Kui järsku jalanõude varusid sorteerides Maris hädakisa teeb...

.. siis on selge,  et avastasin tõsiasja, et Marelil pole järgmises suuruses praktiliselt mitte ühtegi jalanõud ette varutud kevad-suvi-sügis hooajaks. Oleks tal praegused botased veel varuga, siis poleks ju hullu. Aga tal on need jalas vähemalt teist kevadet, kui mitte juba kolmandat. Jalanumber on minu õnneks püsinud tal suhteliselt samana juba väga VÄGA kaua aega, aga oleks naiivne loota, et ka selle suve saame üle elada eelmise aasta jalanõudega.

Seega asusin ma Facebooki ja osta.ee vahendusel jalanõusid kauplema. Panin ühte gruppi teate üles tähtsamate detailidega, et mida ja mis suuruses soovin ja valikut tuli päris palju. Kuna jalanõud tulevad postiga, siis eelistasin neid, kellel oleks pakkuda rohkem kui 1-2 paari ja soovitavalt eri stiilis ka.

Täna sai kahele müüjale ülekanne ära tehtud ja tulemas on hetke seisuga lausa 10 paari jalanõusid. Osad küll veidi suuremad, kui esialgu vaja, aga kui ühe pakiga juba saab, siis tuli ikka ära võtta. Eriti kuna ma ei tea, kui palju nüüd peale pikka "põuaperioodi" see jalg korraga kasvada tahab. Marekul näiteks on teada lugu, et ta jalg ei kasva mingi aasta ja siis ühe kuuga kasvab korraga 2-3 numbrit.

Mis ma siis kokku rabasin järelturult?

 • 2 paari botaseid - ühed vikingud, teised skechersid. Eeldatavalt peaksid ühed suuremad olema kui teised, kuigi numbri järgi on sama suurus. 
 • Paksemad tossud - lassie kevad/sügis mudel. 
 • Kummikud - Minnie piltidega 
 • Kevadkingad - kaht eri mudelit, jällegi peaks suuruse vahe olema, et ei ole ühel ajal kasutamiseks. 
 • varbavahe rihmikud 
 • peokingad- ühed mustad, ühed valged
 • Suvekingad 
Kokku läks päris mitu(kümmend) eurot. Arvestades, et need peaks olema nüüd kõik ainult ühe lapse kantud ja postikulu ka juba hinnas, siis vist võib ikka hinnaga rahul olla (kuigi ihnuskoi mu sees jonnib praegu). Ehk oleks saanud pikema otsimise peale ka odavamalt, aga ausalt ma väga ei viitsi pikalt otsida ja uurida. Pole sellist aega ka. Juba täna sai kergelt villand nende jalanõude vaatamisest :D Kui need kõik nüüd Marelile sobivad ka, siis on väga tore.

ühed jäid pildilt välja
Paar paari on veel jälgimisel osta.ee-s, aga need võtan vaid siis, kui müüjalt muu kraami ka endale saan :D Ja muu kraami saan vaid siis, kui ma jälle oksjonit ära ei unusta.  Aga kapi tulekahju sai igatahes kustutatud ja saab rahul hingata. Vähemalt siis, kui need ikka lapsele jalga ka lähevad :D

Kuidas teie jalanõusid ja riideid ostate? Kas pigem soodsa leiu ajal ette või alles siis hakkate otsima, kui reaalselt vajadus tekib asja järgi?

Comments

 1. Kui on midagi soodsalt, siis ostan ette, riided enamasti talvekad kevade jne.

  Ostan alati ainult uued asjad, leian, et kui ise ei kanna kasutatud asju, siis ei pea ka laps.
  Eriti, kui lapse jalg on kasvav ja vajab tuge, siis peaks lapsel uued jalanõud olema. Eelistan kallimaid ja vastupidavaid. Pigem vähem, aga korralikud.
  Jalanõud ostangi enamasti, kui vajadus on, sest neid väga ette osta ei saa, kuna kunagi ei tea, kui palju lapse jalg kasvab.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jalanõude koha pealt tegelikult olen sinuga kohati nõus. Need peaks olema kõige rohkem jälgitud, et oleks võimalikult korralikud, kõige parem, kui täitsa uued. Kuna ma kõiki jalanõusid täiesti uuena osta ei jõua (tellisin Marelile uued jalanõud ka, aga seda siis ainult ühe paari botase ja ühe kingapaari näol), siis jälgin, et teise ringi kaupade puhul oleks jalanõud ühe kandja jalas ainult olnud ja sedagi ühe hooaja.

   Mul on oma kiiks, et peaks olema eraldi jalanõud lasteaeda minekuks, seal mängimiseks, kodus mängimiseks ja eelistatult veel igaks varjandiks tagavara ka, kui õige paar peaks olema must, märg või muud moodi kasutamiskõlbmatu vajamineval momendil.

   Delete

Post a Comment