Mida kinkida meie üheaastasele?

Sel aastal Mareku kingiga oli lihtne. Tahtis juba ammu kindlaid asju ja need sai talle ka ostetud/tellitud. Margusega selle eest on päris keeruline. Üheaastane ju ei räägi, mis talle meeldib. Palju asju on juba eelnevatest lastest olemas ja ei olnudki nagu asja, mida võiks või peaks talle juurde muretsema mänguasjade poole pealt. Samas ainult riideid ju ka ei kingi. Olgugi, et laps ise veel sünnipäevast, kui sellisest, muhvigi aru ei saa. Uurisin ja puurisin siis targa google käest, mida tema soovitab ja mis võiks meile sobida.

 • eeslükatav/järelveetav mänguasi - täitsa mõeldav variant. Üks käimistugi meil on ja sellega ta mööda maja ringi tatsab. Kuna käimine on kohe-kohe tulemas, siis võiks näiteks muruniiduk või aiakäru äkki talle huvi pakkuda. 
 • klotsisorter- seda, üllatuseks, meil tõesti hetkel kodus ei ole ja sobiks kingiks ideaalselt. Aga tegelikult hakkan praegu mõtlema, et suurematega ju olid sellised kodus olemas.. Ühesõnaga pean uurima, ehk isegi kuskil on see olemas ja ei pea uut ostma. 
 • rõngapüramiid ja teised pulga otsa ladumise mängud - jällegi, suurematel oli, aga see vist nüüdseks piisavalt ära mängitud, et uus oleks täitsa tore kingitus. 
 • ehitusklotsid - lego duplod eelkõige minu silme läbi. Ja siis muidugi fisher price´i tegelaste maailm. Viimased pole nüüd küll enamasti ehitusklotsid otseses tähenduses, aga käivad suhteliselt samasse kategooriasse minu jaoks. Ja Margusele meeldivad nii ühed kui teised väga. 
 • puidust klotsid - neid ma ei osta, sest Priit, vana meistrimees, võtab end nüüd kätte ja teeb viimasele lapsele ise need klotsid ära, eks. Materjal ja masinad olemas. Nüüd oleks vaid aega veel vaja.
 • pusled - neid on meil suhteliselt palju, mida saame kasutada ja vahetada. Juba praegu mängime maal käies nendega. Ühesõnaga väga hea variant neile, kellel veel ei ole, aga meie jaoks käiku ei lähe. 
 • lauamängud - mmm, veidi noor veel ikka Margus nende jaoks. Jaa, me "mängime" küll neid, aga kindlasti mitte sel eesmärgil nagu ette nähtud. Näiteks kaarte meeldib Margusele niisama laiali laotada mööda maja :D 
 • voolimine - kuna Margusel on juba omad play-dohid ootamas ja päris aastasele ma neid kätte ei anna, siis uusi juurde pole vaja ka osta :) Pigem võib olla kaaluks seda voolimisliiva muretsemist, aga ma kardan, et ka selle paneks Margus hetkel veel nahka. 
 • maalimine - näpuvärvid. Hmm... Väga hea mõte iseenesest, aga ütlen ausalt, mul pole selliseks mäkerdamiseks väga ruumi. Suuremad käivad näiteks õues maalimas või siis oma toas ajal, kui Margus magab. 
 • kiik või kiikhobu - See on üks mõte, mis mul peas on mõlkunud. Marek sai oma esimeseks sünnipäevaks mu õe käest ühe kiikhobu põhimõttel "skuutri" vms asja. Tahaks Margusele ka midagi taolist. See läks kõigile järgnevatele lastele, kes sellega sõitnud, väga hästi peale ja ilmselt läheks ka Margusele. 
 • kelk või suusad - liiga suvine aeg, et sellele mõelda. talvelapsele oleks küll hea valik. 
 • laud ja toolid - Margusel on olemas suurematest. Natuke vaja ainult uuendada, sest joonistatud ja maalitud on selle taga kõvasti ka ajal, kui ta meie lastel enam kasutuses pole olnud. 
