Margus kaheksakuune

Margus saab täna kaheksakuuseks. Juba! Ma olen vist seda sada korda juba öelnud, aga aeg tõesti lendab linnutiivul! Alles oli ju mul väike beebi kätel, nüüd on kodus väike rüblik, kes tuuseldab igal pool, kuhu pole asja ja näpib kõike, mis pole talle ette nähtud. Ta on nii tubli ja tragi, et ma üldse ei imesta, kui varsti juba ringi tatsab ja kõiki korrale kutsub.

Selle viimase kuuga on arengus nii paljutki toimunud. Hammaste koha pealt on juurde tulnud neljas ja viies hammas. Seega on hambaid juba piisavalt palju, et tükiline toit ei tekita enam erilist probleemi ja söögiks võivad olla täiesti väiksed kuubikud, mitte püree.

Kui juba söögi peale jutt läks, siis rinda saab Margus ikka. Vist isegi rohkem, kui ma eelnevate lastega sellises vanuses olen andnud. Aga ta ise annab päris tihti märku, et soovib just rinda, nii ma talle seda pakungi. Kaalu tõusuga probleemi pole, seega pole veel väga vaja seda lisatoitu peale suruda.
Mis asi see veel on?!?
Kodust väljas olles siiski püüame rinnata hakkama saada. Siis saab kas mingit püreed või seda toitu, mida külas pakutakse. Joogiks saab tassist enamasti vett, vahel keefiri. Nii et natuke saab juba nö tavalise inimese toitu ka. Ja ikka tükilisena, nagu see ette on nähtud. Näksimiseks annan Margusele kamapalle, on saanud ka pisikesi rosinaid. Vahel närib leiba ka.

porgandisõber

Peale usina söömise on muid oskusi ka juurde tulnud. Eelmise kuu alguses hakkas Margus katsetama toas ringi liikumist ja püsti tõusmist toe najal. Nüüdseks on mõlemad oskused väga hästi selgeks saanud. Liigagi hästi, sest olen teda avastanud nõuderiiulit sorteerimas, Mareku õpikut uurimas ja voodi alt tolmurulle taga ajamas :P Piisab vaid sekundist ja juba on ta kuskil, kus ta olema ei peaks.

Ringi liikumiseks on tal natuke omamoodi viis, mida olevat ka Priit väiksena rakendanud. Üks jalg on põlve peal ja teine talla peal. Roomamise jättiski Margus praktiliselt vahele. seda harrastas ta natuke aega ja ainult voodi peal olles. Maas ta roomata ei tahtnud ja õppis kohe käpuli liikumise selgeks.

Samal ajal, kui ta seisab või ringi liigub, käib jutt ka ikka kaasa. Põhi"sõnad" on Margusel ba-ba, obaa, ämmää. Kui mind kodus pole, siis käib toast tuppa ja karjub ämmääää. Eks neid tema keele sõnu on veel, aga need on siis sellised, mida ta kordab järgi ka enamasti.

Mängida meeldib talle ka väga. Ma ikka imestan kui hästi ta suuremate lastega ühes toas olles hakkama saab. Jah, ta ei mängi nendega koos, aga ta uurib teiste mängu väga asjalikult (samas ajab oma asja ka). Kui teised, midagi arutavad, siis vaatab nii targa näoga teiste suhtlust, nagu mõtleks hoolega kaasa :D

Mänguasjadest tal väga suuri lemmikuid pole. Läheb peale kõik, mis kätte juhtub. Aga kui üks asi välja tuua, mis must have hetkel on, siis selleks on vist pallid. Neid talle meeldib uurida ja loopida. Ei ole vahet, kas on mõni kummipall või pehme kõristipall. Sobib ka õhupall, peaasi, et pall on.

võrkpallur :P 
Unega on samad lood, mis eelmine kuu. Jätkuvalt kolm und enamasti. Kella keeramine nii palju aitas, et ta nüüd jääb veidike hiljem magama, aga siiski kaheksani venitame harva välja. Aga küll me suveks ta välja koolitame (või koolitab tema meid ka suvel varakult magama minema).

Mis veel? Vankril vahetasime nüüd korviosa istumisosa vastu ja seega on ta nõus kärutama ka ärkvel olles. Uned siiski vankriga enam nii head ei ole, kui väiksemana. Kui kellegagi peaks kõndimise ajal jutustama, siis on uni eriti lühike. Ta harjunud, et ma olen tasa tema käruralli ajal ja teistmoodi on juba und segav. Õnneks või kahjuks ma enamasti jalutan siiski üksi ja ta saab ikka vähemalt 45 minutitki kärus ära magada.

Nüüd kui kevad on, siis harjutan teda jälle seisvas kärus ka magama. Aed ju vajab oma aega ja teda veel niisama õue tatsama ei saa lasta, et ise aiamaal toimetada. Nii olengi paar päeva hommikuste unede ajal jätnud ta akna alla. Magab küll, aga mitte väga kaua. Mida kauem eelnevalt kõnnin, seda kauem magab ka seisvas kärus.

vaatab, kuidas Priit tööd teeb
Rohkem vist midagi pähe ei tule, mida selle kaheksakuuse kohta võiks rääkida. Pilte täna teha ei saagi, sest mu digikas on küla peal. Aga selle eest panin teile mõningaid viimase kuu pilte vaatamiseks :)


Comments

Post a Comment