Pilistvere kihelkonnapäev 2016

1. juunil peeti Kabalas Pilistvere kihelkonna lastepäeva. Pidu toimub iga aasta ja järgemööda igas kihelkonna asulas. Seekord oli Kabala kord pidu pidada. Ja kuna see aasta on merekultuuuriaasta, oli ka pidu mere teemale pühendatud.


Pidu algas, nagu sellisele peole kohane, rongkäiguga. Pealt vaatajaid muidugi väga palju polnud, aga see polnudki nii oluline. Edasi läks pidu mõningate esinemistega ja siis tulid nö töötoad/tegevuspunktid lastele. Lapsed käisid meeskondadena ringi ja said igas punktis ette nähtud tegevust teha.Laste lemmik oli vist batuudipunkt, kus nad said 15 minutit (kui ma aega õigesti mäletan) batuudil ringi tuuseldada. Ma julgen öelda, et pea iga laps, kes sealt maha lõpuks tuli, leemendas higist. Ilm oli palav ja ronimine andis palavust kõvasti juurde. Aga õnneks oli olemas väljas joogipunkt, kus väga tihti võis isegi järjekorda näha.Minule endale meeldis kõige enam haikalale kommide loopimise ja ujumisrõngaga täpsuse viskamise punkt. Seal läksid lapsed kohati ka väga hoogu. Eriti meie enda kohalikud koolilapsed, kellel isegi juhendajad (kelleks olid suuremate klasside lapsed) hakkasid täpsust viskama suurest põnevusest.

teisel pool paberit oli suur haikala pilt

Lisaks eelnimetatud punktidele oli veel kalana pildistamise punkt (pistsid pea kala silma koha peale), tuletõrjepunkt, joonistamisepunkt, spordinurk, märgi tegemise punkt ja laval laulu-tantsupeatus.


Pidu kestis kolm tundi. Lõpetuseks oli lastele õues piknik pitsa ja koogiga. Lasteaia lapsed nägid kõik välja sellised, et kukuvad jala pealt pikali magama. Ega ka koolilapsed eriti erksamad polnud. Ringi jooksmine ja palavus tegid oma töö. Marek pidi veel muidugi rattaga koju sõitma, Marelil vedas ja tädi päästis ta jala kõndimise eest ning sai autoga koju. Meie Margusega olime muidugi kärumehed.


Päev oli väga lahe ja ilmaga vedas meeletult (oleks ju võinud veidi jahedam olla, aga parem nii, kui vihmaga). Õnneks riidevalik oli piisavalt vaba (pidi olema mereteemaline), seega ei pidanud pikki pükse ega viisakaid riideid kandma. Järgmine aasta toimub üritus juba Võhmas.


PS! Piltide valik on väike, sest ega ma igale poole järgi lastele ei jõudnud. Lisaks üritasin valida pilte, kus võimalikult vähe võõrast rahvast peal on :)


Comments