Margus seitsmekuune

Hip-hip-hurraaa, meie pesamuna saab täna seitsmekuuseks. Viimase paari nädalaga on ta väga palju edusamme oma arengus teinud. Või vähemalt mulle tundub, et enamvähem üleöö on ta kuidagi väga suureks saanud (ehk mängib rolli see, et ta pole meil enam kõige pisem suguvõsas :D).


Kohe, kui pooleaastase daatum sai ületatud,  sai Margus kolmanda hamba omanikuks. Tuli see nagu ikka, jorradii-jorradii rütmis. Neljas hammas on hetkel ka täiesti nähtav läbi igeme, aga välja ei taha, va kurjam, tulla. Jonniooper käib igatahes juba usinalt ja täna öösel olemegi peaaegu magamata seetõttu. Aga kus pääseb, küll üks päev oma nina ka välja pistab ja saame jälle magada.


Eriti värske oskus on see, et nüüd oskab Margus ise istuma minna. Upitas ja nügis end ennegi igatmoodi, aga päris istuma ise ei saanud. Kui aga selle viimase nõksu selgeks sai, siis nüüd enam muud ei teegi kui pikali ja istuma ja pikali jne.

Mareli tegi JÄLLE endale ise soengut kääridega
Lisaks istumisele sai ta ka käpuli olemise selgeks. Ja käpuli asendis kiigutamise. Kui veel eriti hea tuju on, siis lükatakse tagumik ka veel uppi kiigutamise ajal nii see beebitantsu löömine välja näebki meie majas :D
Marguse näoilme on nagu "Mis asi see veel on???"
Roomamist sellises klassikalises tähenduses meie majas veel ei näe, aga ringi liigutud saab kutt juba küll. Maas olles kipub pepu peal liugu laskma, et end taha poole nii lükata. Pidevalt pean teda voodi ääre alt päästma, sest ta on istuli olles end jälle voodi alla nüginud, aga välja saamine on juba raskem ülesanne, kui Margus lahendada suudaks.

Varsti olen juba püsti :) 
Suhtlemise koha pealt on pesamuna jätkuvalt aktiivne. Lastega suhtlemine on veelgi aktiivsemaks muutunud, täiskasvanutega enam nii sõbralik ei olda. Emme süles olles ikka naeratus enamasti visatakse ära, aga pea kipub kibekiirelt peale seda emme põue peitu minema. Teiste süles olemine on hetkel pigem kohustus, kui soov ja kui ma toast välja lähen, siis kipub see jorin kiirelt tulema.
üks lumel istumise pilt ka talve lõpuks
 Lemmik tegevus on issi vaatamine, kui ta remonti teeb. Vahel tahaks võreka juba elutuppa ära viia, siis oleks hea lapsel seal istuda, vaadata ja mängida. Mul ka lihtsam, oleks laps valvatud ja ma saaks muud teha, kui jälgida, et ta pesuvanniga (milles ta istub, kui Priitu jälgib) ninali ei käiks.

käisime bussi vastas
Hommik algab enamasti kuue ajal ja ööuni saabub 19-19.30 vahel. Uneaegu päeva peale on jätkuvalt kolm. Mõnel üksikul päeval oleme ka kahega hakkama saanud. Vahel oleks hoopis neljandat und vaja, aga Margus keeldub sellest. On kasvõi neli tundi üleval. Tema tavaline ärkveloleku aeg on hommikul 1,5 tundi, järgmine vahe 2 tundi ja viimane 2,5-3,5 tundi.

Käruga sõitmine /kärus magamine oli siiani kisata. Nüüd, üks päev enne seitsmekuuseks saamist, keelduti pikali olemas. Olenemata sellest, et hull uni oli juba peal. Hakkab vaikselt välja kasvama vist sellest kärus pikali olemise vanusest ja tahaks juba ringi uudistada. Aga enne vankriosa istumise osa vastu välja ei vaheta, kui talv korralikult möödas.

Üks asi, mis minu jaoks täielikult ulmeosakonda kuulub Marguse puhul, on see, et tal on pruunid silmad. Hetkel küll on heledamaks läinud, kui päris beebina, aga siiski täitsa pruunid. Ma nüüd ei mäleta bioloogia tunnist, et kuidas seda tõenäosust arvutati, et mis värvi lapse silmad tulla võivad, aga kahe peaaegu rohesilmse inimese puhul pruuni tõenäosus just väga suur vist pole?!?! :D :D aga ju siis see väike pruun laik minu ühes silmas avaldab Marguse silmavärvile suurt mõju :D :D Või siis muutub tal silmavärv veel, kes teab :D


Comments

 1. Oi, kuidas ma lootsin, et Mesilasel tulevad pruunid silmad. Härral mul on pruunid ja mul endal hallikad. Muidugi tegi poiss triki ja helehelesinised silmad :)
  kui ma õigesti mäletan, siis roheliste silmade puhul on tõesti tõenäosus suur pruunide silmade jaoks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul just polnud õrnaaimugi, et need silmad võiks pruunid üldse tulla. Kui keegi siiani on küsinud, et kas pruunid silmad, olen suure suuga lubanud, et muutuvad veel :D Aga no vist ikka ei muutu. Mitte, et mul pruunide silmade vastu midagi oleks (pigem vastupidi), aga polnud seni kunagi arvanudki, et mu lapsel võiks/saaks pruunid silmad olla :D

   Delete

Post a Comment