Noppeid aiamaalt (pildipostitus)

Sel kevadel ei ole ma eriti aiamaad kajastanud siin. Ei teagi miks, sest olen oma kasvandikega sama usinalt tegelenud, kui eelminegi aasta. Või siis äkki olen usinamgi olnud, sest kõik vabad sekundid olen aiamaal veetnud blogisse kajastuse kirjutamise asemel.

kasvuhoone

No täna ma käisin maja ümber pilte tegemas ühe pildiprojekti jaoks ja jäädvustasin veidike oma aiamaad ka üles. Enamus taimedest-seemnetest on juba maas. Jäänud veel loetud kasvandikud, kes ootavad oma aega, et maas juurduma hakata. Aga alustame otsast peale.
porgand
salat
Esimestena läksid maga porgand, till ja salat. Neist kõik on juba oma ninad ilusti välja ka pistnud. Järgmisena läks maha kaalikas. Ma ei jälginud mingit järjekorda, et kuidas peaks panema. Panin sellest järjekorras, nagu seemned sai ostetud. Kaalikas on ka omadega juba maa peale jõudnud.
Vahepeal istutasin murulaugu ka ümber oma uue koha peale. Siis läks maha hernes. Hernest meil eelmine aasta üldse polnud. Kuna aga lapsed hea meelega herneid söövad suvel, siis panime seekord lausa terve peenra pikkuses kahes reas neid.

kaalikas
Sibul oli järgmine ohver, kelle ma mättasse lõin :D Esimene pool läks punast sibulat, teine pool tavalist. Kuna eelmine aasta jäi ikka väga väheseks sellest, mis maha sai pandud, siis läks seekord topelt rohkem seemet maha.
sibul
Viimasena läks seemnetest aiamaale punapeet. See veel ei ole välja nina pistnud, sest maha sai ta alles hiljuti. Seemne ostmine venis kuidagi ja no nii ta läks.

hernes
Aga enne punapeeti said pooled tomatid kasvuhoonesse pandud. Eelmise aasta kogemusest me seekord kottidesse ei istutanud, aga puhtust tahtsime ikka hoida. Seega proovisime maha panna selle katte, mis maasikatele pannakse. Eks näha ole, kuidas neile mõjub see.

Kapsad
Vahepeal sai kaks rida maasikaid ka maha pandud. Lubasin küll kunagi siia kolides, et ei hakka maasikatega mässama, aga no isu oma maasika järgi on ikka nii suur. Ja lastel hea ka hommikul võidu peenrasse joosta, et kes enne esimesed maasikad nopitud saab.

maasikad
Peale maasikate istutust tegin ühes jutis kapsaistutuse ka ära. See aasta tuli taimi väga vähe üles ja on kõik sellised nadivõitu. Kuna aga borši tegemist see aasta ei tule (meil veel päris palju suppi alles eelmisest aastast), siis väga palju seda kapsast maha ei tahtnudki panna.

lillkapsad
Viimasena said praegu maha pandud taimedest mulda lükatud kasvuhoone kurgid. No ma ei tea, kas neile see must kate ei meeldinud või mis, aga nad surid poole päevaga peaaegu täitsa ära. Üritan nüüd neid kuidagi poputada, et ehk mõnestki saab veel elulooma, aga suurt lootust ma ei hellita :( Aga sellest väga hullu midagi ei juhtu ka. Toas olevate kurkide poolt on meil hooaeg juba suure hooga lahti läinud ja ehk siis saame tubaste ja avamaa kurkidega hakkama, kui peaksidki kõik viis taime ära surema.
suvikõrvitsad
Veel ootavad oma aega suvikõrvitsa taimed. Kuna siin lubas paar ööd veel külma, siis pole julgenud neid õue istutada. Aga hiljemalt uue nädala alguses panen need maha ära. Lisaks on mul terve topsitäis lillkapsataimi kasvamas. Nad on alles nii pikukesed, et istutamisest pole veel juttugi. Loodan, et nad kosuvad nüüd kibekiirelt ja varsti saan nad ikka maha panna.

aiamaa
Ka mõned põõsastomatid, mis enam kasvuhoonesse ei mahtunud, lähevad õue aiamaale. Ja muidugi avamaakurgid, mis ootavad, et Priit nende kasvulava kokku laseks kruvidega. Kaks paprika taime ootavad ka veel istutamist. Kui kurgid peaks ära surema, siis on neile kasvuhoones koht olemas. Kui ei sure, siis tuleb neile see koht veel tekitada.

selfie ka vahele taimedele :D 
Pildistamise lõpetuseks ärkas unekott ka üles. 

Comments