Toiduteisipäev 29.03.2016

Toiduteisipäev on postitustesari, kus kirjutan üles ühe päeva toidud, olenemata, kas sel päeval on toitumine 5+ või alla igasuguse arvestuse. Kirja lähevad kõik ampsud, näksimised ja ka õhtused voodis söödud salaampsud (neid loodetavasti siiski ei tule). Kommentaaridena on alati oodatud konstruktiivne kriitika, kiitused, lohutused jne.

***
Ärkasime mõlemad Margusega kuskil 6.30 ajal. Söömiseni ei jõudnud kumbki esimese ärkvel oleku tunni ajal, nagu oleks vist hea ja kasulik. Mina küll jõin vahtramahla klaasikese, et seedimine saaks pihta hakata. Öeldakse ju, et ärgates tuleb juua vähemalt toasooja vett klaasikese. No meil praegu vahtramahla uputus, seega läks see käiku.

Marguse esimene söögikord oli 7.40. Tegin talle 130gr putru, aga ta sõi ära sellest kuskil viis ampsu. Rohkem ei tahtnud. Eks haigus veel natuke mõjutab söömist ja uni hakkas ka peale tulema. Seega panin ta magama ära.

Ma ise sõin hommikusöögi 8 ajal, kui Margus oli magama pandud. Hommikuks sõin kohupiima mustikatega. Pähklid pidid ka juures olema, aga need ma jätsin söömata. Hoian nö varuks, et kui näksimise isu peale tuleb :)


Margus ärkas 9.30 oma päeva esimesest unest. Mingil imelisel kombel suutis ta 1,5 tundi magada ilma, et ma oleks pidanud vahepeal teda kussutamas käima. Peale ärkamist nõudis ta kohe väga kurjalt tissi. Eks nüüd hakkas tühi kõht juba vaevama. Mida tahtis, seda ka sai. Kuus minutit lausa oli rinnal, aga sõi heal juhul 4 minutit. Edasi mõnules niisama.

11.15 sõin mina lõunasöögi ära. Selleks oli juba eile valmis tehtud kapsas kanaga. Enamasti mulle meeldibki kahe päeva toit korraga valmis teha. Samamoodi tegin eile ka õhtusöögi topeltportsuna valmis ja täna sellega ka jändama ei pea.


Margus ärkas järgmisest unest 12.20, aga kohe süüa ei tahtnudki. Kella 13-st andsin talle ühe magusa püree. 100gr ja viimased ampsud ei tahtnud enam kohe kuidagi alla minna. Tal selle haigusega on isu kohe väga väikseks jäänud.

Ise võtsin järgmisena kella kahe ajal vahepala. Kuna mul kohupiimad hakkasid oma säilivuskuupäeva kaotama, siis võtsin samamoodi, nagu hommikuks, kohupiima. Ja jälle mustikatega. Ainult kogus oli väiksem, kui hommikul.

Margus sõi järgmist korda 15.15. Ilmselt oleks hiljem söönud, kui oleks õigel ajal magama saanud. Aga kuna olukord nõudis, et ta on üleval, siis andsin talle enne magama jäämist rinda. Nii ehk magab pikemalt, kui kõht ilusti täis.

Õhtusöögiks oli tomatine hakkliha. Tegin veidi seal enda muudatusi ja lisasin porgandi, mis pidi salatisse minema, hoopis panniroa sisse (koguseliselt sama). Ja salatisse panin veidi tilli ja rohelist sibulat juurde, mis mu maitseaine "peenral" hoogsasti kasvamas on :) Pildi panen eilse, aga ports ja sisu oli täna täpselt sama.

Margus mängis oma viimase toidukorra maha. ta lihtsalt oli nii hoos teistega mängimisega, et ma ei hakanud teda sööma viima. Seitsme aeg tuletas talle kõht meelde, et söömine jäi vahele (muidu oleks kuue ajal andnud). Andsin siis rinda, sest olime juba magamistuppa kõik kogunenud. Mina ise närisin siis veel oma pähklid ära, mis hommikusöögist söömata jäid.

Margus sai veel natuke uuesti rinda kaheksa ajal, et uni hea tuleks. Kella keeramisega on praegu natuke õhtune uni edasi lükkunud, mis sobib mulle väga hästi :) Marguse kohta veel nii palju, et tavaliselt on tal ka soolane püree menüüs, aga kuna ta praegu ilmselt haigusest on natuke nadi sööja, siis eelistan hetkel rohkem rinda anda, sest see läheb paremini kaubaks. Palaviku päevadel saigi ainult rinda.

Kaal: 89,3kg


Comments