Haigused ei hüüa tulles

Mis on kõige kindlam trennilaine katkestaja? No muidugi laste haigused. Polnudki tükk aega üks, teine ega kolmas haige olnud. Aga vaadates  positiivselt asjale otsa, võib vaid lohutada end, et vähemalt pole nad kõik korraga haiged.

Algas sellega, et Marek tuli eile koju meeletu kõhuvaluga. Oli kaks varianti - kas midagi kahtlast sisse söönud või mingisugune viirus. Kuna hetkel väga pole kuulnud, et viirus ringi käiks, siis eeldasin esimest varianti. Samas käisid nad eile kooliga Paides laulu- ja tantsupeoproovis. Sealt võis mõne pisiku näppu haarata ka. 

Õhtul läks Margusel olemine kahtlaseks. Jube varakult oli juba unine ja polnud nõus üldse omaette mängima. Jäi ka väga vara magama. Ärkas üles ka ruttu, aga mitte une otsa saamise pärast, vaid oksendamise peale. Ja see ei jäänud öö jooksul viimaseks korraks. 

Õnneks Marekul hakkas juba õhtul olemine paranema ja oksendamiseni ta ei jõudnud. Täna hommikul läks ta igatahes kooli, sest olemine pidi olema väga hea. Selle hea olemise juures mängis oma osa vist ka fakt, et täna on robootika ring, aga kõhuviiruse nähud olid kõik kadunud ja näinud põhjust teda kodus ka hoida. 

Margusel aga nii hästi ei läinud. Hommikul küll enam pole oksendanud, aga selle asemel on palavik ja laps on väsinud. Iga natukese aja tagant jääb sülle magama. Ilmselgelt on tal veel paha olla. Kõige nõmedam on see, et kuigi palavik pole suur, siis õue ikka temaga minna ei julge. Pärast jääb veel haigemaks. 

Kui nüüd fakte vaadata, siis ei peakski kohe kõhuviirust kahtlustama. Ehk Marek sõigi midagi, mis talle ei sobinud. Üle läks tal see haigushoog päris kiiresti. Ja äkki Margus sai eile tuult hoopis ja oksendas sellest, et ila läks kurku vms. Kõik sobiks nagu, aga siis tekiks ainult küsimus, et miks siis minul seest keerama hakkas täna hommikul? 


Comments

 1. Kahtlusta ikka kõhuviirust, tean vähemalt kahte last lasteaiast, kes ka hiljuti oksendasid. Oeh... Kiiret paranemist!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ilmselt selle kaela tuleb ajada jah. Aga see tähendab, et Mareli ka varsti haige...

   Delete
  2. Ja ma ei imesta, kui lisaks sinisele silmale ja paistes põsele on meil lõpupeoks oksetõbi ka kallal. The usual... :D

   Delete
  3. Eks see tõbi ootab reedet, et tüdrukutel välja luua. Siis oleks vist küll "täiuslik" lõpupidu.

   Delete

Post a Comment