Kui õues on vihmased ilmad ehk viis võimalust veeta lastega mõnusalt aega nii, et päevaaktiivsus täis saada

Mulle meeldib õues joosta, kui on vaikne uduvihm ja tuulevaikne või vaikse tuulega ilm. Eriti mõnus on veel, kui taevas on mõnusalt hall. Nii oled kui omas mullis, kus ükski päikesekiir ei kõrveta ega liigne palavus ei aja mõtteid laiali. Uduvihm niisutab piisavalt nahka ja ei hakka palav. Saad lihtsalt kulgeda.

Aga kui taevast sajab pidevalt  ainult tihedat ja tigedat vihma, siis ma ei taha välja minna. Ei jooksma, kõndima ega isegi küttepuid tooma. Sellistel päevadel tuleb leida tegevusi toas, mis annaks päevase aktiivsuse täis.

Muidugi võib alati võtta ette youtube ja teha mistahes video järgi trenni. Lisaks võib veel hüpata hüppenööriga või niisama lihastreeningu harjutusi läbi võtta. Aga kuna mul on kodus lapsed, kes ilmtingimata leiavad just minu tubase trenni ajal, et nad on hooletusse jäetud orvukesed, kellega mitte kunagi emme ei mängi, siis oleks kaval ja närvikulu säästev mõte, kui saaks enda liigutamise ja lastega mängimise korraga ära teha.

Mida võiks siis ette võtta, kui õues ladistab vihma, aga keha nõuab liigutamist (või siis aktiivse augusti väljakutse, kuidas kellelgi)? Esimene ja kõige lihtsam variant on mängida spordikooli. Lihtne ja loogiline- emme on õpetaja, kes harjutused ette näitab ja lapsed teevad järgi. Marek ja Mareli on sellest mängust enamasti sillas. Margus väga midagi sellest ei arva, sest tema peab olema alati hantel, mitte õpilane.

Teine variant on mängida kummikeksu. Teate küll, see mäng, mida meie mängisime igal vahetunnil ja karglesime ilma mingi pingutuseta ka kaenlaaluse kõrgustest kummidest üle. Uskuge või mitte, aga meie peres on selle mängu kõige suurem fänn Marek. Talle tõsiselt meeldib see. Ainult kui leiaks kuskilt poest selle õige keksukummi ka. Kunagi Suure-Jaani poes nägin, aga siis ei taibanud ära osta ja nüüd enam pole kuskil silma jäänud. Nii et kui keegi teab, kust osta, siis soovitused on teretulnud.

Kolmas variant ja tänase päeva hitt on wii mäng. Eriti hea on, kui pulte on kaks/kolm/sama palju kui mängijaid ja mängida üheskoos võidu sõitmist või tennist üksteise vastu või mida iganes soovid. Meil oli täna päris mitu mängu bowlingut ja rattasõitu. Lisaks sai vee peal surfatud mitmel korral. Vahepeal anti mulle 20 minutit, et oma treeningumängus üks lühitrenn ära teha. (ma sain ju jõuludeks trennimängu, mida väga mängima pole veel jõudnud)

Neljas mäng, mida meil küll kodus pole, aga lastele väga hästi peale läheb, on twister. Proovi seal mängulaual püsida mingis kreeka eee asendis mõned minutid (ah, enamasti ei jõua sekunditest kaugemale). Trenn missugune. Lisaks on see parajalt naljakas ka, nii et kõhulihased saavad naerukrampidest lisakoormust.

Viies võimalus on laste jaoks eriti lõbus, emme jaoks mitte nii väga. Mängige bussi/hobust, kuidas emmel jaksu on. Ema on buss ja lapsed on kõik erinevates maja otsades ja neid tuleb soovitud peatusesse viia. Bussi puhul siis kas kukil või seljas, hobuse puhul neljakäpukil seljas tassides. Tegelikult võib siin veel sada eri varianti lapse edasi tassimiseks mõelda (näiteks nagu naisekandmises naised tagurpidi seljas on). Et ikka raskem oleks võib transport masin läbida mägesid (kikivarvul kõnd) ja orge (kükkis kõnd), ületada erinevaid takistusi (põlvetõsted) jne. Lastel lõbu laialt, aga emal trenn tehtud.

Milliseid viise veel võiks kasutada, kui on vaja ära teha trenn, aga lapsed nõuavad ka oma aega?


Comments

 1. Keksukummi nägin mina Tartus Magaziinis :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Magaziini ma pidasin just selliseks poeks, kust võiks sellist retro värki leida, aga Viljandi omas polnud. Ju siis tuleb kooli ajal tartu poest läbi karata.

   Delete
 2. ma plaanin täna tlnas magazini minna, kui silma jääb või nulle ka haarata ja posti visata vms :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. las ta olla, mul sügisest tartusse nagunii palju asja, siis saab osta :)

   Delete

Post a Comment