Rakvere ööjooksu eel

Täna õhtul on Rakveres ööjooks toimumas. Olen seal ühe korra varem ka jooksmas käinud 10km distantsi ja see on olnud seni mu elu kõige lahedam jooksuvõistluse kogemus. Aasta oli siis 2014 ja ajaks sain endal 1 tund 18 minutit ja 17 sekundit. Pikemalt kirjutasin eelmisest kogemusest SIIN .

Erinevalt eelmisest korrast ei ole mul seekord ühtki vigastust, mis takistab joosta head aega. Samas vaadates oma viimaste jooksude aegu ja pulssi, arvan, et alla tunni see aeg siiski ei tule. See tekitab väikseid ebakõlasid mu sees, sest selle hooaja üks eesmärkidest oli joosta ööjooks alla tunni.

Lisapinget tekitab veel see, et Raplas sain ju selle aja kätte. Aga seal oli maastik selline, mis kohe meelitas rekordeid ligi, Rakveres on täpselt vastupidi. Nii olen endale viimased ööpäevad sisendanud, et ma läheks sinna emotsiooni peale jooksma. Ei ole kurb, kui aeg ei tule nii hea, kui planeerisin. Üritan nautida jooksu jooksmise pärast ja kui tuleb hea aeg ka boonuseks, on super!

Natuke ma ikka jään veel lootma selle melu mõjule. Kuna Rakveres on tõesti pea iga nurga taga ergutajad, kes natuke jalad kiiremini tööle panevad, siis väike kiireke kuskil sügaval on ikka alles see loodetud aeg kätte saada. Või siis maksimaalselt 5 minutit tunnist üle lasta.  Sinna maani olen endaga veel rahul.

Kuigi sisemuses olen üritanud end ette valmistada jooksuks, siis kõiges muus on hetkel veel täielik tohuvabohu. Ma pole üldse kindel mida selga-jalga ega pähe panna. Kraadi lubab seal nii piiripealset ja vihmavõimalus on ka õhus.

Ehk siis kas panna poolpikad või pikad retuusid? Kummad botased - kas nike trifusion või nike zoom fly2? Esimesed on rohkem sisse joostud, tugevama põhjaga, aga raskemad. Teised on ülikerged, ei tunnegi, et botas jalas oleks, aga talla toetuspind on ka nõrgem minu jala jaoks. Esimestega lausvihma jooksu kogemust pole, aga zoom´id läksid vihmaga ikka ulme raskeks, sest vesi imendus ülikiirusel sisse.

Mütsiga ei tea ka. Ma muidu jooksen peaaegu alati nokamütsiga. Samas õhtusel ajal väga ei ole sel mõtet. Kui just suurt tuult pole. Mhh, sellega saan ka õnneks kohapeal otsustada, viskan mütsi kotti igaksjuhuks ikka.

Lisaks on vaja veel pakkida kaasa tagavara riided juhuks, kui tõesti paduka kätte peaks jääma. Vihmakeepi soovitati vist ka kasutada, et kui stardikoridoris seistes sajab, saab keha kuivas hoida stardini. Peavalu rohtu pean kindlasti kaasa võtma. Küsisin ekstra veel arsti käest üle ka, et mida veel võiks võtta peale ibuka ja paratsemoli. Lubas võtta äärmisel vajadusel ka dolmeni, aga siis peab imetamise paus olema vähemalt 4 tundi (oeh, Marguse teemal ma ei hakka üldse kirjutama, süda valutab kuidas ta küll ilma mu tissideta oldud saab..).

Eatnaturali batoonid peab ka kotti viskama (ps! Nende kohta kirjutan pikemalt, kui eri maitsed proovitud). Enne ja peale jooksu on kindlasti vaja energialaksu.

Kui juba söögi peale jutt läks, siis ma olen selle koha pealt täna nagu peata kana. Tavaliselt on ju võistlused hommikupoolikul. Seega on kindel värk - kaerahelbepuder hommikul ja banaan veidi enne jooksu. Ja ongi kogu moos. Nüüd ei tea mida süüa või mitte. Hommikul oli meeletu tatrapudru isu äkitselt. Tegin siis seda. Mida lõunaks? Õhtuks? Vahepaladega on batoonide näol vähemalt mure murtud.

Aega on veel sõiduga alustamiseni nii kuus tunnikest. Nii et aega veel pakkida ja mõelda on. Kui pükste dilemmaga ilmselt saan ühele poole, siis botaste koha pealt ei oska ma ikkagi valida... Mõlemal paaril on omad plussid ja miinused. Zoom´id saigi tegelikult võistluste jaoks ostetud, aga kuna nad on veel suhteliselt uued (paar pikka ja paar lühikest otsa joostud ainult), siis ei julge riski peale minna vist.  Aaarggh....

Nojah, küll aeg annab arutust. Või kui ei anna, siis vaatame kummad jalanõud automaatselt jalga tõmban kodust väljudes. Tegelikult on ju need mõlemad päris head jalanõud. Peaks vist hoopis värvi järgi valima :D :D

Ma nüüd hakkan lõpuks pakkima ka. Jääge siis ootama mu "after" postitust peale jooksu! Instast ja Facebook´ist ilmselt saate tulemuse kõige kiiremini teada ;)


Comments

 1. Kõige lihtsam võta kõik kaasa ja jooksvalt ilma järgi otsuta, mis mugavaim tundub või küsi kohapeal kellegi targema käest nõud ;)
  Edu :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. See võimalus ka jah. Kott seljas nagunii suur ja mahutab kõik ära :)

   Delete

Post a Comment