Nädalakokkuvõte 20.06-26.06.2016 ja väike challenge järgmiseks 15-ks päevaks

See nädal... Mhhh, ma ei leia sõna mis seda kõige paremini kirjeldaks... Emotsioonide poole pealt oli kirju, söögilaua poole pealt samuti. Trennide koha pealt jällegi polnud seda kirjulist vaheldust kuskilt näha.

Esmaspäeval sõitsin ratast, nagu ette oli nähtud. Plaanitud tunni asemel sai 41 minutit sõidetud. Oleks sõitnud pikemalt, sest iseenesest vihm mind ei takistanud. Aga kartsin, et mu telefon ei taha minuga enam hiljem suhelda, kui ma teda veel kauem vihma ja tormi käes oleks hoidnud. Palju puudu ei jäänudki, sest koju jõudes oli telefon läbi märg. Söömise poole pealt ei olnud parim päev, aga võrreldes, mis see nädal edasi tõi, siis võis rahule jääda.

Teisipäeval käisin jooksupartneri trenni. Kuna alates teisipäevast on kõik trennid ainult polar kellaga mõõdetud, siis Endomondo kokkuvõtteid enam siia lisada ei saa. Pole veel kellast andmeid sisse arvuti tõmmanud (ma ei oska veel :D), seega vaatame kellast mõne numbrid siia märkimiseks. Trenn kestis 1 tund ja 26 minutit, selle ajaga läbisin 4,77km. Keskmine pulss 131 ja kaloreid põletasin 633. Söömine oli tibens-tobens. Mitte ideaalne, aga olen rahul.


Kolmapäeval oli veidi kange olla, aga eeldasin, et jaanid ei tule väga trennisõbralikud. Mitte pidutsemise pärast, vaid kardetud soojakraadide pärast. Hommikul tegin ühe poole tunnise kiirkõnni. Pulsi kellaga sain aru, et ma olen enamasti ikka liiga madala pulsiga kõndinud ja trennina neid väga võtta polnud mõtet. Nüüd panin paika, et püsiksin kõndides tsoonis 2 ja kõndimine oli kohe teine tera.  Selle ajaga läbisin 3,24km, kulutasin 197kcal ja keskmine pulss oli 118. Söömine ilusti kava järgi.

Õhtupoole käisin jooksmas. Üritasin teha intervalljooksu, aga lõpus läks pigem tempojooksuks asi, sest pulss ei läinud eriti hästi alla. Kõndima ma ka ei tahtnud hakata ja nii ma poole pealt läksingi üle tempojooksuks Järgmine kord intervallide ajal hakkan jooksude vahel ikka kõndima.

Aga joostud sain 8,54km tunni ajaga. Jube palav oli joosta ja ma kirusin end jooksu ajal sada korda, et miks ma ei püsi hommikuste jooksude juures, mis on minu teema. Aga vahel tuleb end mugavustsoonist välja viia ja joosta ka õhtuses palavuses. Keskmine pulss oli 150 ja kaloreid põletasin selle ajaga 594.

Edasi sel nädalal ei tulnud ühtegi trenni. MITTE ÜHTEGI. See on vist kõige pikem trennivaba periood mul ma ei tea mis ajast alates. Neli päeva jutti ei teinud trenni ja mis veel hullem. Ühelgi neist päevadest ei saanud ma kellal 100% aktiivsust ka täis (mul aktiivustase pandud teise peale, kui kellelgi sama kell ja jagab matsu, millest räägin).

Seega selle nädala trennideks jäidki üks rattsõit, üks jooksupartneri trenn, üks kõnd ja üks jooks. Iseenesest neli trenni nädalas oleks normaalne, aga kuna kolm nendest olid ajaliselt alla minu eesmärkide, siis rahul ma pole üldse. Samas selle kuumaga poleks ma mingil juhul jooksma läinud. Ma ju käisin ikka Margust kärutamas vahepeal nendel päevadel ja ainult jalutamisest olin ma poolsurnud. Ei näinud mõtet oma organismi tapma minna.

Söömisega läks nihu alates kolmapäeva lõunast. Ja kui ma ütlen nihu, siis ikka totaalselt metsa poole. Kolmapäeva õhtu oli veel selline "lepime asjaoluga, et on jaanid", aga alates neljapäevast sai söödud asju, mida kohe kindlasti polnud vaja. Kogused enamasti polnud hullud, aga asjad ise olid küll sellised, et hoia ja keela. Näiteks eile lõpetasime selle pühade möllu ühe pealinnakoogiga. (tüüpiline minu puhul, et püha ise on selline alla keskmise oluline, aga kooki peab ikka sööma)

Täna mõtlesin pikalt, kas ma lähen kaalu peale. Üht piditahtsin näha, kui suure kahju ma oma mitte trenni tegemise ja valesti söömisega. Teisiti mõeldes ei tahtnud ma end nö karistada, et "näe, mis nüüd tegid" tunne tekiks. Käisin siiski ära, vaatasin numbri ära ja mind ründas selline paras süümekatelaine. Ma ei taha nii kaalul käies tunda.

Ma ei taha mõelda, et nüüd ma ei saavuta oma -20kg, mis mul FitCat-i kuue kuu eesmärgiks oli pandud ja ennast hullult süüdistada selles. Seega mõtlesin, et ma ei lähegi enam kaalule. Mitte enne, kui on käes 12.juuli, kus saab see kuus kuud täis. Ei mõõda end enne seda, ei tee pilte. Ei midagi.

Aga üritan need viimased 15 päeva jälgida kava 100%. Teen viimase spurdi ja võtan veel, mis võtta on! Ühesõnaga 15 päeva puhast, tervislikku toitu ja liikumist ettenähtud koguses. Pluss päeva aktiivsuse viin ka igapäevaselt 100%-ni ja üle! 

PS! Ärge arvake, et sellega mu fitcat-i teekond läbi saab. Kindlasti mitte! Jätkan kavaga raudpolt kindlalt. Lihtsalt see kuus kuud on selline sihtmärk, millega jaanuaris alustasime ja siis oleks vaja teha selline suurem kokkuvõte asjast :)

PS!PS! Mainin üle uuesti, et enam Endomondost mu trenne ei näe, sest minu teada ei saa polarist neid üle kanda kuidagi. Kui keegi teab, et saab, siis võiks mulle teada anda.


Comments

  1. Polari keskkonnast peaks saama .tcx faili alla laadida ja siis selle käsitsi Endomondosse lisada. :)

    Ise kannan ka ühest rakendusest Endomondosse nii trenne, käib väga kähku.

    ReplyDelete

Post a Comment