Mareli kuues sünnipäev

Jälle üks tagant järgi postitus. Eelmine laupäev oli see tore päev, kus mu pisike printsess sai kjuba kuueseks. Täitsa jube ausalt öeldes! Alles nad olid pisikesed ja mina noor :D Laste kasvamine on üks asi, mis paneb ikka ja jälle mind vanana tundma ja ma pole ju veel üldse vana tegelikult.


Aga sünnipäevast. See aasta ei olnud Marelil ühtegi  suuremat kingisoovi. Olen sünnipäevaks ikka midagi suuremat ostnud siiani, aga seekord olin omadega päris jännis. Muidu oleks ratta ostnud, aga selle ta sai juba Priidu ema käest jõuludeks. Seega pea oli tühi, mis tühi.

Lõpuks otsustasin, et ostame neid pisikesi asju, mida ta väga tahaks. Nii saigi kingituse üle anda nii Marek, Priit, mina kui ka Margus. Meie poolt sai Mareli sünnipäevaks tuulelohe, erinevaid moeraamatuid, Ken´ile riideid.

Kodus me see aasta väga sünnipäeva ei pidanudki, sest sünnipäev langes laupäevale ja sel päeval peame sünnipäevi ka maal. Seega läksime kohe hommikul sinna, et seal tordipildid teha ja ka süüa. Ema-isa juures olid isa ja ema natuke vaeva näinud ja plikadele (õe lapsel samal päeval sünnipäev) teinud suured sildid ja palju õhupalle tuppa üles pannud.

Seal sai Mareli veel juurde papernukude raamatud, Fisher Price Little people sarja farmi komplekti (jeerum, see on sõltuvus, kui kord neid koju hakkad muretsema), barbie majja köögi ja riidekapi. Mareli oli kõigiga rahul ja farm on ülipopp mänguasi siiani nii Mareli, Mareku kui ka Marguse poolt (Margus fännab ka juba neid little people sarja tegelasi ja asju).


Ega muud moodi see aasta väga sünnipäeva ei tähistanudki, kui laulu laulmine sünnipäeva lapsele, kingitused ja sünnipäeva laud. Kui muidu tähtpäevadel on meil suured elutoas ja lapsed söögitoas, siis seekord löödi suured tahaplaanile ja lapsed said ise suures toas pidutseda :)

Kookidest ka natuke. Tegin kaht erinevat kooki. Üks oli siis nö sünnipäeva tort, milleks oli küpsisetort. Mareli ise tahtis seda ja ise aitas teha ka. Teine oli kodujuustu-kohupiima kook, mis oli see tervislik variant. Kohendasin natuke eelnevalt juba proovitud retsepti ja sai jälle veidi parem. Natuke vähe magus olevat olnud teiste arvates, seega järgmine kord pean veidi magusamana tegema :)

Sünnipäevast veel nii palju, et sünnipäeva hommikul oli hea lugu. Kui meil muidu siin tuulepealsel maal ikka enamasti puhub tuul päris suure kiirusega, siis sel hommikul, kui laps sai sünnipäevaks tuulelohe, oli täielik tuulevaikus :D Nii et tuulelohe saime ära katsetada alles mitu päeva hiljem.Comments