Lapse rinnast võõrutamine vol.2

Nüüdseks oleme kolm ööd rinnavabalt üle elanud. Meie unekvaliteet on juba praeguseks täiesti teine, kui loetud päevad tagasi. Ilmselt ja loodetavasti pareneb see veelgi, aga kui ka selliseks jääks, siis oleks ma päris rahul. Aga natuke täpsemalt viimasest kahest ööst ja päevast.

Esmaspäeva jooksul küsis Margus päris mitu korda tissi. Mitte üldse magama minnes, vaid just päevasel ajal. Õnneks keeldumisel läks ta tagasi oma mängimise juurde, aga ju siis tundis, et peab ikka proovima. Äkki läheb õnneks. Ei läinud :D

Ma ei tea, kas asi on rinnaga toitmisega seotud, aga laps oli päeva jooksul tunduvalt rahulikum. Muidu ta ikka jorises vahepeal ja siis sai rinda rahunemiseks. Aga nüüd on nagu suur laps, kes mängib enamus aega üksi-teistega ja natuke enne uneaega vajab kaisuaega ka.

Lõunauned saime esmaspäeval väga kergelt. Esimesse unne läks Margus toas. Ei mingit jonni ega tissi nõudmist. Natuke aega oli mul süles, siis heitis mu kõrvale. Potsutasin natuke käega tagumiku peale ja laulsin unelaulu. Paar minutit ja uni tuligi.

Teise unne läks Margus kärus, sest mina läksin koosolekule ja Priidule oli see variant mugavam. Pluss nad saatsid mind, kui ma koosolekule kõndisin :) Aga kahjuks üles ärgates jorras ta peaaegu terve aja, kuni ma koju jõudsin. Siis veidi rahunes, aga oli kuni ööune ajani suhteliselt närviline.

Ma arvan, et selle mõjul tuli ka ööuni veidi raskemalt. Jorras jälle tunnikese ja katsetas ikka käsi põue ka pista. Korra oli talle väike tüng, mis väga suured krokodilli pisarad tõi.  Kuna mul rinnad olid väga punnis, siis lisasin topelt rinnapadjad ööseks, et kui jälle uputab väga. Margus nägi, et midagi ma seal pluusi all askeldan ja juba eeldas tissi saamist ja kui ma siis klõps rinnahoidja kinni tagasi panin ja tema poole keerates pluusi ka alla tõmbasin... oi, seda solvumise nuttu!

Peale magama jäämist läks öö veidi paremini. Ärkamist oli vaid ühe korra, (mis on selle lapse puhul täielik ime), saga selle eest jouras kutt kaks pikka tundi jutti. Selleks momendiks oli mul juba nii palju kindlameelsust, et ma isegi ei kaalunud talle rinna andmist. Jorises oma jorisemised ära ja magasime siis edasi.

Teisipäev möödus juba tavaliselt. Ei olnud enam väga tissi nillimist, lõunauned läksid samamoodi valutult (üks ikka vankris) ja ka ööuni tuli väga kiirelt ja ilma suurema jorinata. Kirss torditipul oli muidugi veel see, et ööl vastu tänast ärkas Margus kaks korda ja mina ei pidanud kummalgi korral teda magama tagasi aitama.

Esimesel korral jäi ta Priiduga magama tagasi (ja see oli alles kella nelja ajal). Kohe nii, et oli seina ja Priidu vahel ja mind polnud isegi näha vaja. See on esimene selline kord aja jooksul, kus ta juba on osanud mind nõuda (või õigemini osanud tissi nõuda). Ja teine ärkamine oli selline, et ärkas, jorises paar minutit ja jäi ISE magama tagasi. Ei mingit kussutamist ega laulmist.

Hommikul ärgates olin väga hästi välja puhanud. Ilmselt ka Margus, sest üles tõustes oli laps väga heas tujus. Muidugi hommikusöögiga läks veidi kiireks, sest ma ei viitsinud kohe voodist püsti ajada ja seega ajasime mangopüreega läbi hommiku tema puhul.

Kui nüüd veidi rääkida nendest päevadest minu rindade koha pealt, siis siinkohal  veel kahjuks saaga läbi pole. Olukord on juba kõvasti paranenud ja enam ei tule pisar silma iga kerge puudutuse peale, aga valusad on nad jätkuvalt. Olen kasutanud kapsalehti, kolm või neli korda selle aja jooksul natukene välja pumbanud ja püüdnud lihtsalt hoiduda tegevustest, mis võiks olukorda hullemaks teha.

Seega olen kogu selle aja jooksmisest ja jõutrennist hoidunud. Aktiivsust olen hoidnud üleval vaid kõndimisega. Lihtsalt kogu see hüpatamine on praegu täiesti välistatud ja usun, et tuule käes higisena joosta t-särgi väel pole üldse mitte see, mida rinnapõletiku vältimiseks peaks tegema. Parem hoian veidi aega ennast tagasi, kui saan põletiku ja olen täiesti rajalt maas.

Kui nüüd rinnad ka taastuvad, siis võib meie imetamiseaja lõpetatuks lugeda. Oleks võinud küll ju kauem, aga samas usun, et edaspidistel kiiretel aegadel on kõigil nii kergem, kui tissivabad oleme. Margus on praegu peaaegu 1aasta ja 1 kuune ja see tundus meie jaoks kõige õigem aeg olevat. Aga eks igal lapsel tuleb see "õige aeg" endast olenevalt erinevas vanuses.


Comments

 1. Rinnapõletikuga ole hästi ettevaatlik, kui ikka hästi valus siis mine sooja dussialla ja mudi neid, et piim tuleks välja, pärast kohe külmkapist külm kapsaleht peale (vaheta 10-15 minuti tagant lehti). Soe teeb sõlmed lahti ja külm paneb piimanäärmed kinni, et uut ei toodaks.

  Kui muudmoodi ei saa, siis kasvõi pumpa ja anna lapsele tassist, tema teab, et lõpetatud ja joo tavalist asja, samas saad endale nö pikentust anda, et päris korraga pole vaid vähendada vaikselt.

  ReplyDelete
  Replies
  1. See tassist andmise mõte oli endal ka korraks:)

   Aga tänaseks on juba suhteliselt hea olla. Eile sai veidi jooksu ka juba proovitud ning valus väga polnudki. Pammy tunne on jätkuvalt peal, aga küll see ka kaob :)

   Delete

Post a Comment