Kiired ajad

Ma ei julge enam kalendrisse vaadata, sest kohe on juuli läbi ja mul on tunne, et ma polegi nagu puhata saanud. Kogu aeg on mingi ringi vuramine. Üks asi ajab teist taga ja kuklas on kolmas, mis ootab tegemist või planeerimist.

Juulit on jäänud veel täpselt kaks nädalat. Nendest neljateistkümnest päevast võib veel "vabaks" pidada maksimaalselt kahte. Ja nendest kahest ühele on mul ka juba plaan välja mõeldud, kui ilm alt ei vea. Mis ma siis nii palju teen?

Esiteks olen lubanud lastel "pidžaamapidu" korraldada. Nemad tahtsid küll suurelt ja saja külalisega, aga ma sidusin vajalikkuse ja nende soovid üheks. Seega saavad kaks päeva ja ühe öö, kus on üks külaline neil külas (keda ma lihtsalt pean valvama sel ajal :D) ja teevad nö katsepeo, kuidas ikka see asi välja nägema peaks.

Kui see on kaelast ära, tuleb kohe otsa Lottemaa külastus. Priidu ema tahab lastega minna ja kuna see suvi polegi väga kuhugi kaugemale jõudnud, siis on hea, kui vahel keegi väljastpoolt tagant utsitab, et ikka jõuaks ka nendesse kohtadesse, kuhu kindlasti tahtsime jõuda suve jooksul.

Peale Lottemaad tuleb kohe Mareku ja Marguse sünnipäeva planeerimine ja pidamine otsa. Suurelt ei pea, külalisi tuleb täpselt nii palju, kui mu õdedel-vennal lapsi on, aga seegi on paras ports tegelasi, kes kõik tahavad süüa ja mängida. Üritame seekord sünnipäeva kodus pidada. No kui ilma on. Kui ei ole, siis palume varjualust mu ema-isa juurest :D  Meil toas lihtsalt pole nii palju ruumi, et seda lastetornaadot tuppa möllama lasta.

Kui see on läbi, siis tuleb meil pildistamine ühe toreda fotograafiga, kellega ka teil tuleb varsti võimalus koostööd teha. Nii et kellel huvi väiksest loosimisest, kus auhinnaks pildistamine Kesk-Eesti fotograafiga (meil siinkandis neid väga ju ei leidu), siis hoidke silmad lahti!

Peale pildistamist on kiire asjade pakkimine ja vuran mööda maanteid lastega puhama. Priidu jätame koju (vähemalt esialgse plaani järgi). Tema meil vett ei armasta, meie aga neljakesi hullupööra. Seega naudime puhkust temata ja Priit saab kodu remontida nii kaua. Ilmselgelt ei lähe me siiski vaid neljakesi, vaid on teisi inimesi ka.
Laps teab, kus on hea :D 
Puhkuse ajal üritame ka veidi Lätimaad näha ja katsuda. Lastele sai ju ID-kaardid tehtud, nii et tuleb neid ka nüüd kasutada. Peaasi, et ma neid pakkimise tuhinas maha ei jäta.

Puhkuse lõpetab varakult vajadus tulla koju kohaliku laulu- ja tantsupeo proovi lastega. Igal aastal oleme selle lõhkise küna ees, et pidu ja puhkus kipuvad ühte nädalasse jääma. Järgmine aasta oleme ehk targemad!

Kui proovipäevad on möödas, tuleb juba pidu ise! Ja peale seda ongi 31. juuli käes ja kui hästi läheb ja ilma peab, tahaks ka sellel päeval ühele pildistamisele jõuda. Seekord juba midagi ainult mulle :) Eputrilla, nagu ma olen :D

Ja nagu ütlesin, saabki juba kuu läbi. Augustis tahan kindlasti ette võtta rongireisi lastega Tallinna loomaaeda. Just rongiga, sest autoga ma ise ei julge väga sõita Tallinnas. Ja ilmselt läheme nädala sees, kui Priit on meil hoopistükis tööl. Ja nagu ikka, Priit ei fänna väga sellist trilli-tralli. Tõsine töömees, nagu ta meil on :D Ilmselt poolel teel Tallinna ma kahetsen üksinda sellise triki ette võtmist, aga mis teha.

Augustis on veel tulemas väike istumine gümnaasiumi aastate klassikaaslastega, kuhu tahan jõuda. Lisaks tahaks veel korra vudilasse ja/või vembu-tembule jõuda. Omaasi, kas kõike jõuab ka, sest kodus on ka vaja ju teha nii palju! Ja blogimine on ka veel vaja kuhugi vahele pressida. Vaikselt jookseb mõte, et kui ma juba praegu ei jõua väga tihti siia postitama, et mis siis saab, kui kool ka pihta hakkab.. Hmm, küll ma kuidagi ratta veerema saan kord, kui jälle kooli/lasteaiaaeg peal ja rutiin paigas.

Kuidas teil ajagraafikud? Kas pigem naudite hetke momenti või on ka väike list, mida suve jooksul kindlasti tahate ära teha/külastada?


Comments