Otsin abimeest

Siiani on jooksmine olnud suhteliselt odav lõbu. Jalanõud on kõige kallimad asjad, mida olen muretsenud (minusugusele koonerdisele tõmbavad need tossude hinnad ikka klombi kurku), aga jalgade heaolu on midagi, millesse tuleb lihtsalt inversteerida. Muus osas olen saanud suhteliselt odavalt läbi (riided, ma mõtlen) ja jooksmise enda eest ju maksma ei pea :)

Jooksutehnikast ja muust sellisest spetsiifilisest ei tea ma muhvigi ausalt. Olen seni jooksnud põhimõttel, et kui jutud samal ajal räägitud saan, siis on kõik ok. Et siis ei ole veel pulss laes, aga tegelikult ei ole ma absoluutselt teadlik oma pulsist. Olen juba ammu pulsikella muretsemise peale mõelnud, aga jällegi, koonerdis mu sees lööb välja ja sinna see plaan on jäänud. 

Nüüd, kui see poolmaratoni plaan on ikka hingel kripeldamas ja enamustel netist leitavatest kavadest on ette pandud mingi pulsivahemik või koormustase, mida peaks jälgima joostes, siis olen natuke ummikus. Kuidas ma siis jooksen ja jälgin, kui mul pole mida jälgida. Või no pulss on ikka olemas, aga kella ju pole, mis mõõdaks. 

Seega olen jälle paar päeva käinud ja ilastanud eri e-poodides kellasid. Ega ma ei tea, mis oleks ideaalne mu jaoks, aga nii palju kui ma ise olen uurinud ja puurinud, siis Polar M400 oleks vist täitsa kobe kaaslane. Mis arvate?!?

Hinnad on Eesti turul 159-200 ja pealegi veel. Kasutatult eriti seda turul polegi ja kui tuleb, siis ka üldjuhul suht kirve hinnaga. Või no minusuguse praktiku arvates kirve hinnaga ja arvestades, et kasutatud asi on ikka kasutatud, siis pigem ostaks minimaalse hinnavahe puhul ikka uue juba. Aga see uus tahab raha saada ja mitte vähe... Kurat, et see sünnipäev ka nii kaugel on. Muidu sunniks Priitu endale kinki tegema :D :D 

Aga nüüd ma ootaks teie arvamusi eri kelladest, mis teil kõigil kindlasti on. Mida oskate soovitada, millest soovitate suure kaarega mööda käia? Tahaks kindlasti sellist, millel GPS ka peal oleks ja jube nunnu oleks, kui ikka und ja värki ka jälgiks (no uneasi enda jaoks kõige olulisem, sammud ei koti eriti). 


Comments

 1. Minul on Polar M400 ja ma olen väga rahul. Julgen soovitada :)

  ReplyDelete
 2. jälgi ostat ka ;)
  ise unistan aktiivsusmonitorist ;)

  ReplyDelete
 3. :)
  Mul on see: https://www.shoppa.ee/p/polar-ft7-treeningkompuuter/1169054-4
  Maa ja ilm. Sest nagunii ma salvestan jooksud telefoniga, sest kuulan sealt ka muusikat.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma just tahaks telefoni koju vahel jätta. KUi ikka kättesaadav pole vaja olla (a´la kui jooksen laupäeva varahommikul), siis ei tahaks kaasa tassida. Muusika koha pealt olen ka selline kahtlane isend, kes eelistab vaikuses jooksmist. Laulu ja tantsu saan kodus lastega piisavalt :D

   Delete
 4. Pulssi saab ometigi mõõta ka ilma kellata. Näpud kurgu alla või randmele, loed lööke ja vaatad kella. Liikudes ei saa nii mõõta, aga see kogu aeg pulsi jälgimine ongi veidi liiast. Kui regulaarselt mõõdad, õpid oma keha varsti ise tundma ja siis tead niikuinii, mis pulsivahemik või koormus sul umbes on. Väga täpseks seda kunsti harrastaja puhul ajada polegi vaja.

  Mul on M400. Käib kah. Häid omadusi on rohkem kui halbu. Alla 200 euro eest on kella küllalt. Aktiivsusmonitorina ma teda küll kasutada ei viitsi - no kesse tahab kella ka öösel käe peal kanda?

  Et, osta pealegi see Polar, aga enda puhke- ja liikumispulsse võid mõõtma hakata kohe nüüd, ilma mingi vidinata.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selle peale ausalt ma polegi tulnud, et pulssi lugeda niimoodi. Teen täna kohe katset :D Aga õnneks üks tuttav annab mulle heast soovist niisama ühe pulsiga, mis mõõdabki ainult pulssi. nii kaua, kuni ma oma kukrusuud raatsin paotada, ajab asja väga hästi ära.

