1. klassi ekskursioon

Mareku klassil oli täna ekskursioon. Kuna mul oli võimalus kaasa minna, siis muidugi ka läksin. Margus sai ka tänu sellele oma elu esimese ekskursiooni kogemuse.

Hommikul sättisin hoolega, et Marguse uneajad klapiks mulle vajalike aegadega. Esimest korda sain vist nii paika, et ta magaski täpselt siis kui ma tahtsin. Tema valikul oleks uni isegi pikem olnud, aga sel hetkel oli ettenähtud 1,5tundi maksimum, mida ma talle lubada sain. Seega ärkas (minu kaasabil) Margus 10 minutit enne väljasõitu. Kiirelt andsin talle mõned ampsud püreed (mida ta unise peaga väga vastu ei tahtnud võtta) ja sõit võis alata.

Esimesena läksid lapsed Imavere piimandusmuuseumi. Lisaks väiksele ajaloo tutvustamisele said nad seal jäätist teha. Kuna meil hetkel kodus ka jäätise tegemine väga pop teema (kunagi kirjutan meie katsetusest ka), siis ei olnud see protsess ise niivõrd uus Mareku jaoks. Huvitavam oli hoopiski masinad, millega nad jäätist teha said. Koduse mikseri asemel anti neile kätte paarkümmend aastat vanemad mikseri versioonid.

Jäätis sai hea ja rammus. Minu jaoks isegi liiga rammus. Marek küll esimese hooga võttis isegi juurde, aga see teine ports reisis koos meiega kooli juurde tagasi ka. Margus sai ka maitsta. Võttis teisel suu matsuma küll :)


Edasi läksime Sassi tallu. Kui piimandusmuuseumis olen kunagi käinud, siis sellesse talusse polnud kordagi enne sattunud. Võtsin Marguse jaoks õelt laenuks kergkäru ka kaasa, aga tolku sellest polnud midagi. Võõras käru, laps polnud nõus sees istuma ja kui esimene võõristus möödas, oli ta paremameelega puuride ees uudistamas, kui kärus.


Marek sai jaanalinnuga kontakti ka. Seda otseses mõttes, sest ta ronis kaameraga liiga lähedale neile ja jaanalind pani kohe nokaga laksu ära. Õnneks haiget vist ei saanud, või ei tahtnud välja näidata, et sai.


Saime kuulda, kuidas papagoi räägib ka. Esialgu ei tahtnud ta väga meile midagi rääkida, aga pärast ütles mitu korda "tšau" kui mööda läksime. Margus muidugi kukkus papagoile vastuseks lehvitama, sest temal näeb kord ette, et kui teised tšau ütlevad, siis tema lehvitab vastu.


Sassi talust ostsime Marelile jaanalinnusule, et ta väga kurb poleks, et kaasa ei saanud. Aga juba leppisime kokku, et suvel võtame ühe päeva ja lähme käime perega uuesti need kohad läbi, sest väga tore oli.

Sellega ekskursioon läbi saigi. Aga laste jaoks polnud veel päev läbi, sest nad läksid kooli tagasi, et robootika ringi minna. Ma küll esimese hooga tahtsin Mareku koju ära viia, aga ta tahtis ikka robootikasse minna ja pärast bussiga koju tulla.


Comments

 1. Meil juuni algul ka suur üritus siin, tulge kindlasti, alati on väga lahe!
  http://piimandusmuuseum.ee/piimapaev2016

  ReplyDelete
  Replies
  1. Piima Tiina rääkis jah. Aga peab endale üles märkima, muidu läheb ju meelest ära :)

   Delete

Post a Comment