Kabala 50- laulu- ja tantsupidu

30. juulil oli Kabalas oma laulu- ja tantsupidu. Järjekorras juba viiekümnes lausa. Seega täitsa eakas üritus see pidu meil siinkandis. Sel aastal esines nii Marek kui Mareli seal ja seega olime nö kohustuslikus korras kohal (kui nad poleks esinenud, siis oleksime ilmselt mereääres varbaid vees leotanud alles, sest tulime puhkuselt peo pärast varem ära).

väiksed eestlased :)
Mareli esines lasteaiaga lauldes ja tantsides. Mõnusad, lihtsad esitused. Samas sai meie kandi kõige pisem pealekasv ka natuke ennast näidata ja häält teha. Marek esines koos kooliga lauluga ja ühe rahvatantsuga.


Mulle endale meeldis kõige enam Mareku tants. Mitte, et väiksemad ka armsalt poleks esinenud, aga see rahvatants on kohe selline hingele mõnus vaadata. Ja nähes, kuidas need enamjaolt tulevased teise klassi lapsed pingutasid, tegi tantsu veel kolm korda erilisemaks. Peab kiitma õpetajat, kes nad nii hästi tantsima paneb, sest teades Marekut, siis võib see olla paras piin ja viletsus aegajalt.

uus pingike rahvamaja juures, minge vaatama :) 
Iga peo juurde käivad ka lasteala ja toiduputkad. Seekord ei saanud lapsed ühtki lasteala punkti külastada, sest kiikuda nad ei tahtnud, batuut oli ulmeväike ja hobusesõit veidi kallis (jah, ihnuskoile väike ring 5 euro eest oli kallis, eriti, kui kaks last tahaks sõita).


Süüa ostsime ikka, kuigi ka seda vaatasime tükk aega, et kust ja mida. Lapsed said ikka oma friikad kätte. Aga enne, kui endale midagi võtma hakkasin, saime vihje, et üks pere müüb endatehtud smuutit ja lihapirukaid. Peab ütlema, et see oli peopärl toitlustuses! Tõsiselt hea smuuti ja ainult 50 senti! Super. Ahjaa, mõisakohvikus käisime ka maiustamas. Koogi vastu pole meil kunagi midagi :D

võõrastest pilte ei pane, aga no selle erandi teen :) 
Pidu sai meil suhteliselt kiire lõpu, sest Marekul läks veidi mustikasmuutit peale. Koduperenaine minus sai võitu ja sundis kõik kiirelt koju minema, et ma saaks hakata mustikat välja küürima :D :D Õnneks sain riided puhtaks.


Sellega meie õhtu lõppes, aga kodust akent avades oli kuulda, et päris paljude jaoks kestis seda pidu veel päris pikalt. Tore, kui meie väikse koha üritused lähevad paljudele korda ja ning lisaks praegustele kohalikele, on igal aastal näha nii võõraid kui ka nägusid, kes kunagi ammu siin elasid, aga praeguseks mujale kolinud.


Kui sullegi pakuks huvi selline väike ja armas laulu- ja tantsupidu, siis võid juba kalendrisse ära märkida, et meie pidu on alati juulikuu viimasel laupäeval!


Comments