Kaal lendas põõsasse

Olen juba siin viimaste kaaluteemaliste postituste ajal maininud, et ilma kaalumata või isegi pigem selle numbri ületähtsustamata, on kuidagi pingevabam kogu see trenn-toitumine-tervislik elustiil teema. Samas tean ennast, et kui mingit viisi enda olukorda ei kontrolli, kipub liialt palju ampse tulema ja lõdvemate riietega kannatab alati rõhuda sellele, et "riided ju lähevad jätkuvalt selga" vabandusele.

Selleks, et ma saaksin teha mõned kuud või isegi kauem nii, et käin kaalul täpselt siis, kui endal soov ja mitte vajadus kontrollida seisu, siis otsisin endale alternatiive. Mõõdulint on alati ka abimeheks, aga vidinate inimene, nagu ma olen, tahtsin ikka midagi uut ja huvitavat proovida. Kuniks leidsin sellise asja nagu kaliiper. Muidugi oli siis vaja selline asi endale koju saada.

Miks kaliiper? Just seepärast, et viimase poole aastaga olen läbi elanud momente, kus kaal seisab, aga sentimeetrid vähenevad ja ka vastupidiseid hetki. Seega ei saa näe ma, et kaal kõige õigemini mu keha muutusi tõlgendaks. Mõõdulint on alati see "tõerääkija" keha muutuste juures ja miks mitte proovida lisaks niisama mõõtmisele ka oma keha rasva%-l koduste võimalustega silma peal hoida.

Ma pole jõudnud veel väga süveneda, et kust ja kuidas selle asjandusega mõõtma peab. Olen hetkel tädikohustustega hõivatud ja kui üks vabam hetk tuleb (loodan, et millalgi see nädal), siis panen siia esimese mõõtmise tulemused ja kogemused kirja. Aga mis mulle kaliipri puhul meeldib, on see, et iganädalaste mõõtmiste kellaaeg, ei muuda tulemust. Näiteks kaaluma peab ju õige võrdluse saamiseks ühel ajal ja nö ühel olekus (minu puhul hommikul peale vetsus käiku), aga kaliipri puhul pole see oluline.


Hakkan end mõõtma kord nädalas. Ma ei julge lubada, et ka siia iganädalaselt ülevaadet jõuan teha, aga paar korda kuus ikka :) Hetkel olen lihtsalt kuidagi väga iseenda normaalselt olekust väljas ja seega ei suuda tavarütmi järgi toimetada. Mis omakorda tähendab, et kõik asjad kuhjuvad ja arvuti jõuan väga harva. Ei teagi millest see tingitud on, aga juba fakt, et ma pole KUUS päeva jooksma jõudnud, on näitaja omaette, et ma pole praegu omas elemendis.

Kas keegi teist on kasutanud kaliiprit enda keha muutuste jälgimiseks? Jagage kogemusi :)


Comments

 1. Ma käisin kunagi mingis trennis, kus iga kuu selle asjaga üle mõõdeti. Ääretult ebamugav tegevus oli :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. ebamugav nagu füüsiliselt... Või emotsionaalselt? :D:D

   Delete
  2. Mõlemat :D Tegelt oligi asi vist pigem selles, et mulle ei meeldi, kui võõrad inimesed mind näpivad. See näpistamine oli veits valus ka.

   Delete
  3. Jah, võõral ma vist ka oma pekke näppida ei laseks :D Aga eks proovin homme-ülehomme selle kaliipri ära ja siis oskan ka kogemusi jagada :)

   Delete
 2. Pole kuulnudki siuksest asjast :) Aga jään vist mõõdulindile truuks, kuigi ma olen nii laisk, et ei viitsi neid mõõtegi üles kirjutada.... lihtsalt igakord mõtlen aga aga kui arvutitaha jõuan lõpuks siis pole meeles enam.

  Aga 6 päeva pole jooksma jõudnud? Vähemalt pole ainuke kellel nädal vussis on.... :P aga ilmselt mul järgmisest nädalast vussis, kui mees at last puhkama hakkab

  ReplyDelete
  Replies
  1. No sinna see koer ongi peidetud. Ma pole jooksma jõudnud ajast, kui mehel puhkus hakkas :D :D

   tegelikult on siin need peavalud olnud ja oleme remonti kõvasti teinud (ehk siis Margus on toas maganud ja ma olen laamendanud üleval korrusel seni). Ja emotsionaalselt kuidagi on valesti kõik. Aga süüdistame siin meest, et ta, vana kurivaim, puhkusele jäi :D :D

   Delete

Post a Comment