Meil ei ole enam beebit ehk Margus sai üheseks!

Nüüd ongi see aeg käes, kus meie majas enam beebit pole. Täna saab Margus üheaastaseks ja sellega saame beebieale kriipsu alla tõmmata. Olgugi, et mõned titele omased tunnused veel esinevad, on üldpildis Marguse näol mul kodus üks tegus ja asjalik laps.

"Aga mis siis, kui ma oma näpu siia sisse lükkan?"
Enamasti küsitakse Margust nähes esimese asjana, et kas kõnnib. Mainin siis siia ka kohe alguses ära, et ei kõnni. Seisab, kükitab täitsa julgelt ja tasakaal on olemas, aga ei taha kõndida. Aga küll see ka tuleb. Minul sellega probleemi pole, et ei kõnni, aga eks me juba meelita teist küll, et teeks sammu või kaks.

Hambaid on selle eest Margusel suus rohkem, kui enamustel aastastel. Üksteist on väljas ka kolm hammast on kohe-kohe igeme alt välja tulemas. Seega on meil korralik hambakasvatus käsil. Hambaid hooldame nüüdseks juba pastaga pestes, sest vahepeal külas käinud igemepõletik tegi veidi skeptiliseks ainult veega pesemise suhtes.


Söögilaua poole pealt on Margus teinud veidi taandarengut. Viimasel ajal on tiss järjest enam lemmikute seas ja muu toit käib vahelduva eduga. Kord ei võta midagi, teine kord sööb terve portsu ära. Tatar ja riis on asjad, mis lähevad õnneks igas asendis peale. Aga eks tissi nõutakse ka nende puhul magustoiduks.

Seoses sellega, et hambad tulevad ja ei saa kuidagi isegi päevasel ajal last rinnast eemale hoida, siis loobusin mõttest tänasest tissist võõrutama hakata. Pean hakkama kooli ajal Tartust igapäevaselt koju lihtsalt sõitma. No vähemalt mõned kuud püüame nii hakkama saada, küll siis vaatab edasi.

Mähkmed on jätkuvalt meil igapäevaselt kasutusel. Ei ole minul seda kannatlikkust ja aega, et juba mähkmetest vabaks harjutada. Ootame ikka ära enne selle kõndimise ja siis vaatame edasi selle kiire asjaga.

Juttu jätkub meil rohkem, kui vaja. Enamasti ka veidi lärmakamalt, kui kõrvad sooviksid. Aga las harjutab. Seniks, kuni ta jutt kedagi otseselt ei sega, võib ta oma häälepaeli katsetada igal kõrgusel. Olgu see siis naeru lõkerdades või jonnakalt emmet taga otsides.

Jonnist rääkides, siis peaksin selle koha pealt tasa olema, et mitte ära sõnada. Marguse näol on meil üks ütlemata tubli ja sõnakuulekas laps antud. Sellist jonni, nagu teistest meeles on, meil (hetkel veel) ei esine. Eks ta mõnikord ikka jorrab ja viskab end vibuks, aga enamasti lõppeb see emme karmi keelamise peale päris kiirelt. Teine asi on siis, kui ta haige on, aga selle vabandab välja, sest ega ma ise ka haigena kõige sotsiaalsem pole.


Mänguasjadest on jätkuvalt Marguse lemmikud kõik, mida saab visata. Alates pallidest kuni pliiatsiteni välja. Kui kätte mahub ja visata kannatab, siis tuleb see asi teise toa otsa saata ka. Pallidega on muidugi toredam, sest nende viskamise peale ei tule kuri emme riidlema. Täna näiteks mängisid Mareliga tükk aega palliga. Margus viskas Marelile ja neiu veeretas palli väikevennale tagasi.

Palli mänguga on küll see lugu, et vahel lähevad Margus ja Käpik palli pärast kaklema. Käpik, vaeseke, peab küll siis toast välja minema, sest tema kaklusoskused ületavad Marguse oskusi ja suuremate kahjude ja hädapasuna vältimiseks on nii mõttekam tegutseda.

Eks sel paipoisil on omad krutskid ka ikka juba tekkinud. Näiteks treppide ja redelite peale hiilides oskab ta nii tasa-tasa liikuda. Ja toolide peal meeldib ka turnida meeletult. Kui õde-venna voodisse saab, siis see nägu, mis ette tuleb, ütleb selgelt, et laps on paradiisi lastud.

Mida veel välja tuua meie uhke üheaastase kohta? Üldiselt on ta oma arengu poolest selline "harju keskmine". Ei saa me hiilata eriliste oskustega, aga samas nõrgaks üheski valdkonnas teda ka ei pea. Mõnus ja muhe poiss. Hurmurigeen on tal juba varakult sees ja ilmselt hakkab seda nii lasteaias, koolis kui ka tulevaste pruutide peal kõvasti kasutama.


Comments

 1. Palju õnne hurmurile :) Aeg lendab megakiirelt ikka!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! Aeg lendab tõesti kiiresti. Ja mida vanemaks lapsed saavad, seda kiiremini see aeg lendama hakkab. Kuskil võiks mingi pidur olla, et saaks natukesekski aja seisma jätta ja nautida nende lapsepõlve enne, kui nad teismelise eas on ja mind maailma halvimaks emaks tituleerivad :D Ahjaa, Marek juba ongi otsapidi seal, nii et hiljaks olen jäänud selle sooviga :D :D

   Delete
 2. Palju-palju õnne tagantjärele :). Lapsed kasvavad nii kiiresti et lausa kahju kohe :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh!

   PS! Kas on võimalik et ma nägin sind laupäeval Kabalas? Kibekiirelt läksid mööda ja ei jõudnud reageerida nii kähku :D

   Delete

Post a Comment