Uuesti koolipinki!

Neljapäeva hommikul algab mul uus koolitee, mis ideaalis peaks kestma kaks aastat. Kuna bakalaureuse kraadi kätte saamiseks kulus ideaalse kolme asemel lausa seitse aastat, siis väga ei hellita lootust, et ka magister õigeaegselt lõpu leiab.

Ausalt öeldes on väike pabin sees. Nagu ikka enne esimest kooliaastat. Pole mul veel eriti asju valmis pandud. Ainult päevik on ostetud, aga see on pigem selline märkmik, kus on kõike muud olulist ka sees lisaks kooli asjadele. Elu emana on enamasti nii tiheda graafikuga, et ilma märkmikuta ununeks ilmselt pooled asjad ära.

Hetkel pole ma veel üldse kindel, kas hakkan loengutel täielikult arvutiga toimetama või peaks ikka ühe kaustiku ka ostma. Olen kindel, et trükkides saaks kiiremini asjad kirja. Pealegi pole mu käsi enam harjunud nii palju kirjutama (mul läheb kergelt ranne krampi kirjutades ja siis ei tule enam a-d ega o-d sinna paberile).

Samas teatud ainetes on ainult seminarid ja kui on mingid grupitööd jne, siis on arvutiga päris kohmakas ringi tuuseldada teiste vahel. Eelmisest õppeajast on meeles, et arvuti teksti oli pärast eksamiteks õppides hulga parem kasutada. Samas kui käsikirjas teksti kodus ümber trükiks, jääks paremini meelde.

Marguse hoidmise probleem on esimestel kuudel lahendatud. Priit kasutab oma lapsepäevad tööl ära ja on temaga kodus. Ma ikka ei julgenud teda veel Tartusse hoidja juurde viia. Kui peale lapsepäevi muud võimalust pole, siis kasutan ikka hoidja variandi ära, aga üritame sinnamaale kõigepealt ära elada.

Ise ka esialgu linna ööbima ei jää. Mul oleks mugav küll, aga saan väga hästi aru, miks Priit seda varianti ei poolda. Eriti praegu, kui 2/3 lastest on tõbised. Ei tahaks ma ise ka 4 ööpäeva jutti üksi haigete lastega majandada, seega ei tekita Priidule sama olukorda.

Seega kui keegi tahab Tartusse minna šoppama sel nädalalõpul, siis mul on autos vabad kohad :) Väga mulle üksi sõitmine ei istu, seega seltskonnast ei ütleks ära :) Võta ainult ühendust ja saan juba täpsemalt kellaaaegadest rääkida :)

Söömise koha pealt on mul veidike paanikajaanika, sest ma ei tea, mida kooli kaasa teha. Mõni päev on mul loengud 8-st 20-ni välja. No kui on Salme hoones, siis on hea ja saab sooja toitu lõuna ajal süüa, aga  kõik loengud ei ole seal. Seega peaks kuni kolm toidukorda kotinurgas kaasas olema.

Õuna pistan kindlasti kotti, seda kõige kergem loengute vahel süüa. Samas õuna söömine ja pidev istumine ei mõju soolestikutööle just kõige paremini, kui saate aru, mida mõtlen :D :D  Seega väga palju ainult õunale ka ei tahaks panustada. Pähklid oleks ka hea variant.

Muidu võiks ju osta selle väikse keefiri ja võtta kodust müslit kaasa, aga hommikusöögiks söön müslit nagunii kodus (tegin täna selleks juba suure portsu valmis, et probleemi hommikusöögiga poleks). Kaks korda päevas müslit süüa pole just parim valik.

Ühesõnaga on mul veel tänane ja homne päev see probleem ära lahendada. Aga mul neid lahendust ootavaid probleeme on veel. Näiteks, mis kotiga ma koolis hakkan käima. Kui läppari ka kaasa võtan, siis pole nagu kotti, kuhu see sisse mahuks :D Ju tuleb Tartus pühapäeval väike šoppamisetuur teha ja miskit muretseda.

Sel nädalal trenniga õnneks oligi planeeritud puhkenädal seoses poolmaratonist taastumisega. Peamiseks eesmärgiks on igapäevaselt oma 100% ikka täis saada, aga kui vaja, siis kasutan oma 2 lubatud puhkepäeva sel nädalavahetusel ära :) Kuni neljapäevani teen igal õhtul kõndi kindlasti (seda ma enam trennina kirja ei pane) või kui ilm lubab, siis lähme täna ratastega sõitma. Olen nii palju Priidu juba ära rääkinud, et kõndimas ja rattaga sõitmas käib ta minuga meeleldi :)

Nüüd tulebki siis kooliks asjad kokku panna ja ärevusega neljapäeva hommikut oodata. Hetkel tundub küll, et mida ma seal tegema hakkan, kõik on meelest läinud. Aga küll uinunud teadmised end õigel hetkel ilmutavad. Või kui ei ilmuta, siis tuleb asju veidi üle korrata lihtsalt ;)


Comments

 1. Söögi suhtes soovitan - porgand, lillkapsas, kaalikas, kurk,paprika, tomat jne näksina karpi puhastada ja siis vaikselt saab näksida. Puuvilju saab samamoodi - pirn, poest melon, mango, banaan jne.
  Võib olla mõni võileib rännumehe stiilis. Pitsa on ka hea.
  Erinevad müslibatoonid, näkileivad, riisivahvlid.
  Tegelt on võimalusi palju :)
  Edu kooliga :)
  Beebipüreed on ka tuubist vahel mõnus kiiresti sisse süüa kui kiire magusa isu :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oi, kui palju ideid, aitäh sulle! Homme lähen hommikul poodi varuma, et õhtul kõik valmis teha. Nii ei pea õhtuti koju tulles midagi küpsetama hakkama. Vaja siis vaid meeles pidada, et hommikul kaasa võtta :)

   Delete
 2. Issand, kuidas ma igatsen Salme majat :) Magistrisse plaanin ka kindlasti just TÜsse minna, et saaks vanu häid aegu meenutada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Salme maja on tõesti nostalgitsemist väärt! :)

   Delete
 3. Palju edu sulle koolis! Selline küsimus ka, et mis haridus Priidul on?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! Priidul on kesk-eri, ehk siis sai kutsekast nii keskhariduse kui tisleri väljaõppe :)

   Delete

Post a Comment