   Delete
 5. Mina ostsin kevadel Garmin Forerunner 235 ja see investeering on tasunud ennast igati ära. Esiteks loeb kell pulssi randmelt ning ei ole vaja pulsivööd (mul on sünnimärk halvas kohas ning vöö hõõrus seda pidevalt); teiseks on sisse ehitatud ka aktiivsusmonitori funktsioon ja kolmandaks saab sisehooajal nt lindil joostes samuti km lugemisega hakkama. Märtsist alates on olnud vist üks-kaks päeva kui ma oma kella käele pannud ei ole :)

  http://garmin.ee/et/home/503-forerunner-235.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Uurin asja. See käelt pulsi lugemine ka päris hea luksus.

   Delete
  2. Mul ka see kell, aga vot ei soovita. Esimene läks garantiiremonti, pani täiesti villast ja ega uuski eriti targem ole. Mina selle raha eest rahul ei ole. Kasutada sain ka üht Tom Tom Runner Cardio kella, näitas paremini kõike. Eks Garminil ole omad eelised ja funktsioonid, millest puudust tundsin, aga algajale pole kõike seda vaja niikuinii.

   Delete
  3. See kell jääb nagunii üle mu "pulsikellale kulutatava summa" piiri :D

   Delete
 6. Replies
  1. Psss, kustutasin su kommentaari kogemata vist ära 😀 margus näperdas midagi ja läinud ta oligi. Ei tasu rohkem vist telefoniga kommentaaridele vastata 😀

   Aga ma praegu lepin ka sellega, et saan ühe tuttava käest kõige algelisema polari, aga pulsi saab loetud 😊

   Hoian pakkumistel silma peal ja äkki tuleb mingi hea pakkumine.

   Delete
  2. pole hullu :) no kui tuleb mõni eriti hea pakkumine siis anna mulle ka teada :D vanaga saab asja ära aetud aga hing tahaks ikka uut ja uhket :D

   Delete
  3. palmtek.ee-s on 159 eurot, mis Eesti turul vist kõige parem pakkumine. Aga see ka ikka veel päris suuur raha, mida välja käia.

   Delete
 7. Olles ise juba üle aasta M400 omanik, siis julgen ka antud mudelit soovitada. Põhimõtteliselt on see mul käel 24/7, harva nt sauna minnes võtan ära. Ainuke miinus mida ma kella puhul tajunud olen, et GPSi ei pruugi kohtai leida signaali kui sa oled väga tihedas ja kõrgete puudega metsas. Lisaks mis puudutab randmelt ja vöölt pulsi mõõtmist, siis öeldakse, et vööga on see täpsem, samas tehnoloogia koguaeg areneb..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma enamasti jooksen ikka suhteliselt lagedas piirkonnas, aga üks teelõik on küll puude vahelt... Aga hetkel vist väga mind see ei heiduta, sest see M400 on väheke hinge juba pugenud ja see tähendab, et ma pean selle saama :D :D Omaasi, et millal...

   Delete
  2. Noh, nii õnnis see lugu M400ga siiski ei ole.
   Kitty näiteks viska selle nurka - lugege https://roger.pri.ee/2015/06/19/taevas-tee-meile-selgeks-aga-taevas-ei-tee/ .
   Tema funktsionaalsetele hädadele lisaks:
   Polar FlowSync ehk kella arvuti-poolne soft on täielik saast.
   Polar Flow ehk veebirakendus ise on täielik saast.
   GPS täpsus jätab soovida.
   8 tundi akut on pikemate võistluste jaoks vähe.

   Aga - nagu öeldud - käib kah. Alternatiividel on jälle teised hädad. Normaalset radade ja trennide jälgimise veebisofti ei ole MITTE KEEGI suutnud teha (ja ma olen suhtkoht kõiki proovinud, sh Eestis tehtavat Sportlyzerit). Nii et osta ära, kui rahakott võimaldab, elu teeb ta lõbusamaks igal juhul.

   Delete
  3. Hmmm, väga hea vist, et hetkel finantsi ülearu vedelemas pole ja uurin neid kellasid edasi. Sain praegu tuttava käest sellise ülialgelise Polari, mis näitab vaid pulssi ja annab märku, kui ette pandud vahemikust üles-alla lähen. Sellest piisab hetkel rohkem kui küll :)

   Delete
  4. Ära liiga pikalt uuri! Sisulise arusaamise annab ainult kasutus. Iga kell on millekski halb ja teiste asjade jaoks jällegi väga hea. Kui su vajadus on ainult lühike jooks, siis sobib enam-vähem iga vidin.

   Delete
  5. ega ma jah profisportlaseks hakka või midagi. Ikka jooks, ratas ja lihastrenn. Ilmselt oleks vist targem kuhugi poodi kohale minna ja vaadata. Aga naisterahva viga - see otsustamine on asja kõige raskem osa :D

   Delete
 8. Ma ise ostin kunagi Polar FT4. Pulsitsoonid ja logi, pulsivöö ka olemas. Selline kena punane. Kuna aktiivselt pulsikellaga enam ei treeni, siis ka kell kapile seisma jäänud. Pole meeles isegi patareid ära vahetada. Oleks varem taibanud postitust lugeda, oleksin saanud selle sulle odavalt ära müüa.

  ReplyDelete

Post a Comment