toiduteisipäev 5.04.2016

Toiduteisipäev on postitustesari, kus kirjutan üles ühe päeva toidud, olenemata, kas sel päeval on toitumine 5+ või alla igasuguse arvestuse. Kirja lähevad kõik ampsud, näksimised ja ka õhtused voodis söödud salaampsud (neid loodetavasti siiski ei tule). Kommentaaridena on alati oodatud konstruktiivne kriitika, kiitused, lohutused jne.

***

Täna algas hommik üle pika aja äratuskellaga. Kuna hetkel koolibuss ei sõida (buss katki), siis peame hommikul jala kooli-lasteaeda minema. See omakorda nõuab veidi varasemat äratust, kui me kõik (isegi Margus) harjunud oleme.


Söömiseni jõudsime Margusega alles peale suuremate ära saatmist. Margus sõi 5.40 ööune ajal nagunii ja ei hakanud talle enne kõndima minekut uuesti andma. Koju tagasi jõudes kutt magas. Mina sain oma hommikusöögi 8.30 ära süüa. Kui Margus ärkas, siis ega ta väga söögist huvitatud polnudki. Andis näljast märku alles poole kümne ajal. Siis sai ta ühe väikse topsi beebide jogurtit (kas 80 või 100gr, ma peast enam ei mäleta) ja natuke andsin rinda ka peale. Kuna oli kodust välja minek, siis tahtsin, et kõht oleks korralikult täis.

Järgmiseks söögikorraks planeerisin endale vahepala kella 10-ks, aga unustasin riidepaneku tuhinas selle ära. Seega jäi väga pikk paus söömisesse. Margus sai veidi varem süüa. Temal on ju minu näol piimapakk alati kaasas. Seega Marguse järgmine söögikord rinnapiima näol oli kella kahest. Tegelikult ega ta siis väga süüa tahtnudki, pigem oli janu. Jõi paar korralikku sõõmu ära ja juba oli vaja ümbrust uurida ( ei olnud söötmise ajal kodus).

Ise sain söögi ligi kella kolmest, kui kord terve meeskonnaga koju tagasi saabusime. Õnneks oli eile lõunasööki suurem ports tehtud ja piisas vaid korraks pannile sooja panna ja toit oligi valmis. Söögiks oli basiiliku ja singiga riis (originaalis peaks olema riisinuudlitega, aga pole ma veel neid isendeid siit poodidest leidnud).

Selleks, et õhtul suur söögiisu ei tekiks sellest pikast söögipausist, jätsin järgmised söögivahed veidi väiksemad. Margus elas mulle kaasa ja tahtis ka tihedamini süüa. 15 ajal naakus ta suurematelt mõned viinamarjad, mis neil vahepalaks olid ja 16 ajal andsin jälle rinda. Seekord oli see küll pigem une tulemise abistamiseks, aga sai kõhu ka ikka täis.

Mina ise sõin 17 ajal õhtusöögi, milleks oli lõhe spinatiga. Veidi soolane sai, aga muidu oli hea. 19 ajal sõime Margusega mõlemad õuna. Margus sai rinnapiima ka lisaks.

eriti ilus pilt just pole, aga vähemalt tuli meelde pilti teha
Minul sai õuna ära söömisega toit selleks päevaks otsa. Margusel veab ja tema saab veel õhtul ja öösel päris mitu korda piima :)

Kuna söögipilte täna polnud eriti meeles teha või polnud aega, siis panen siia lõpetuseks teile hoopis pildi, kuidas me rattatooli katsetasime. Rihmad on vaja veel paika täpsemalt sättida, aga jube vetruv olek oli küll Margusel, kui rattaga ringi kõndisin :D Ehk neljapäeval-reedel teeme juba esimesed arvestavad proovisõidud ka.


Kaal: 87,3kg (kangekaelselt ikka püsib ühe koha peal, aga ma ei anna alla. Eks vaatame kumb kangem on.- kas mina või kaal!)Comments

 1. riisinuudlid on selveris müügil (just täna vaatasin olid veel laadapäeva allahindlusega), seega kui paides liigud, siis piilu sinna, usun, et seal ka müügil need :)
  Riisivahvlid olid ka 2pakki 0,79 eurot, neid nähes just mõtlesin, et sulle ju maitsesid :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Reedel paidesse nagunii minek, siis tuleb sammud Selverisse ka seada. Aitäh info eest :)

   Delete
 2. Riisinuudlid leiad Santa Maria Thailand asjade juurest. Sellised lillakad pakid 😊 Ise otsisin ka tükk aega

  ReplyDelete
  Replies
  1. Netist otsisin jah, et milliseid üldse olemas on, aga meie kandi poodides nende toodete juures neid pole :(

   Delete

Post a Comment