Nädala kokkuvõte 14.03 -20.03.2016

Aeg nädala kokkuvõtet teha. Sel nädalal olid omad tõusud ja mõõnad. Ei ütleks, et olen siledal teel tagasi oma teekonnaga, aga vaikselt hakkan sinna punkti taas jõudma.

Trenn. Võtsin see nädal vaikselt. Kuna plaanis oli teha FitCati jooksukava järgi, siis oli ette nähtud kaks jooksutrenni ja kaks enda valitud trenni.

Esmaspäeval oli puhkepäev kava järgi. Nii ka talitasin. Kuna lapsed hoidsid mind päev otsa tegevuses ka, siis ei tulnud ka mõtet kavast kõrvale hiilida ja midagi teha. Isegi kõndimas ei käinud, sest lapsed kodus haiged ja siis polnud otseselt vaja välja minna.

Teisipäeval pidi jooksupäev olema, aga mind ründas mingi nõme kõhuviirus. Ei tea kust me selle üles korjasime (ma süüdistan Priitu, kes töölt selle kaasa tõi, sest temal oli enne mind tunnused), aga päris nõme variant oli seekord. Kõht valutas ikka meeletult ja kuigi ma õhtuni ikka hellitasin lootust, et ÄKKI läheb paremaks, siis seda ikkagi ei juhtunud ja jooks jäi jooksmata.

Ka kolmapäeval oli veel olemine ütlemata niru. Aga ei suutnud enam nelja seina vahel istuda. Seega käisin kõndimas. 45 minutit kõndisin ja tempot väga ei aretanud. Lihtsalt kiirema sammu korral hakkas seest kõik tundma andma.  See jäi nö üheks mu "trenniks", mida kava see nädal ette nägi.

Neljapäevaks oli kehv olemine üle läinud. Kohe hommikul ajasin end jooksma ka, et nädala esimene jooks tagant järgi ära teha. Intervall jooks - 1 minut jooksu, 1 minut kõndi. 48 minutit sai läbitud. Ette oli nähtud küll 40, aga jooksulõpp jäi täpselt sellele ajale, kui pidin Mareli teeotsa saatma (käis esinemas lasteaias teatriga).

Et neljapäev ikka täiega kirja saaks, siis käisin kõndimas ka. Marekul oli koolist vaja mingit paberit ja siis ma käisin sellel järgi. Peaaegu tunnike sai käidud, mis jäi mu selle nädala teiseks ettenähtud trenniks.

Reede ja laupäev olid puhkepäevad. Trenni ei teinud. Ilmselt oleks pühapäev ka sinna lainele jäänud, sest reede õhtust valdas mind mingi meeletu söömiseisu ja laupäev muutus kohe mitte üldse tervislikuks puhkepäevaks :( Aga pühapäeval sain kõva sundimise mõjul end välja nädala teisele jooksule aetud.

Alustades arvasin, et üle 2km ma seekord joosta ei jaksa. Mõtlesin, et jooksen siis kruusatee otsani ja tagasi. See peaks olema umbes 2,2km. Tagasi enda tee otsa jõudes mõtlesin, et ma ikka jooksen veel teisele poole ka, näiteks kabelini. Siis peaks juba 3 km täis tulema koju jõudes. Kabelini jõudes mõtlesin ikka ühe liiklusmärgini joosta ja sinna jõudes juba teisele poole kruusatee otsani ikka minna.

Nii saigi lõpuks 5.5km. Õhtul jooksu järgmist plaani nähes ma natuke kahetsesin, et ma nii palju jooksin :D Järgmine nädal tuleb pühapäeval sama maa + 1km joosta :D :D Aga pole midagi. Küll hakkama saame!

Nüüd söömine. Kuni reedeni oli kõik paigas. Isegi kõhuviiruse ajal sõin ilusti kava järgi ja ei kaldunud kõrvale. Valisin lihtsalt kavasse toidud, mis ehk veidi vähem magu ärritavad. Reede õhtul oli juhe kuidagi väga koos. Lapsed oskavad vahel nii hästi õigetele punktidele vajutada :D

Ühesõnaga reede õhtul jõin kokakoolat. Väga jama valik, ma tean, aga see on üks asi, mis on täielik patujook mu jaoks. Kuna midagi muud ma praegu juua ei saa, siis jäin kokakoola juurde :D :D

Laupäeval käisin maal ja no seal on mul üldse söömise kontrollimisega väga rasked lood. Hommik kodus oli kava järgi, aga mis ülejäänud päeva toimus, ei kannata kirjamusta. Põhirõhk on sõnal röster, sai ja nutella.

Pühapäeva hommikul andsin endale kurja sõnaga käsu, et täna me ei luuserda. Kuigi keha oli ju eilsest magusalainel, siis olid hommikuks galetid nagu niuhti. Ka muud toidukorrad olid korralikud. Õhtusöök polnud küll täpselt kava järgi, aga Priit tegi enamusosas süüa ja ei hakanud seal vahele segama. Midagi hullu ta kokku ei keeranud igatahes :)

Kaalu koha pealt tiksun nagu kellapomm - nõks siiapoole, nõks teisele poole. Pean nüüd viimased kümme päeva olema eriti tubli, et ikka lõpuks saaks kaalu uuesti jooksvalt allapoole liikuma ja 31. märtsiks ikka numbri alla 85kg :)

Üritan see nädal ka trennidest jälle osa võtta. Tundub, et Priidul praegu suurem ehitustuhin möödas ja kui ikka koju jõudes tal ehitusplaani pole, siis vähemalt esmaspäeval ja neljapäeval üritan trenni jõuda spordisaali :)


Comments