka teie kõik lapsed oma toa saavad.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lastele eri tubade pakilisud tuleneb sellest, et praegu on tal kodutööle väga raske keskenduda. Pidev sagimine ümber ringi ja Mareli ka vahel meelega käib segamas. Omaette toas saaks ukse kinni panna ja vaikus majas.

   Teiseks mul juba vaikselt see ruumipuudus hakkab ajudele ja ma lihtsalt nii väga tahan "õhku" juurde saada.

   Kolmandaks tahab Margus ka rohkem ringi liikuda. Praegu õe-venna toas on vaid kellegi jälgimisel, et midagi paha kätte ei saaks.

   Muidugi oleks parem kohe lõplikult, aga ma ei suudaks veel paari aastat nii väiksel pinnal elada...

   Delete
 2. Kas oled uurinud valla/EU toetuste kohta sissesõidutee korda tegemise osas?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mõtled seda hajaasustuse toetust? Kui meil siin uus voor käima läheb, siis proovime saada seda.

   Delete
  2. Sedasama jah.

   Delete
  3. Ja nüüd juba info liikuski, et on alanud taotluste esitamine. Juba uuringi, et kust oleks kõige parem hinnapakkumisi võtta. Ilmselt see töö tuleb väga kulukas, isegi kui toetuse saame.

   Delete
 3. See väike pind elamiseks häirib tõesti.
  Me elasime vahepeal uut kodu otsides 6-kesi 48 m2 peal 3-toalises, kuni uut elamist otsisime, praeguses on ainult hall juba umbes 2x sama suur, tubasid arvestamata. Väga suur vahe on, nii koolilaste rahulikeks hetkedeks kui väiksematel jooksuruumiks.
  Meil käib vannitoaehitus ühest välja ehitamata ruumist - juba kuid! - ja tasapisi edeneb, kuna oli tegelt juba 2015.aasta kevadest alates plaanis.. tegudeni jõudmine võtab ikka aega ja teadmisi, millest enne polnud õrna aimugi!
  Edu teile remondiga ja head üksmeelele jõudmist :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vannituba valmis meil ka kaua aega, aga valmis sai lõpuks 😁 küll teilgi varsti see tee käidud ☺

   Tegelikult seda ruumipuudust on laste käitumisestki näha. Nad tahavad ka oma nurka ja rahu vahel. Hetkel on selle saavutamine väga raske. soojemaks läheb, siis saavad küll teisel korrusel mängimas käia ja siis veidi parem, aga praegu ei lase neid sinna külmetama.

   Delete

Post a Comment