Nädala kokkuvõte 27.06-3.07.2016

Nädal möödas, panen kirja eelmise nädala trennid. Nüüdseks pean ütlema, et nö kindlalt lukku panna minu elustiili puhul pole mõtet trennide päevi. Elu näitab, et ei kipu nad samale päevale sattuma, kui ette kirjutatud. Edaspidi ei üritagi nii väga kindlasse päeva mahtuda, vaid jälgin, et nädala trennid saaks tehtud ja järjest päevadel ei oleks pikki jookse.

Esmaspäeval tegin 13km-se jooksu. Jäi kripeldama, et eelmine nädal pikalt joosta ei saanud ja nii tegin selle esmaspäeval ära. Ikka aeglase pulsiga, nagu vaja (pulss kolmandas tsoonis). Ajaliselt lippasin 1 tund ja 41 minutit.

Teisipäeval käisin jalgrattaga sõitmas. Tunnike väntamist madalal pulsil (128 keskmine). 21,54 km sai tunniga läbitud. Ilm oli rohkem, kui super rattasõiduks. Päikest polnud, tuult polnud. Selline mõnusalt hall oli, aga samas värsket õhku, mida hingata, oli rohkem, kui sel nädalal teistel päevadel kokku.

Kolmapäeval tegin lastega 5km-se lõigu. Sellest kirjutasin täpsemalt SIIN. Selline paras lõõgastus, sest Polari andmetel olin eelmiste päevadega end üle koormanud ja oli vaja puhkepäeva.

Neljapäeval ja reedel olid täielikult trennivabad päevad. Neljapäev oli lausa nii vaikne, et päevane aktiivsus jäi ainult 33% peale. Mõlemal päeval olin hommikul plaaninud küll trenni teha, aga küll polnud võimalik välja minna ja siis polnud juba Priidul aega valvata, siis jälle oli liiga palav jne. Ühesõnaga õhtuks olin suht pettunud mõlemal õhtul, et nüüd ei saanud siis võtta see tunnike ja trenn ära teha...

Laupäeval võtsin kätte ja läksin kohe hommikul jooksma. Kuna aega palju polnud (läksime kodust ära), siis tegin 5km tempojooksu. Keskmine pulss 160. Aega kulus 31:48. Kuidagi harjumatu oli nii kõrge pulsiga joosta, sest olen nüüd üritanud ju kogu aeg pulssi all hoida. Varem ma niimoodi ainult jooksingi :D

Pühapäeval ootasin ka momenti, et välja saada. Küll sadas liiga tihedalt, et käruga välja minna. Siis jälle müristas liiga palju ja Margus poleks nagunii magada saanud. Pealegi oli Margus väga häiritud millestki ja jorises palju. Lõpuks oli moment, kus äike oli järgi jäänud ja Margus just unest ärganud. Teadsin, et kas nüüd kohe või jääb päev vahele. Priit tegi ka just ehitamisest pausi. Seega hops riided selga ja lubasin Priidule, et väga pikalt ei tee. Tuli tunnine trenn (keskimine pulss 146, läbitud 8,5km).

Nädalas sai trenni tehtud 5 tundi ja 44 minutit, läbitud 53,3km. Nädala energiakulu oli 18115kcal ja keskmine päeva aktiivsus oli 114%. Jäi ära jõutrenn, aga tegin kaks pikemat jooksu. Jäin ise rahule.

Söömise poole pealt pole palju ütelda. Ei avanud fitcat-i enamustel päevadel. Lihtsalt mul pole olnud aega arvutisse vaadata. Aga tegin mälu järgi kava toite. Põhirõhk oli kamal, tatral ja jogurtil. Kaalust pole aimugi ja nii on väga hea olla :) Riided kitsaks pole jäänud, nii et üle vast söönud pole :D

Peab mainima, et vahelduseks on väga mõnus niimoodi kontrollivabalt toituda ja olla. Aga ma tean, et pikalt minu puhul selline suhtumine eduni ei vii. Seega hoian veel selle pingelise juulikuu (eks kunagi pajatan, miks nii pingeline) stressivaba süsteemi ja siis edasi jälle kindlalt piiritletud kava järgi.

Ma pole kindel, et järgmine nädal kokkuvõtte tegemiseni jõuan. Aga hiljemalt 15. juulil teen fitcati kuue kuu kokkuvõtte. Loodan, et satun ikka vahepeal siia miskit pajatama, aga ei saa pead pakule selle eest panna. Annate ehk andeks. Suvi ikkagi ja nagu mainisin- kiired ajad ;)

PS! Endomondosse pole jõudnud ka oma trenne üle kanda. Seega ärge muretsege, kui sinna pikalt mingeid trenne ei tule. Üritan millalgi vaiksemal ajal kõik tagant järgi sinna ära laadida.


Comments