iconfit diet shake

Ma pole väga suur toiduasendajate fänn. Aga vahel ikka satun mõttele, et äkki oleks lihtsam ja vähemate ahvatlustega lihtsalt neid pulbreid kokku segada ning elu oleks kohe hulga ilusam. Enamasti olen ma selle mõtte kõrvale heitnud ja kööki tavalist sööki tegema läinud. Aga korra kunagi ammustel aegadel sai ikka proovitud Iconfiti kokteile. Sellest kogemusest võib lugeda SIIT.

Nüüd, üle nädala tagasi kirjutati mulle uuesti Iconfitist. Neil olevat väljas uue sisuga kokteilid ja pakuti proovimiseks. Kuna mul on praegu vahel päevi, kus lihtsalt pole aega kokata, siis mõtlesin, et proovime! Ehk ikkagi on see hea alternatiiv, kuidas üle elada koolilõunad ja kiiremad perioodid.


Tegu on Iconfiti diet shake kokteiliga. Paki peal on kirjas juhendis, et tuleks asendada päevas kaks toidukorda kokteiliga, jätta alles üks korralik (naistel 600kcal, meestel 800kcal) toidukord ja soovi korral vahepala. Kuna paki peal kirjas, et üks kokteil sisaldab 200kcal, siis minu jaoks tundus see natuke liiga suur kaloridefitsiit. Arvestades, et mu päevane liikumine (enamasti) on päris suur ja iseenesest fakt, et juhendi järgi peaksin päeva üle elama 1200-1400 kcal-lise energiavaruga (arvestades lisa vahepala ka sisse), on minu jaoks veidi liiga äärmuslik (kuigi teaduslikult on selline lähenemine tõestatud ja EL nõuete järgi lubatud).

Ühesõnaga tegin väiksed kohandused ja kasutasin kokteili vahepalana ja paar korda ka toidukorrana, kui sel päeval oli ette näha või juba ära söödud veidi suurem toidukord. Minule selline lähenemine toimis päris hästi.

Mulle saadeti kolmest eri maitsest koosnev nädala pakk, kus oli 14 kokteili sees. Selleks, et kõige paremat pilti saada minu hinnangust tootele, panen kogetud plussid ja miinused punkti haaval kirja.

Miinused: 
  • Minu jaoks liiga väike kaloraaž ettenähtud juhendi järgi tarbimisel. 
  • Maasikamaitseline kokteil oli minu jaoks jubeda järelmaiguga.
  • Ilma shaker´ita vajas väga korralikku raputamist (igatepidi ja minuti jagu kindlasti); vahel jäid siiski mõned tükid sisse. 
Plussid: 
  • Šokolaadimaitseline* oli mu lemmik! Ja minu õnneks saab ka ühemaitselise paki osta :) 
  • Täidab kõhtu päris hästi - minu jaoks isegi üllatavalt hästi. 
  • Vähendas magusaisu (ehk see selline platseebo efekt, ma ei tea, aga mulle nii mõjus) 
  • Väga mugav kaasa võtta väljasõidule, kooli, tööle jne. Joogi valmistamiseks on vaja vaid pulbri pakki (mis on ilusti ühekordsete kogustena ära jagatud), vett ja midagi, milles loksutada. 
  • Oma vähese kaloraaži juures sisaldab palju erinevaid vitamiine
  • Pakkidel oli kirjas, mis maitseline toode on (eelmisel katsetusel ei olnud) 
Kas ma ise tarvitaks neid uuesti? Jah. Tegelikult ongi plaan koolipäevadel hakata neid kasutama. Esimene kooli nädalavahetus näitas, et alati pole aega ka kaasategemiseks midagi kokata ja järjest enam on neid päevi, kui on 8-20-ni kool ja siis on hulga lihtsam kaasa võtta kaks kokteili ja üks toidukord. Kindlasti ka päevadel, kus lihtsalt kiire on. 

Lisainfot IconFiti tegemistest ja toodetest saad SIIT või SIIT

Kuna maitsemeeled on erinevad, siis võib sulle hoopiski vanilli- või ka maasikamaitseline lemmikuks osutuda. Selleks, et sa saaksid järgi proovida ja võib olla leida endale uus lemmik alternatiiv tavatoidule, siis teeme väikse loosimise. Loosirattasse läheb samasugune nädalane pakk, kus on erimaitsed sees. Loosis saad osaleda, kui vajutad SIIA


* Šokolaadimaitseline ei maitsenud nagu magus kakao. Seda paljud ootavad, aga reaalsus on, et kakaomaitsega ongi ainult kakao. Seega, kui peaksin kirjeldama seda maitset, siis ütleks, et pigem nagu lahjemapoolne šokolaadise maitsega jook. 


Comments