Kaalukaotuse eest raha?

Kas sa oled kunagi saanud raha selle eest, et sa kaalust alla võtad? Ma kunagi ühe korra sain. Kui veel pereklubi ajal kaalu kaotasin, siis seal tegime kaalukaotusvõistlusi raha peale. Eks ta suuresti aususe peale oli, aga osalejad olid ju nö nagu oma pere klubi mõistes ja ei hakanud keegi kahtlema, kas nüüd tehti ikka enda varvastega kaalu numbrist pilti või oli hoopis 10kg naabri-Malle kaalu peal.

Sellest muidugi on nüüd juba mitu aastat möödas ja enam inimesed pole nii usaldavad vist, et uisapäisa raha kellegi teise kontole kanda ja loota, et ta kaalukaotuse korral sealt midagi ka tagasi saab. Iseenesest on see ju täitsa lahe, kui kaalukaotuse eest raha ka saaks, aga kuidas seda nii teha, et oleks turvaline?

Avastasin instagramis ringi uidates, et on olemas kohe selline leht, kus on võimalik võistluse raames kaalukaotuse eest raha saada. Seal on tingimused tunduvalt rangemad, kui meie pereklubi võistlusel olid, aga rahanumbrid on ka märksa suuremad. Aga mis kõige olulisem, raha ei kanta kellegi osaleja kontole, vaid jääb nö õhku läbi Paypal´i.

Mul kohe võttis kihelema, et võiks ka osaleda, aga seal peab Paypal´i konto olema, et maksta. Seda mul pole ja ei oska teha ka kuidagi.Iseenesest tundub, et seal on osalejaid päris korralikult erinevatel võistlustel ja võiks isegi täitsa enda võistluse teha, kui huvi.

Reeglid on sellised, et pead tegema endast täispikkuses ja kaalunumbrist pilti nii alustades ja ka lõpetades. Kahtluse korral võidakse paluda isegi videot enda kaalumisest :D Lõpus jagatakse kogutud summa (miinus muidugi väike tasu lehe kasutamise eest) kõigi nende vahel, kes ette nähtud aja jooksul minimaalselt ettepandud % oma kaalust kaotavad (näiteks 28 päeva puhul 4%). Ajaline kestvus on erinev eri võistluste korral ja korraldajana saad ise valida, kui pika aja valid. Sissepandav rahasumma on ka erinev eri võistlustel. Kui täpsem huvi, et kuidas siis täpselt asi käib, siis võid uurida SIIT.

Nüüd ma olengi nagu kits kahe kuhja vahel. Tahaks ju proovida osaleda mõnes võistluses, aga mul pole seda pagana kontot. Samas nagu väga seda kontot teha ei taha ka, ma natuke kardan seda Paypal´i mingi paranoia pärast, et keegi varastab mu raha sealt ära (alles lugesin mingist juhtumist :D).

Huvitav, kas Eestis ei oleks sellise lehe tegemine võimalik? Ilmselt kasutajate hulk oleks nii väike, et ei tasuks asi ära, aga lahe oleks küll :) Kas sa võtaksid sellisest võistlusest osa?


Comments

 1. PayPal on väga usaldusväärne maksesüsteem. Et kontot teha, on sul vaja krediitkaarti, virtuaalset krediitkaarti või deebetkaarti, millel on krediitkaardi funktsionaalsus. Mul endal on konto tehtud viimasega, kasutanud olen seda aastaid. Ei mingeid probleeme. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. kaart on olemas, pean vist siis ikka ära tegema, sest tahaks korra ära proovida selle kaalukaotusvõistluse. Ehk tekitab sõltuvust :D

   Delete
 2. Mina sidusin deebetiga paypali. 1 kord vist proovidin ja ei saanud maksta. Peab uuesti katsetama.

  ReplyDelete

Post a Comment