Juba linnukesed...

Õues on kevad juba oma kõige otsesemas mõttes, aga me välja ei saa. Just nüüd, kui hea meelega toimetaks juba väljas, läheks kõndima, jooksma, rattaga sõitma ja veel teeks sadamiljon asja, peame me toas istuma. Ainuke asi, mida me teha saame, on aknast vaadata seda linnumerd, mis me ümber on.

Nii nagu sügisel parvedesse kogunemise ajal, on ka nüüd, kevadel, lindudele väga meeldiv parvedena meie maja ümber toimetada. Magamistoa aknast paistab üks suur lomp, mille puhul veepinda näha polegi. Lihtsalt terve see lomp on külg külje vastas olevaid hanesid ja luiki täis. Luikesid on küll tunduvalt vähem, aga nad suuremad ja ilusad valged. Seega paistavad paremini silma :D

Mareli pani ennast eile õhtul riidesse, võttis koti kätte ja ütles, et tema läheb. Muidugi linde püüdma. Varblasi on ta pidevalt üritanud kinni püüda. Pole siiani õnnestunud. Haned tundusid kergem saak olevat. Nii ta läks sinna linnumere poole.

Mul hakkas veidi kõhe, sest kes teab, äkki linnud ründavad vms. Priit arvas küll, et loll mõte, aga igaksjuhuks andsin Marguse (kellel tervis muideks juba väga hea!) Priidu kätte ja jooksin Marelile järgi. Selle aja peale oli ta küll juba suurema osa linde minema peletanud enda lähemale kõndimisega. Minu peale liikusid viimased isendid ka minema :D

Mareli ise oli ülepeakaela porine ja natuke kurb, sest tema jutu järgi peletasin mina oma sinna minekuga kõik linnud minema. Ta juba olevat peaaegu ühe hane kätte saanud. Aeti mind tuppa tagasi ja Mareli läks uuele ringile linnujahiga. Tuppa jõudes oli ta lisaks porile ka üleni märg, sest kuskil oli vesi peaaegu põlvini ulatunud. Mul käis juba peast õuduspilt läbi, kuidas ta seal vees (mille põhjas ju väga kleepuv muda) kõndis.

Pilti ma teile hea kvaliteediga panna ei saa, sest mul on digikas hetkel kodust ära. Aga panen ühe telefoniga tehtud pildi. Midagi ikka saate aru, et mis toimub. Ja see pilt sai tehtud siis, kui enamus linde juba oli jooksu pannud. See parv on kuskil minimaalselt 1/10 nendest, kes siin kõik kokku on.


Ahjaa, enne kui tuppa tulin, jooksin aiast ka korra läbi. Rabarber on ilusti oma nupud maa seest välja lükanud ja paar lehtegi juba näha :)


Comments