Aliexpressi apsud ja leiud

Olen viimastel kuudel veidi jälle Aliexpressis ringi kolanud, oste sooritanud ja palju asju ka juba kätte saanud. Pettumusi on olnud rohkem kui kord, seega nüüdseks olen aru saanud, et mõne valdkonna suhtes skeptiline olek, oli õige ja ei tasu ikka igat asja Hiina poolt otsida.

Alustan kohe siis sellest "ära telli Hiinast" valdkonnast, et elektroonika. Kõige esimene katsetus oli isegi positiivne. Tellisin Wii puldi. Kahjuks ei osanud siis vaadata, et motion plus peaks ka küljes olema ja seega sellega päris mitu mängu mängida ei saanud.

Kuna Hiinast leiab kõike väikse raha eest, siis tellisin nüüd suvel selle puuduva lisa ka juurde. See oli vale otsus, sest jublakas ei tööta. Müüja täissummat polnud nõus tagasi maksma. Andis valida, kas osaline tagastus või saadan oma kuludega toote tagasi. Kuna see jupp oli väga odav ja tagasi saatmine oleks ilmselt topelt kallim, kui üldse raha välja käisin, siis olin nõus osalise tagastusega.

Teine negatiivne kogemus, mis arenes kaheks tellimuseks (sest lollile tuleb ikka kaks korda rehaga otsa ette lajatada, eks), oli seoses kelladega. Tahtsin Marekule aktiivsusmonitori. Kuna Eestis on nende hinnad ikka ulmelised, siis lootsin saada midagi kasutatavat Alist. No ausõna mulle oleks piisanud, kui kell-kuupäev on õige ja samme ka natuke loeks. Ülejäänud funktsioonid oleks võinud täiesti umbes numbreid näidata.

Esimene kell (SEE) oli täiesti ämbrisse panek. Ei näidanud isegi kella õigesti, rääkimata muust. Kahe sekundiga võis kell juba kaks minutit edasi ajas minna jne. Ühesõnaga täiesti mõttetu jublakas. Sõimasin väheke hiinlastega (nagu Marek asja tõlgendas) ja sain kõik raha tagasi. Kuna summa oli selline, et uut (või ka kasutatult) Eestis jätkuvalt selle eest ei saaks, siis proovisin ühe katse veel teha.

Nüüd rõhusingi, et peaasi, et kella saaks vaadata. Leidsin sellise ja Marekule väga meeldis välimuselt. Kella näitab õigesti, saab äratust panna ja sellega kõnesid teha jne. Ühesõnaga täitsa kobe värk, KUI vaid aku ka peaks. Tõsiselt, kui natukenegi näppida, siis peaks olema õnnelik, kui kaheksa tundigi akut on.

Avastasin nüüd, et kui ma enda kella juhtmega laen, siis tuleb isegi 12 tundi ära, et koolis saab käidud. EI tea, kuidas juhe saab mõjutada, aga vahe on päris märgatav. Negatiivne selle kella puhul on see, et need sammulugejad, unejälgijad jne ei tööta automaatselt, vaid pead ise käima panema, Lisaks meeldetuletused liigutamiseks ja vee joomiseks on nagu alarm, ehk põriseb kuniks ise kinni paned.

Kuna ma ise olin nii loll, et teist korda veel sealt tellimisega katsetasin, siis panin vaid negatiivse kommentaari aku mitte pidavuse koha pealt ja jätsin asja olla nii, nagu on. Ühesõnaga elektroonika koha pealt ma väga enam Ali poole ei vaata (kui just jälle midagi väga head katsetamiseks ei leia:D).

Aga on ka häid leide olnud. Näiteks tellisin Marelile juukseklambrid (SELLISED). Väga nunnud ja ilusad. Lapse pea jaoks õiges suuruses ja ootan juba mõnda pidu, et neid soengus ära kasutada :) Lisaks tellisin talle ka uued peavõrud - ühe roosidega (SELLINE) ja teine lipsukesega (SELLINE). Esimesel on sees ka need piir, mis paremini juustes hoiavad ja teine on niisamagi ilus ja nunnu, et lokkidega pähe lükata kaunistuseks.

Lisaks tellisin jälle lastele õhupalle juurde. Ilusad südamekujulised (SELLISED) pallid olid soodukas ja kuigi neil eelmise satsi omad polnud veel otsas, siis tellisin ikka juurde. No rohkem vist endale. Ilmselt jätkub neid veel veebruariks sõbrapäevaks ka, siis hea nendega mingeid kinke jälle sõpradele teha :)

Kusjuures ma veidi kartsin, et need pallid tulevad mingi imeliku kujuga ja väga väiksed, aga olen väga rahul. Ilusti, rahulikult tuleb täis puhuda ja väga mõnusa kujuga jäävad :)

Enda telefonile tellisin uued kaaned ka. Olen vahepeal veel ühed tellinud, aga need olid väga heledad ja kulusid ruttu ära. Nüüd tellisin ilusad, tumedad (SELLISED) ja väga tugevad tunduvad. Seest poolt on kaaned erksad, rohelised ja see leheke peal on nii nunnu. Kusjuures sain mingi nädal peale tellimuse tegemist endale ühe koti ka, millel on lukutila lehe kujuga. Täitsa kogemata sattus nii :)

MA ei mäleta, kas ma tite ilalappidest olen kirjutanud, aga neid ma olen ka tellinud mitu korda. Küll endale ja ka tuttavate lastele. Ma olen küll eri müüjatelt tellinud, aga viimane kord sai tellitud SIIT. Kvaliteedi kohta ütleks nii palju, et hind on täitsa sobivas suhtes kvaliteediga. Ühe lapse puhul viis-kümme ilalappi on täitsa paras osta igapäevaseks kasutamiseks ja peale ilajooksmise lõppu võid vabalt need lapid ära visata. Teisele ringile väga enam ei kannata saata (Meil Margusel kasutusse läksid neist vähesed ja seega sain korralikumad ka edasi pärandada).

Ülejäänud tellimustest olen juba kunagi varem vist kirjutanud, seega nii kaugesse minevikku ei hakka ronima. Võin juba ette ära öelda, et päris mitu asja on kohe kohe jõudmas jälle (üks juba ootabki postipunktis mind), aga küll siis jälle jagan muljeid, kui paras ports asju läbi proovitud.


Comments