Toiduteisipäev 26.04.2016

Tänane teisipäev on vanade heade ja maitsvate toitudega. Need on täpselt sellised toidud, mis enamasti on laual siis, kui külmkapp näitab oma tühjemat külge ja vaja viimastest jääkidest midagi kokku meisterdada. Sellest olenemata on need toidud maitsvad ja mis kõige parem - kiiresti ja kergesti tehtavad.

Margusel algas hommik 5.45 rinnapiimaga. Sel ajal ärkasin ma ise ka üles, aga sööma sain alles siis, kui hommikune jooks tehtud, lapsed ära saadetud ja Margus esimesest tukastusest üles ärganud. Ehk siis kella kaheksa ajal. See ilsmelt on väga suur viga, et ma varem ei söö, aga enamasti on mul hommikud nii kiired ja ajaliselt paika loksunud, et ei oska seda söögiaega kuhugi varasemasse aega panna. Vahel harva õnnestub, kui miskit on oma normaalsest rutiinist väljas ja tekib ajaline paus.

Hommikusöögist endast rääkides, siis tegin müslit. Nüüd on üks ports veel alles ja siis ilmselt enne uut nädalat järgmist portsu ei tee. Saanud seda müslit nüüd (küll mitte igapäevaselt, aga siiski) väga tihti süüa. Ma olen õnneks veel nii suure kaaluga, et mu müsli ports on rohkem kui küll, et kõht täis saaks.
Marguse hommikusöök
Margusele tegin hommikuks putru. Sõi kohe pärast seda, kui ma olin hommikusöögi ära söönud. Kuna pudrupulbrit (seda tittede oma) oli natuke vähe, siis panin tavalise ühe lusikatäie asemel kaks lusikatäit õunapüreed peale. Läks kaubaks. Tundub, et tahketoidu streik hakkab läbi saama ja jälle läheb enamus toitu kaubaks.

Kella 10.15 ajal andsin Margusele rinda, et ta magama jääks. Natuke võttis ja magama väga ei tahtnud ikka jääda. Lõpuks jäime koos magama. Seega läksid mu enda toidu ajad täiega metsa. Üles ärgates oli kell juba 12.15. Üritasin kiirelt siis vahepala ära teha ja süüa, aga reaalselt sööma jõudsime ikka kella 13 ajal alles.

Vahepalaks oli kohupiim banaaniga. Andsin Margusele ka natuke ja ta sai rinda ka lisaks. Paljud allikad ütlevad, et enne aastaseks saamist ei tohiks kohupiima anda, aga ma nii täpselt enam neid nõuandeid ei järgi. Katsetasime ära, et allergiat ei tekita, seega võib süüa. Samas väga suuri portse ei anna, sest suur kogus valku (mistõttu ka seda väga varakult ei soovitata süüa anda) korraga polevat hea.

Kella 14.30 ajal tahtsin Marguse magama panna, aga ta sätib oma unegraafikut ja ei oska ei mina ega tema ette näha, millal see uinumine tegelikult tuleb. Seekord tuli välja, et ta tahab ikka kauem üleval olla. Kuna aga üritus uinumiseks võttis nii kaua aega, siis jäin oma lõunast ilma. Kell sai nii palju juba, et pidin ta õue magama panema. Vastasel juhul oleks ta toas nii kaua maganud, et ma poleks suurematele bussi vastu saanud minna.

Nii me läksimegi ja kõndisime vihmas tunnikese ja lõunasöök jäigi vahele. Tuppa tagasi jõudes oli vaja sada asja ära teha ja õhtusööki hakata valmistama. Väga hullult vaaritada polnud vaja, sest kotletid olid mul juba eelmisel nädalal valmis tehtud ja ootasid vaid soojendamist ja juustukihti. Selle sain ilusti tehtud joriseva Marguse kõrvalt.

Margus jorises, sest tal oli kõht juba tühi. Lõpuks 17 ajal saime lõpuks sööma. Mina sõin kotletti peedisalatiga (pidi olema küll toorsalat, aga mul oli vaja see peedisalat ära süüa enne, kui pahaks läheb). Margus sõi natuke kotletti ja natuke makaroni (lastele tegin kotleti kõrvale makaroni). Peeti ta väga ei tahtnud, aga kotlet läks kaubaks küll. Lisaks andsin lõpuks veidi rinda ka peale.
Õhtusöök - juustul on chilli explosion peal, sest kotlet sai veidi mage :D 
Minule jäi õhtusöök päeva viimaseks söögiks. Margus sai veel enne ööunne minekut 19.20 ajal rinda. Rinda saab ta veel enne südaööd ka vähemalt korra ja siis ehk tuleb veidi pikem vahe. Nüüd lõpuks on hakanud Margus öösiti ligi 6 tunnist pausi tegema, aga seda siiski mitte iga öö. Aga vähemalt 4 tunnine paus on küll garanteeritud, kui miskit ta und ei sega.

Selline see päev sai. Peab veel ütlema, et õhtul oli kerge patustamise isu küll, kui Priit värsket saia õunamoosiga sõi, aga sain võitu sellest isust.

Kaal: 85,8kg


Comments

 1. Lapse toitumise osas soovitan lugeda "imiku toit ja toitumine - Ravijuhend.ee" see lastearstideliidu poolt antud juhend ja seal päris hästi kirjas, mida millal anda ja miks pole kohupiim ja banaan alla aastasele hea.

  Eks iga vanem teab, mis parim oma lapsele, aga tagajärjed ei või tulla kohe vaid alles 10-20 aasta pärast ja vale toitumine beebieas võib teha karuteene täiskasvanuna.

  ReplyDelete
  Replies
  1. sealt ma seda valgu asja lugesingi, aga aitäh viite eest :)

   Delete

Post a Comment