Väike matk lastega

Eile hommikul polnud kohe üldse isu midagi kasulikku teha. Tegemist on nii palju, et kasvab üle pea, aga vot ei olnud õige päev end käsile selle koha pealt võtta. Lapsed ka palusid, et läheks kuhugi. Pakkusin välja (teadmisega, et nad ei võta seda pakkumist nagunii vastu), et lähme siis kuhugi, aga jala.
vahepeal pidi ikka kaameraga ka katsetusi tegema :D 
Läks nii, et lapsed olid täitsa nõus minema. Marek muidugi kasutas oma eelist rattaga liikuda. Kuna niisama mänguväljakule ei tahtnud nad minna, siis pakkusin välja, et lähme mu vanemate juurde. Kõige lühemat teed pidi on sinna umbes 5km. Päris pikk maa nende jaoks, aga nad olid nõus.

Kohtusime ühe karvase sõbraga tee peal 
Mareku suhtes polnud mingit muret, et ta ei jõuaks. Rattaga on ta pikemaid maid mitmeid kordi sõitnud. Aga Mareli järjest sellist maad pole käinud. Lugesin sõnad peale, et vinguma ei tohi hakata ja tuleb ikka lõpuni käia, isegi kui väga väsinud juba. Lubati viisakad ja viksid olla.


Et kõndimine võimalikult mugav oleks, lasin Marelil botased jalga panna. Palav oli küll, aga mis teha. Parem veidi palav, kui et miskit hakkab kuskilt hõõruma või kes teab mis veel hädaks kaela sajab. Endale panin ka botased. Kruusatee peal väga muud ei taha panna ka. Kivid kipuvad muidu jalanõusse tulema.


Selleks, et tee nõnda pikk ei tunduks, jagasime maa 10-ks vahepeatuseks. Iga poole kilomeetri tagant tegime joogipeatuse ja tõdesime, et oleme jälle ühe peatuse lähemal lõpule. Minu üllatuseks mõjus selline süsteem neile ülimotiveerivalt ja ma ei pidanud kordagi kuulma selle maa jooksul, et keegi on väsinud, palav on või kuskilt miskit torgib/hõõrub/sügeleb/vms. See oli kohe väga üllatav :D

Kohale jõudsime 1 tunni ja 8 minutiga. Maa pikkuseks oli 5,18km. Mina põletasin selle ajaga 316kcal :D Kell tuvastas selle kõnni kui taastava trennina. Täpselt seda mul oligi vaja sel päeval :) Tagasi tulekul kasutasime küll auto transporti, sest ostsin terve hunniku maasikaid, mida oli vaja hakata õhtul puhastama.

Täna hommikul arvasid lapsed, et võiks nüüd jälle minna kõndima. Nii et ilmselt ülearu koormav see teekond neile polnud ja on teine kordki võib kaaluda jala kuhugi reisimist.Comments