Rõngaslina kasutamine

Kuna eile arsti juurde minekuga oli paras aegade ja auto kasutajate klapitamine, siis meie tavaline plaan (käruga autoni, autoga arstivisiit ära käia, auto tagasi oma omanikule ja meie käruga koju) ei toiminud. Mõtlesin siis, et kuna kuidagi 2,2km kaugusele vaja ju saada, siis teeme katsekäigu rõngaslinaga.

Alguses katsetasime toas toariietes olles, kas Margus üldse on nõus selles asjanduses olema. Talle pakkus selline emme küljes olemise variant palju nalja. Itsitas mul külje peal istudes. Eriti meeldis talle, kui tegin katse, kas saaksin nõusid ka niimoodi pesta. Sain küll. Igatahes temal oli väga mugav olla ja mul ei hakanud selg valutama ega midagi.

Kui minek oli, siis lisaks sellele, et Margusel oli kombekas seljas, oli ju mul endal ka jope seljas ja nii mugavat asendit kätte ei saanud. Aeg pressis ka veidi peale juba ja polnud aega, et väga pikalt seadistada, seda lina. Nii ei saanudki seda päris õiget positsiooni kätte. Margusel vist oli mugav ikka, aga mul nii ideaalselt see lina polnud, kui eelnevalt toariietes.

Olin igaksjuhuks õe ka välja ajanud, et aitaks meil õigeks ajaks transpordini jõuda. Enne kui õde järgi meile jõudis, saime veidi üle 1km kõndida. Selle aja kohta võiks öelda, et niimoodi saaks täitsa ilusti pisemad käigud ära käia. Ilmselt, kui riietekiht seljas veidi vähemaks jääb ja lina paremini sättida, siis saaks ka veidi pikemaid maid kõndida.

Tagasi tulles viskas ema meid teeotsa maha (jah, meile ei saa jälle autoga õue peale) ja tulime pool kilomeetrit Margus rõngaslinas. Ilm oli meeletult vastik ja oleks tahtnud hirmsasti Marguse kuidagi sinna lina sisse mässida, aga aega polnud ja panin ta sellega niisama puusale istuma. Sellega panin ajusoppi kohe märkme, et järgmine, kord, kui välja lähen sellega, peaks tegema väikse kodutöö, et kuidas teda täpselt linasse kannataks sättida, et kõikse mugavam igale osapoolele oleks. Sain Lapsekandmise FB grupist sellise laheda pildi, kus eri variandid ära näidatud.


Selja peale panekuks peaks vist küll kellegi abi kasutama, aga päris hea oleks küll ju laps selga siduda ja kõndima minna :)Täna peangi vist selle lina sättimise õppetoa endale koju püsti lööma, sest kuigi Margusel vereproovi järgi oli kõik korras, siis laps on täiesti haiglane ja jorisev... Lisaks tõusis hommikul pisike palavik ka, mistõttu saatsime isegi Mareku esimest korda üksi bussi peale. Ise küll toas jälgisin pingsalt, et ta ikka tee otsa jõuaks ja bussi peale ka saaks.

Lisaks sellele, et Margus on haige ja jorisev ning Mareli köhib kohutavalt, olen ise ka haige. Ja kõige tipuks saime eile ühe väga kurva uudise... Oeh :( Aga eks sellest mõni teine kord ja teise teema juures.


Comments

 1. Linalapse kodulehel on ka õpetusi, soovitan sealt uurida :)
  vb pilt petab, aga mulle tundub, et sul rõngad liiga madalal ja õlatoetus peaks ka laiali rohkem olema.
  Ma ise kasutasin erinevaid linasi väga palju ja enda lemmik oli MEI TAI oma, seda kõige lihtsam siduda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. jah, rõngad olid jah liiga madalal, aga see õlatoetus ongi see nö kitsam variant. Lugesin, et neid kaht eri moodi - ühed laiad (mis katavad õla nuki ilusti ära) ja teised kitsamad.

   Aitäh vihje eest, ma otsisin küll, et kust kõige paremini õppida seda paigutamist, aga ise ei tulnud selle pealegi, et linalapse lehelt vaadata :)

   Delete

Post a Comment