Üleöö suureks poisiks

Margus on tüüpiline beebi magamise mõttes. Just selle pildi mõistes, mis Facebook´is ikka aegajalt ringleb. Ütleme nii, et kuigi mõningaid poose (nagu "the dog house" ja "donkey kong") ei ole ta veel harrastanud, siis ülejäänud poosid on vähemalt korra läbi proovitud. Lemmikuteks võib pidada Margusel "the roundhouse kick", "the neck scarf" ja "booby trap". 


Nende lemmikpooside järgi võite aimata, miks just Priit oli see, kes hakkas soiuma, et Margusel oleks õige aeg nüüd oma voodisse kolida. Ta ilmselgelt tahtis tagasi oma poolt voodist ja võimalust ise jalgu panna sinna, kuhu ta tahab, mitte öösiti kellegi teise jalgu oma näost minema lükata. Mulle see mingit probleemi ei tekitanud, et Margus me vahel magab, aga jällegi, vaadates neid poose ei pea me imestama, et miks :D 

Igatahes kolm õhtut tagasi tõi Priit Marguse voodi meile magamistuppa tagasi (oli tõstetud suurde tuppa, kus kasutasin seda maneežina). Võtsime ühe külje maha, et Margus saaks vabalt edasi-tagasi käia oma voodi ja meie voodi vahelt ning et mina oleks ikkagi tal nö käe ulatuses saadaval ilma vahe takistuseta. 

Margusele see variant sobis. Koheselt oli ta oma voodis nagu viieline kohal. Mängis seal ligi tund aega ilma mingi probleemi või kahtluseta, et varsti hakatakse teda sinna magama sokutama. 

Kui uneaeg tuli, siis jäi ta üllatavalt kiiresti oma voodisse magama. Mina, kui algselt väga skeptiline antud plaani suhtes, olin ülimalt üllatunud ja vaikselt omaette mõtlesin, et küll ta tunni pärast üles ärkab ja me vahele tagasi ronib. Miski teda seal oma voodis ju kinni ei hoia. 

Aga ei tulnud. Tissi tahtis küll kolm korda öösel, aga peale tankimispausi jäi oma voodisse magama tagasi. Lausa hommikuni välja magas seal. Saime meie paremini magada Priiduga ja tundus, et kutt ise magas ka rahulikumalt. 

Teine öö läks veelgi paremini. Kui esimesel õhtul pidin ikka veidi patsutama, et uni tuleks, siis teisel õhtul ronis ta ise oma voodisse, pani pea padjale (jah, meil on see väike lastepadi, sest ta muidu roniks meie suuremate patjade otsa magama) ja jäi magama. EI mingit patsutamist ega unelaulu (praegu on meil muideks väga pop unelaul "juba linnukesed"). Mul vajus lõug maani. Sõna otseses mõttes. Öösel oli jälle paar tankimist ja voilaa. Öö jälle oma voodis magatud. 

Täna tõstsin natuke tuba ümber, et Marguse voodi veidi paremini oleks minu suhtes. Mõtlesin, kas see nüüd mõjutab ka veidike seda unevärki. Aga vist ei mõjutanud. Magama jäi kutt küll minu kaisus olles, aga tõstsin ta kohe oma voodisse ka peale ära vajumist. Ümber tõstes tegi ta korraks silmad lahti, vaatas mis toimub ja magas edasi. Ju siis oma voodis ikka hea ja mugav :) 

Ma tõesti poleks arvanud, et asi nii kiirelt ja sujuvalt läheb. Eks neid halbu päevi jõua ka veel tulla, aga nüüdseks olen mina juba näinud, et ta saab ilusti oma voodis magatud ja ei lase nii kergelt kaissu tagasi ronida. 

Järgmiseks eesmärgiks on öised söömised ära jätta. Vanuse poolest poleks tal üldse rinda öösel enam vaja. Ühe katsetuse tegin ka juba. Ühel ööl, kui ta hirmsasti nihelema ja nuttu tihkuma hakkas, siis andsin tissi asemel hoopis veepudelist (spordikorgiga veepudel) natuke juua. Kaks lonksu ja lükkasin siis ruttu luti asemele. Läks läbi see nipp küll :D Tegelikult näitas see katse seda, et tal mitte pole kõht tühi, vaid janu.  

Magama jäämisega oleme nii kaugele ka saanud, et magama jäämisel ma enam rinda ei anna enamasti. Sellega oleme ära kaotanud selle tissi otsas tukkuma jäämise. Kui tahab enne ööd rinda, siis saab muidugi, aga ma ei lase tal enam selle ajal magama jääda. Nii on ka Priidul lihtsam teda magama saada juhul, kui peab õhtul ise ööunne last panema (näiteks siis, kui EBA üritus on). Comments