Pühapäevased tegemised

Täna oli viimase aja kõige tegusam päev vist üldse. Kui arvestada, et paar tundi tänasest päevast veetsin veel kodust ära, siis sai kodus ikka üllatavalt palju ära teha.

Hommikul tegime lastega nende toas suure koristuse. Üllataval kombel ei puigelnudki lapsed vastu ja olid täitsa ilma sundimata nõus ka voodipesu vahetama (nad teevadki seda alati ise, aga tavaliselt tuleb selle saateks pikk jorin, et miks.... ). Viskasime juba vaibad toast välja. Peaaegu ju suvi juba käes :D Ei, tegelikult mul on nii lihtsam põrandal puhtust hoida ja kuna Margus ainult põrandat mööda patseerib, siis seda puhtust tuleb kõvasti hoida.

Peale seda tegime preemiareisi mu ema-isa juurde, aga seal tuli välja, et kedagi põhimõtteliselt kodus polegi. Aga kuna Margus jäi mul sinna sõites magama, siis tõstsin ta vankrisse ümber ja lasin ikka une ära magada enne, kui tagasi koju hakkasime minema. Und valvates tegin mina ära kahe päeva jagu harjutusi mõlemas tagumiku challenge´is, mida hetkel teen. Hea ajakasutus ju.

Tagasi koju minnes hüppasin poest läbi ja ostsin uue pesunööri. Kuna sellise ilmaga lausa peab pesu pesema, siis tahtsin üht nööri juurde, et tuppa midagi riputama ei peaks. Saimegi kusjuures päeva jooksul viis masinatäit pesu pesta ja peaaegu kõik said õhtuks kuivaks ka :) Viimane masinatäis jäi nüüd õue ööseks.

Koju tagasi tulles ei tahtnud tuppa enam keegi minna. Kes hakkas aiamaal toimetama, kes mängis, Priit oli juba hommikust saati nagunii kasvuhoonega ametis (ega teda me kaasa ema-isa juurde ei võtnud :D).
Margus murdis Priidu maha

Minul said esimesed seemned aiamaale pandud ja murulauku üritasin ka natuke ümber istutada. Siin juba enne meie aega oli mitu hunnikut seda murulauku kasvamas, aga ta nii paha koha peal ja umbrohuga segamini. Ma siis harutasin teda natuke panin enda meelest paremasse kohta. Loodan, et ta hakkab seal ilusti kasvama ka. Lisaks kaevasin natuke aiamaad ka juurde. See on üks järgmise nädala "trennidest" ka, sest lõpuni veel ei jõudnud.
Mareli proovis kaevamist

Lisaks tegin natuke lõket jälle. Seda sodi on ikka veel igal pool, aga mõned oksad-lauad said jälle vähemaks tassitud. Ilmselt ma teen seda lõket veel mitu kuud enne, kui õue sodist tühjaks jälle saab.
esimene peenar
Marekut ja Marelit enam tööga väga piinama ei hakanud, sest ilm oli ju ideaalne mängimiseks. Priit pani neile pesakiigu ka üles. Nii oligi tunnike kiigus, teine liivahunnikus, kolmas ratta seljas jne.

Kiigulised
Margus oli ka ikka meiega õues. Peaks ütlema, et ta vist tahtis õhtul kõige vähem tuppa tulla. Kui vahepeal riideid käisime vahetamas, siis pistis röökima tuppa minnes. Kui sai aru, et ikka välja tagasi viiakse, oli jälle üliõnnelik. Ainult muru polnud tema teema. Ei olnud cm-tki nõus selle peal liikuma. Pidi olema teki peal, vankris või siis murul nii, et käed maapinda ei puuduta. Ja kuigi värske õhk oli parajalt väsitav, saime täna kahe unega ilusti õhtusse.

uneaeg värskes õhus
Priit sai peaaegu kasvuhoone valmis õhtuks. Üks ots veel teha ja mõned liistud panna. Loodan järgmise nädala jooksul seest kaevatud ka kiirelt saada ja emadepäevaks peaks taimed juba sees olema, kui hästi läheb.


Päeva peale ununes kõigil ära, et vahel võiks süüa. Kui Margus seda meelde tuletas, tõid lapsed endale õue tassikese jogurtit ja möllasid edasi. Enda söömist ma parem ei kommenteeri tänase kohta, sest seda väga nagu polnudki... Õhtuks aga tegime korraliku söögi - kana ja riisi tomati-kurgi-hapukoore salatiga. Nii hea oli süüa peale korralikku tööpäeva.

Päeva lõpetas vanniring. Margus enne ja suuremad pärast. Mulle täna seda luksust ei jagatud ja pidin vaid duššiga leppima, aga olin sellega rahul. Kasutasin muidu vannitamise peale kulunud aja masseerimisele.
vanniline nr1!
Kaheksa ajal vajusid esimesed töömesilased (Margus ja Priit) magama. Varsti vajusid järgmised kaks ja mina lähen ka kohe. Homme jälle argipäeva rutiinis. Või mitte päris. Lapsed tahtsid jälle jala kooli minna ja bussi boikoteerida. Kui neile sobib, siis mis minulgi selle vastu olla saab :)

Head ööd!


Comments