 • lükatav ratas - ka variant, minu jaoks oluline, et tagant saaks, siis keerata ka. Päris hea oleks lastel järgi käia ja Margus vankri asemel sellega kaasa võtta.. 
 • raamatud - neid papiraamatuid on meil parasjagu juba, aga raamatute kohta võib küll öelda, et neid pole kunagi liiga palju. Ja Margus uurib neid juba päris hoolega. Kindlasti on vahepealsetel aastatel ka beebiraamatute lainel miskit uut ja huvitavat müüki tulnud. 
 • liivakasti mänguasjad - bingo! Seda võib kinkida väiksele liivahullust Margusele küll. 
 • Peal istutavad masinad  - kuna meil on kodus auto, mootorratas ja traktor, siis ühe lapse jaoks on neid juba piisavalt. Kõik on küll väga popid ja igapäevaselt kasutuses, aga rohkem siiski neid vaja pole. 
 • laulvad mänguasjad - aitäh, aga ei, aitäh. Neid on tal ka juba käputäis ja mul on müra kodus niigi rohkem, kui vaja. Kui häält tahan teha, võime laulda ja trallida niisama. Selleks pole vaja veel lisalärmi mingi masina poolt. 
 • laulev Fisher Price´i kutsu - olemas juba Mareku ajast ja täitsa laulab veel (õnneks saab häält reguleerida). Kõrv ainult läbi ja ei tööta. Uut ei näe vajadust osta. Margusele see väga huvi ei paku ka. 
 • pallimeri - Marek sai esimeseks sünnipäevaks sellise. Oleks meil rohkem ruumi, siis kaaluks seda. Aga meil pole ruumi. Seega valime midagi väiksemat. Pealegi neid palle annab ikka igapäevaselt sada korda kokku korjata Marguse suguse "viskame muudkui palli"poisi puhul. 
 • motoorikakeskus - ei  pakkunud huvi Marekule ega Marelile. Ei hakka ehku peale seda ka Margusele ostma. 
 • mänguköök - see oleneb küll lapsest, kas pakub huvi või mitte, aga Margus käib meil küll "köögis" möllamas. Jällegi, kõik juurikad tuleb laiali visata, aga köögi endaga tegutseb usinalt. Kuna meil olemas, siis ostma ei hakka, aga teistele soovitan küll. (meil selline, mis häält ka teeb) 
 • suurelapse voodi - kui plaanis lähiajal hakata võrekast välja harjutama, siis oma voodi oleks selline hea ja praktiline kink. Meil Margusele voodi olemas, seega ostma ei hakka. Aga no ilmselt ta sinna voodisse nii pea kolima ei hakka ka :D 

Jeerum, kui nii kirja panna, siis on valikut küll ja veel. Eks kui puhkama minnes suuremasse poodi saab, tuleb Marek ja Mareli valimisel appi võtta ja miskit ära osta :) 

Mida te veel nimekirja täiustamiseks lisaksite? 


Comments

 1. Mina olen läinud seda teed, et otsest kinki pole või on väike lego ja kingiks on perega pildistamine ja nii kõigi sünnipäevadel (ka minu ja mehe), kuna meil õnneks pole sünnipäevad ligidal, siis tuleb mõnusalt iga aastaaeg üks perepildistamine :) väga mõnus mälestus :)

  Aastasele kaaluks ma hüppelooma või väikest liumäge, kus saab ise asjatada, meil olid need ikka väga popid asjad.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pildistamine meil üks päev peale pidupäeva nagunii ees 😊

   Rody meil olemas, aga liumägi ka tõesti väga hea variant kingiks 😊

   Delete
  2. Pildistamine meil üks päev peale pidupäeva nagunii ees 😊

   Rody meil olemas, aga liumägi ka tõesti väga hea variant kingiks 😊

   Delete

Post a Comment