Eat Natural batoonid + loosimine

Viimasel ajal on paar blogijat kirjutanud  Eatnatural´i batoonidest. Tahtsin enne ööjooksu ka endale mõned batoonid varuda ja loetud kogemuste põhjal olid need just sellised, mida seekord katsetada võiks.

Kuna ma elan maal ja siin neid ei müüda, siis lootsin e-poodi leida, kust neid saaks. Kahjuks neid batoone hetkel e-poest osta võimalik pole. Kirjutasin siis eatnaturali e-mailile ja kurtsin muret. Mure sai kiirelt lahendatud ja Eatnaturali esindajaga kirja vahetust pidades sain endale uue koostööpartneri.

Kuigi päevi oli kirjavahetuse ja ööjooksu vähem, kui ühel käel näppe, sain paki kohale jõudmise kohta juba reede hommikul sõnumi. Paki sain reaalselt kätte laupäeva hommikul, kuna siin maal pole ka automaate (maal elamise mõnud) ja igapäevaselt automaadi juurde ei sõida.


Lapsed olid muidugi eriti sillas sellest pakist. Popkorni pakk tekitas kõige suuremat elevust ja kuna batoone ei lubanud ma kohe sööma hakata, siis tegime popkorni paki lahti ja saime sellega lastes suurema ootusärevuse maha rahustada.

Popkorni pakil oli peal kirjas, et see on soolane ja magus. Ma ei kujutanud ette, kuidas see väga võimalik on. Kuna ma suurem asi popkorni fänn ka pole elusees olnud (mõtetud, kuivad asjad minu jaoks), siis väga pead ei murnud ka. Andsin paki lastele kätte ja lasin neil heaga maiustada. Huvi pärast ikka võtsin ka mõned ja tõesti oli soolane ja magus ühes. Pean loobuma oma tavapärasest arvamusest popkornist. See oli tõesti väga hea. Nii hea lausa, et ei lubanud lastel pakki lõpuni süüa ja palusin Priidule ka jätta maitsmiseks. Ka Priit kiitis.


Lisaks batoonidele oli pakis ka üks müsli pakk. Üldiselt teen ma endale müslit ise, sest poe omad on kuidagi läägelt magusad. Saadetud müsli mandlite ja aprikoosidega õnneks seda polnud. Neil vist seal oli mingi salaaspioon, kes oskas öelda, et mandlid on must have asi mu müslide sees, nii et ma ei saa kuidagi ühtki paha sõna selle kohta öelda.

Oli planeerinud, et müsli jätan ainult endale, aga kus sa saad, kui Margus istus terve mu hommikusöögi aja mu kõrval ja muudkui tahtis uut ampsu saada. Ja kui Mareli nägi, et müslit söön, tahtis ka maitsta. No võite aimata isegi, et ainult maitsmisega asi ei lõppenud.

Batoonidega aga lubasin lastele, et teeme degusteerimise. Valisin ööjooksuks välja mõned, aga arvestasin, et igast maitseks jääks üks alles, et kõik sordid saaks kolme žürii liikme poolt ära proovitud.  Kõike korraga maitsta oli liig, seega tegime kahes jaoks seda proovimist.

Esimene katsealune batoon oli datlite, kreeka pähklite ja kõrvitsaseemnetega.  Mareli ütles, et natuke imelik, aga tahtis teist ampsu kohe juurde, et veel proovida. Marek ütles, et talle ei maitse. Margus sõi kaks ampsu ja välja ei sülitanud. Seega läks vist peale küll. Mulle maitses, sest kõrvitsaseemned on vägagi minu teema ja maitselt oli just selline mitte liiga magus, aga väga maitsev.

Teisena läks proovimisele batoon mandlite ja aprikoosiga ning jogurtikattega. Mmm, see jogurtikate peal oli nii hea. Marek arvas, et parem, kui eelmine ja talle maitseb. Mareli jagas Mareku arvamust ja sellest väga mulle ampsu ei tahetud anda. Ühe ampsu ikka sain. See on selline magusaisu batoon.

Kolmas on batoon tumeda šokolaadiga ja jõhvikate ja makadaamia pähklitega. See läks Marekule väga hästi peale, aga Mareli ütles, et temale väga ei maitse. Mulle meeldis selle tumedašokolaadi maitse ja jõhvikate kooskõla. Kuidagi mõnusalt mahe oli. Mitte üldse magus, aga samas nagu maius.

Neljas batoon oli india pähkli ja mustikaga jogurtiglasuuris. Minu lemmik! Marek arvas, et on söödav, aga mitte tema favoriit. Marelile maitses see jällegi väga (ilmselgelt on mu laste maitsemeeled täiesti vastastikused). Margus võttis sellest ka ampsu ja tahtis juurde saada ka. Jällegi,üks magusamate batoonide liigast.

Viies batoon oli piimašokolaadi ning maapähklite ja jõhvikatega. Oletasin, et see meeldib lastele väga (piimašokolaad ju!), aga tegelikult ei eelistanud seda kumbki lastest (Margus oli selle proovimise ajal mängimas kuskil). šokolaadi maitset oli vähe tunda ja kuna maapähklid ja muu sees leiduv kraam polnud nende lemmikud, siis loovutasid selle batooni mulle. Võib vist öelda, et see sai meie maitsemeelte koondhinnangus viimase koha proovitud batoonidest.

Kuues batoon oli parapähklite, rosinate, mandlite, maapähklite ja sarapuupähklitega. Marekule see ei  maitsenud. Maitselt oli ta kõige vähem magusam. Mareli tükk aega võttis hoogu, et maitsta, aga peale ampsu võtmist kiitis ta selle heaks. Maitselt oli see väga sarnane nende pähklisegudele, mida poest osta saab. Kui oled veidi neid söönud, siis järelmaik suus on suhteliselt sarnane.

Viimane proovitav batoon oli tumedama šokolaadiga ning parapähkite ja aprikoosidega. Marek arvas, et see on kõigist kõige parem. Mareli ei arvanud suurt midagi sellest. Minule maitses väga.

Kui ma peaks välja tooma kolm batooni, mis moodustaks esikolmiku, siis esimeseks jääks india pähkli ja mustika ning jogurtiglasuuriga batoon, teiseks tumeda šokolaadi, jõhvikate ja makadaamia pähklite batoon ning kolmandaks datlite, kreeka pähklite ja kõrvitsaseemnetega batoon. Esimene valik oleks maiustamise päevadeks ja teised ideaalsed peale pingutust nautimiseks :)


Selleks, et ka teie saaks proovida neid tervislikke, kuid väga maitsvaid, batoone, teeme väikse loosimise ka. Loosimise tingimustest saate lugeda juba SIIT.Comments