Killuke taimedest ja elutoast

Ma pole siin sel kevadel praktiliselt üldse oma aiamaast rääkinud. See ei tähenda üldse, et ma sellega ei tegeleks. Instagramis ikka vahel jagan pilti oma kullakestest, kes kasvavad nii suure hurraaga, et tahaks juba varsti maha istutamist saada. Aga ei saa, sest kasvuhoone ei ole tuuliste ilmade tõttu ikka veel omale katet peale saanud ja ilmselt see ahjuküte sisse saab genereeritud alles järgmiseks kevadeks.

Seega sel aastal istutame kasvuhoonesse ikka mai kuus ja ei saa midagi jaanipäeval oma tomateid. Erinevalt eelmisest aastast paneme see aasta taimed siiski päris maa sisse, mitte kottidesse. Jah, saab olema kõvasti rohkem rohimist ja kaevamist, aga proovime ära, kuidas saagikus siis on, kui juurtel on maa ja ilm ringi ronida. 

basiilik 
Kui veel võrdlusi eelmise aastaga tuua, siis ega ma see aasta külvamise koha pealt eriti targem pole. Ikka istutasin liiga palju tomatitaimi. Hetkel on mul kodus vähemalt 80 tomatitaime (kolme eri sordi peale kokku). Endale läheb sellest heal juhul 20 kanti, teise sama palju annan emale-isale. Mõnele üksikule olen veel omaniku leidnud, aga mis ülejäänudega teen, on hetkel veel ulme valdkonnas. Nii et kui kellelgi on huvi taimede vastu, siis andke aga märku. 

Kurkidega olin see aasta tagasihoidlikum. Neid ei tohiks väga üle jääda. Kui siis paar üksikut taime, mille ma ilmselt kuhugi kasvuhoone nurka ikka ära mahutan. Ka avamaakurke sai see aasta piisavas koguses panna ja väga üle ei pingutanud. 

Kurkidega juhtus väike "äpardus" ka. Kogemata, ilmselt unise peaga, panin ühe kurgi sordi natuke vara maha. Millegi pärast juhtus see selline sort ka olema, mis kohe suure tuhinaga kasvama hakkas. Nüüd on mul toas oma 40cm kõrgused kurgitaimed, mis tahaks juba ammu ilma maha istutamist. Eks näis, kas neist asja ka saab kord, kui lõpuks kasvuhoonesse jõuavad või viskan lihtsalt minema. 

üks osa taimekasvatusest
Kapsad, kurjamid, ei taha millegi pärast väga kasvada see aasta. Ka paprika pirtsutas tükk aega ja kui ma juba olin loobunud ja tahtsin minema visata, hakkasid need tulema. Aga nüüd nad nii pisikesed, et ei teagi mis teha. Kas visata ikka minema ja osta suured taimed või kasutada ikka enda omasid. Eks mai algus anna seletust, et kuidas mõttekam. 

Rohkem ma midagi polegi ette kasvatanud. Lihtsalt kuna mul ei ole ruumi neid kuhugi panna. Praegugi kõik aknaääred ja kõik muud valgustatud kohad on taimi täis. Seepärast isegi suures toas remont ei edene. Priidul pole võimalik edasi remonti teha, sest pool suurest toast on taimede all kinni. 

Panen siia lisaks taimedele paar pilti elutoast ka. Nii palju on taimede kiuste edasi asi ikka liikunud, et trepp on jälle kasutatav täies pikkuses. Priit tegi keerukoha selliseks, nagu ta lõpuks peaks tulema, astmed ei ole veel õiged. Nö mustandi tasemel trepp praegu. Aga saab vähemalt üles-alla jälle käia. 


Üks pool toast on lõpuks nii kaugel, et saaks ära pahteldada ja siis tapeedi ja värvi selga. Mis teise poolega saab, ei teagi. Priit arvas, et tuleks ikka midagi välja mõelda, et saaks seinad lõpuni ära teha. Kes teab millal selle ahju ehitamise ja ülejäänud põranda vahetamiseni jõuab. Samas kui kord tegema hakkab, siis ei tahaks seinu selle käigus ära lõhkuda. Ühesõnaga kaalume seda asja veel. Seni kuni taimed toas, ei saa sealt poolt nagunii midagi teha. 


Lambisüsteem sai ka paika. Nüüd on valgus toas olemas ja lampe saab põlema-kustu panna mõlemast toa otsast. Ei pea teise toa otsa jooksma  tule kustutamiseks. Sama süsteem tuleb trepikohale tulevale lambile ka. 

Vot sellised lood hetkel. Praegu tubased asjad venivad jälle, sest õues on nii palju teha. Küll koristada, küll aiamaal kaevata jne. Aega on ikka nii nii vähe, aga tegemist vajavaid asju kümme korda rohkem...


Comments