Jooksmisest

Tänane hommik on olnud täielik jooks ja rabelemine. Korraga on olnud sada asja tegemises ja peaaegu oleks paar asja aia taha ka seepärast läinud. Õnneks siiski tulid kõik asjad viimasel minutil meelde ja suutsin päeva päästa. Aga ma ei tulnud üldse sellest jooksmisest rääkima.

Tulin kirjutama, et kinnitasin lõpuks oma Rakvere ööjooksu registreerimise ära. Praeguse seisuga olen registreerunud see aasta kolmele jooksule - maijooks, ööjooks ja paide-türi jooks. Paar jooksu on veel plaanis, aga need jäävadki ilmselt plaaniks nii kauaks, kuni aeg hakkab lähenema ja näen, et mul reaalselt on ka võimalus neile minna.

Ööjooksule registreerides tuli ka ennustada oma lõpuaeg. Ma valisin 1-2tundi. Korra küll mõtlesin, et äkki ma suudan end nii palju treenida, et jooksuaeg võiks jääda sinna 59 minuti ja 59 sekundi kanti, aga ei julgenud endale sel momendil nii suurt eesmärki panna.

Seoses aja ennustamisega hakkasin mõtlema ja vaatasin peale registreerimist, kuidas on mu kilomeetri ajad praegusel hooajal muutunud. Veebruari lõpus ja märtsi alguses läbisin kilomeetri keskmiselt ajaga 8 minutit ja üle selle (alguses lausa 8min 47sek, lõpupoole juba 8min 7sek). Alates sellest ajast, kui hakkasin FitCati jooksukava järgi treenima, on ajad tunduvalt paranenud. Endomondo viskab päris tihti mulle juba teateid, et olen uuendanud oma rekordit.

Praegu, aprillikuus, on enamasti jäänud küll kilomeetri aeg sinna 7minutit ja natuke peale, aga arvestame, et see on käruga koos jooksmine. Mööda pori, lahti lükatud kruusateed. Kui vaatan neid mõnda jooksu, kus käru kaasas pole, on olnud kilomeetri ajad alla 7 minuti ilusti.

Seega ma natuke ikka loodan, et äkki augustikuuks olen ma nii tubli olnud ja jõuan oma 10 km alla tunni ära joosta. Mis arvate, kas oleksin selleks võimeline? Või oleks see liiga suure surve peale panek endale? Kogemused iseenesest näitavad, et liiga suur pinge keerab asjad just nässu...

Tänane hommikune jooks - esimene km ilma käruta, edasi koos käruga jälle Comments

 1. Tere veel üks tubli kolme lapse ema :) Tore lugeda, et on selliseid tublisi emmesid veel, kes oma kolme kõrvalt trenni vihuvad ja toitumist jälgivad :)
  Aga augustiks 10 km alla tunni? Vabalt!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mida rohkem lapsi, seda enam vaja eeskuju näidata, et tervislik elustiil lastele ka külge hakkaks ☺

   Ma väga lootma ööjooksu aja suhtes ei hakka, aga unistan sellisest ajast ikka ja kes teab. Kui suvi otsa tublisti treenida, siis on kõik võimalik ☺

   Delete

Post a Comment