Toiduteisipäev 28.06.2016

Järjekordne teisipäev on läbi saanud ja peaks väikse ülevaate tegema, mis seekord toidulauale jõudis. Üldjoontes võib päevaga rahule jääda. Õhtu läks küll veidi käest ära, aga puhtalt enda möödapanemiste tõttu.

Hommikuks oli kava järgi lillkapsariis ja banaanismuuti. Kuna mul kuidagi läks väga kiireks, siis lillkapsariisi tegemiseni ma ei jõudnudki, aga banaanismuuti jõin küll ära. Sellega oli hea lihtne, sest seal viskasin asjad blenderisse ja see tegi kogu toidutegemise töö ära. Sain samal ajal muude asjadega tegeleda. Lastele (ka Margusele) tegin kartulirösti munaga. 


Enne lõunasööki võtsin omavoliliselt ühe õuna. Mul viimasel ajal meeletu õunaisu ja nad kohe sosistavad puuviljakorvis, et ma neid sööks :D 

Lõunaks sõime tatart, mis oli kava järgi ette nähtud õhtusöögiks. Tegime veidi ümber tõstmist. Imede ime, aga lõpuks on hakanud Marek ka tatart sööma. Aga ainult siis, kui kõrval on rohelise sibula-tomati-kurgi-salat, mida ta ka veel loetud päevad tagasi polnud nõus suu sissegi võtma. Ühesõnaga mingi ulmemuutus on toimunud :D Margus sõi ka meiega sama toitu. 

Peale lõunasööki käisime mõneks tunniks kodust ära. Seega lapsed said järgmiseks toiduks makarone. Ise jätsin vahele ja lootsin koju jõudes oma õhtusöögi süüa. Koju jõudes panin esmalt Marguse magama ja  kihutasin ise rattaringile. Söömisele mõtlemata. Vale käik oli see. 

Kõht oli lõpuks nii tühi, et ma ei jaksanud/viitsinud midagi kokkama hakata, kui kord rattatiirult naasesin. Haarasin kohe vahepalaks mõeldud jäätise. No aga see kõhtu päris ära ei täitnud. Nii sai õhtu jooksul veel ära söödud kaks õuna. Ja siis veel tegin õhtul endale ühe maasikasmuuti ka... See polnud ka kavas ette nähtud... Aga kuna õhtusöök (mis kava järgi oleks pidanud olema lõunasöök) jäi ära, siis eks keha tahtis energiat saada. 


Õppetund käes, et ei tasu toidukordade aegadega väga jamada :D 


Comments

 1. Noh juhtub :D Ma tõstan ka oma toite sinna tänna vahepeal :D
  Millega sa banaani ja maasikasmuutit teed?
  Na hakkan kohe hommikust sööma, no enne vaja teha ka, jube nälg on :D Äkki saab täna korralikult õigel ajal õiged asjad söödud :D
  Ilusat päeva!

  ReplyDelete
  Replies
  1. smuutit teen kuidas kava ette näeb - keefiri või maitsestamata jogurtiga.

   Delete
 2. Ma ka olen korduvalt õppinud, et toidukordi ei või vahele jätta... aga ikka tundub nii ahvatlev mõnikord sport vms söömise asemel valida ja pärast on tulemused hullemad, sest koju jõudes kõht nii tühi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. NO ongi! Ja õpiks siis sellest. Ikka tuleb aegajalt sama viga sisse ja siis tagant järgi targutan.. .

   Delete

Post a Comment