Toiduteisipäev 17.05.2016

Toiduteisipäev on postitustesari, kus kirjutan üles ühe päeva toidud, olenemata, kas sel päeval on toitumine 5+ või alla igasuguse arvestuse. Kirja lähevad kõik ampsud, näksimised ja ka õhtused voodis söödud salaampsud (neid loodetavasti siiski ei tule). Kommentaaridena on alati oodatud konstruktiivne kriitika, kiitused, lohutused jne.

***
Hommik algas varakult täna. Juba 5.40 ajas Margus oma silmad lahti ja muidugi pidi ka minu omad lahti ajama. Vaja virgutuslonks rinnast võtta ju ja siis minna maailma avastama. Viis minutit suutsin veel ise pikali olla peale rinna andmist, aga siis ajasin ka jalad alla.

Söömiseni ei jõudnud ise aga nii pea. Seitsme ajal andsin Margusele pool banaani, et tal õues olles kõht väga tühjaks ei läheks. Ei teadnud ka, kas ta jääb õues magama või ei. Kuna ei jäänud, siis sai veel tuppa jõudes natuke unerohuks tissi ka ja siis tuli unedemaa külla. 

Kui laps saab magama pandud, on aeg emmel sööma asuda. Tegin eile jälle müslit. Nüüd oligi äkki juba kaks nädalat vahet jäänud, kus müslit ei ole söönud. Paras aeg jälle mõned päevad seda toitu ka süüa. Seekord sai müsli sisu natuke retseptist mööda, sest mul olid aprikoosid otsa saanud, aga panin nende asemel goji marju. 


Järgmine söögikord oli Margusel 11 ajal. Söögiks oli riisipuder. Ma ei saanudki aru, mis tal oli, aga peale kolme ampsu ta enam süüa ei tahtnud. Andsin siis rinda ja kutt jäi sinna otsa magama. Ise polnud veel kaht tundigi üleval olnud.

Mul oli valida, kas lähen koos temaga magama või lähen lõunasööki tegema. Valisin magamise. Päris hea oli 1,5 tundi põõnata koos kutiga.

Lõunasöögiaeg saabus siis alles peale und. Kuna tegin seda puupliidil, siis venis see veelgi kaugemale, kui ise lootsin. Sööma saime alles kuskil kahe ajal. Minul toiduks tatraroog kanaga, Margusel kana ja kartul (millest kartul jäi tema poolt puutumata, aga kana pandi kõik nahka).


Täna oli üks neist päevadest, kus Margus nõudis ka kolmandat lõunaund. Selle sai ta õues magada, kuni ma pakke ühest õue otsast teise tassisin. Ikka käsitsi, et trenni eest oleks. Kui kutt üles ärkas, siis käisime võtsime mõned rabarberid tuppa kaasa. Kati pani kavasse mõned rabarberi smuutid üles ja muidugi tuli kohe ära katsetada.


Nii tuligi järgmiseks toidukorraks vahepala rabarberismuuti. Margus sõi veidike niisama paljalt rabarberit ka kuni jook valmis sai. Ja siis pani smuutit veel peale ka. Algul natuke tundus vist võõras smuuti hapukus, aga pärast kaht lonksu nõudis kõva häälega juurde :D Marelile maitses ka, Marek ei tulnud proovimagi, nagu ikka.

Et õhtul väga pikk söömata olek ei tuleks ja ette nähtud söögid ikka söödud saaks, siis tegin seitsme aeg veel õhtuse tomatise hakkliha soojaks. Eile tegin suurema portsu ja nii hea on nõnda tegemiste vahepeal kiirelt söök "valmis" saada. Tänast lõunasööki tegin ka lausa neli portsu - üks tänaseks, ülejäänud kolmeks järgnevaks päevaks.

Margus sõi veel mõned kanatükid, aga seekord võttis kartulitükke ka lisaks. Äkki umbes 5 tükki mõlemast sõi. Siis sai veel ikka tissi ka peale. See viimane niitis jällegi vaese lapse nagu nuiaga maha ja ööuni oli kohal. Mina veel magama ei lähe. Lõpetan siin ära ja hakkan veel kupumassaaži tegema. Ja natuke võimlemist on ka veel ees ;) 

Aga päevaga olen väga rahul. Söömine ideaalilähedane ja liigutada sai ka ennast pisut :) Eks mul vaja nüüd eriti tubli olla, sest muidu see seitse sinna kaalule ei tule kuidagi kuu lõpuks. Natuke kahtlane tundub selle saavutamine ka siis, kui iga päev nii tubli oleks, kuid eks me näe seda kuu viimasel päeval.

Kaal: 84,2kg


Comments

  1. Tegelikult rabarberit ei soovitata alla aastasele anda. Sisaldavad oblikhapet ja see viib kaltsiumi välja. Seega väga palju anda ei soovita :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. vot selle peale ei osanud tullagi, et võib kahjulik olla. Igal pool ju kiidetud asi muidu. Aga aitäh info eest :)

      Delete

Post a Comment