Margus kümnekuune

Kuu on jälle möödas ja Margusel on jälle üks mini sünnipäev käes. Seekord juba kümnes. Sel kuul väga metsikut arengut pole olnud liikumises, kuid selle eest on näha edusamme muudes valdkondades.

Liikumise koha pealt võib nii palju öelda, et liigutakse edasi turbo käigul käputades. Eriti, kui on vaja minna munakoorekasti tuuseldama ja on kuulda, et emme juba tuleb keelates. Mööda mööbli ääri saab juba jalgade peal ka edasi liigutud, aga kui ikka kiire on, siis eelistab Margus nelivedu. 

Nelivedu on väga kasulik ka siis, kui kutt trepile on hiilinud. Meil ei ole trepil mingit kaitset, sest sinna on suhteliselt võimatu midagi ette aretada. Aga nüüdsest tuleb vist mingi monstrum sinna tekitada (või käepuu valmis teha ja siis värav ette panna), sest eile sai Margus esimesed kopsud võitlusel trepiga.

Keelamisest saab Margus juba väga hästi aru. Praeguseks kuulab sõna päris kenasti. Küll üritab vahel kiiresti kasvõi korraks keelatud asja kätte saada, aga enamasti see ikka ei õnnestu. Mõnikord kui ikka väga midagi tahab, tuleb keelamise peale jonni ka. 

Hambaid on Margusel suus juba kaheksa. Tundub, et miskit vaikselt tekib sinna juurde ka, aga välja pole veel pistnud rohkem hambaid. Aga nendest kaheksast täiesti piisab, et kõik võimalikud asjad ära närida. Kaasa arvatud mänguasjad ja jalanõud jne. Kõik mis kätte satub, tuleb ära proovida hammastega. Nagu kvaliteedi kontrollija oleks. 

Lisaks kõige närimisele on suul ka muu otstarve. Nimelt jutustamine. Kui varem oli lihtsalt palju lalinat ja mulinat, siis nüüdseks tuleb juba sõnu ka. Mäm-mäm, anna, emme, aitäh on igapäevased sõnad. Vahel räägitakse nende sõnade vahele ka pikk jutt maha, aga no ei oska veel kõike tõlkida, mis selle lapse suust välja paisatakse. 

Söömise koha pealt on jätkuvalt tiss lemmik number üks! Aga olen ikka üritanud nüüdseks kolm lisatoidu korda päeva peale tekitada. Puder, jogurt ja soolane toit on sellised tavaline järjekord söömisel. 

Sööb ta kõike hea meelega. Lihast eelistab kana, pudrudel suurt vahet maitse poolest ei tee. Ainult et beebiputrusid väga enam ei fännata. Meie tükilisem puder läheb paremini peale. Ahjaa, veel meeldib magamistoas voodi juures olevalt aknalaualt kurke näppamas käia. 


Mängud on muutunud tunduvalt asjalikumaks kui varem. Little people sarja inimesed, masinad ja majad on lemmikud ning ta tõesti mängib nendega. Kuigi ta on väga osav ka asjade viskamises, kokku tagumises ja raputamises, eelistab ta nende asjade puhul neid ühest kohast kätte võtta ja teise kohta paigutada. Vahele muidugi muusikat ka lasta mõnest masinast. 

Järgmise kuuga vast kõndimist veel selgeks ei saa. Ma vähemalt loodan seda, sest ei taha ma veel neid kukkumisi ja mükse, mis kõik selle käima õppimisega kaasas käivad. Mäletan Mareli ajast seda perioodi eriti värviliselt (sest iga kõksuga oli veri huulest väljas miskipärast). 

Ma loodan, et 11kuu kokkuvõttes võin juba öelda, et rinda saab vaid päevasel ajal ja oleme öisetest tankimispausidest pääsenud. Hetkel seda veel öelda ei saa, aga me tegeleme sellega. 


Comments

 1. Väga äge oli noormeest oma silmaga näha ( üks suur nunnu!) ja palju õnne ka :)
  selle kõndimisega on nii nagu on. Mu sugulane tegi esimesed sammud kümnekuuselt ja siis unustas selle teema lausa aastaks ära. Tänaseks tunneb ta oma laste esimestele sammudele kaasa juba.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tõesti tore oli sind näha :)

   Kõndimisega olen ma ikka seisukohal, et kui enne 1a 3kuud kõndima hakkab, on kõik väga hästi. Kontrollisin just üle, et nii Marek kui Mareli olid üle aasta kui kõndima hakkasid, loodan, et Margusel jääb ka umbes samasse kanti see kõndima hakkamine.

   Delete

Post a Comment