Aktiivse augusti esimese nädala kokkuvõte

Esimene nädal aktiivse augusti väljakutsest on läbi saanud. See on olnud vapustavalt motiveeriv nii minu kui paljude osalejate jaoks. Liigutud on palju, liikujaid on palju. Suurem osa osavõtjaid on endast mulle igapäevaselt märku andnud ja väga suur protsent neist on igapäevaselt oma eesmärgini jõudnud.

Väljakutses "aktiivne august" on osalemas hetke seisuga 169 inimest, kui vaadata seda numbrit, mis ürituse lehel näha. Alguses oli see number üle kümne osaleja võrra suurem, aga igapäevaselt on ikka paari kaupa neid osalejaid ära kadunud.

Kordan üle, et meie väljakutse eesmärk on saada 100% aktiivsust täis aktiivsusmonitoril. Seda, kas oled tasemel üks, kaks või hoopis kõige kõrgemal, kolmandal, on su enda otsustada. Tähtis polegi kui palju üle 100 sa saad, vaid, et saaksid täis 100%.

Neil, kellel aktiivsusmonitori pole, on võimalus osaleda väljakutses sammulugejaga, saades täis päeva jooksul 10 000 sammu. Jällegi, kas saad 20 000 või 10 001 pole vahet minu, kui korraldaja jaoks. Peamine on, et näeksid vaeva ja selle 10 000, ehk eesmärgi, piiri ületaksid.

Kolmas variant väljakutses osalemiseks oli endomondoga vähemalt 7km läbimine päeva jooksul. Seda kas kõndides või joostes.  See oli lisatud nö õlekõrrena neile, kellel kahe eelneva võimalusega pole võimalik osa võtta, aga siiski väga tahtsid kampa lüüa.

Esimesel nädalal nägin korralduse poole pealt mitmeid apsakaid. Kuna see on minu jaoks esimene suurem ettevõtmine, siis oli kohti, millega ei osanud arvestada üritust luues. Aga järgmine kord olen targem. Võin juba ette ära öelda, et järgmine väljakutse tuleb kindlasti septembrikuus, siis on veel ehk kooli kõrvalt veidi rohkem aega. Edasi vaatame jooksvalt, vastavalt võimalustele.

Selle nädala jooksul tuli meile ka sponsoreid juurde. Eelnevalt oli meie toetajatena üles astunud juba Airan (LINK), kupud.ee (LINK) ), Oivaline Tervislik Tort (LINK), Valio (LINK) ja Tervis pluss (LINK).  Nüüd lisandusid tublide abiliste ritta ka kleidipood.eu (LINK) ja Karmeni Lõngapai (LINK).

Nüüd aga kokkuvõte numbrites: Minuni on näite jõudnud näite 115-lt inimeselt. Ülejäänud 54, kes peaks osalema, vist võtavad alles hoogu. Eks mõnikord läheb aega, enne kui hoo sisse saame ja tulemused ka edastatud saavad. Sellest polegi midagi hullu, sest ma teen iga nädala kohta eraldi kokkuvõte ja kui esimesel nädalal ei olnud väga tubli, siis alati on end võimalus tõestada järgmisel või hoopis ülejärgmisel nädalal.

Näidu saatis mulle igapäevaselt 85 inimest, neist 78 said oma eesmärgi ka igal nädalapäeval täidetud. Minu meelest on see super tulemus! Arvestades, et facebooki üritustel tihti pannakse "going" ja asi unustatakse, siis seekord on osavõtt minu jaoks üllatavalt suur!

Mis on eriti hea, on see, et väga paljud on öelnud, et sel nädalal oli palju sellist liikumist, mida nad ilma selle väljakutseta poleks teinud. Kui sa kuu aega käid näiteks õhtul kõndimas, kuigi sa muidu poleks läinud, siis on lootus, et selle kuu möödudes tahad sa ikka minna sellele kõnnitiirule, sest sa oled juba sellega harjunud.

Ja kui sa pole veel harjunud, siis on hea võimalus seda harjumust sisse juurutada ka meie septembrikuu üritusega (mille kohta infot jagan kuu keskpaigas).

Esimese nädala tublimate vahel läks loosi tootekott Valiolt. Pakk sisaldab erinevaid Valio tooteid, sh uued Valio PROfeel proteiinikohupiimakreemid ning piimajoogid. Võitjaks osutus random.org abiga Mari Laanemets!

Järgmised kokkuvõtted juba järgmisel kolmapäeval. Loodan, et osalejad jätkavad tublilt liikumist! Mina ise panin endale teiseks nädalaks lisaeesmärgiks tõsta enda nädala keskmist aktiivsust. Esimesel nädalal oli see 116%, nüüd võiks 120% kätte saada (aktiivsusmonitor teisel tasemel). Ennast proovile panna võib alati, eriti kui see teeb tervisele ainult head!


Comments