Olen silmapaistev! (+ loosimine!)

Sügis on salakaval aeg. Enamvähem nädalaga saabus aeg, kus õhtud pole enam nii valged ja juba töölt tuleku ajal on õues rohkem kui hämar. Kahjuks ei jõua enamus inimesi end nii ootamatult* helkuritega varustada ja juhtub hirmsaid õnnetusi. Õnnetusi, mida oleks saanud helkuri kandmisega ennetada!

Selleks, et sa oleksid tee ääres võimalikult hästi nähtav ja saaksid ohutult liigelda, soovitab Maanteeamet kanda korraga mitmeid eri funktsiooniga valgustpeegeldavaid tooteid, millest üks peaks olema kindlasti sertifitseeritud! Variante, mida kanda on nii palju, et igaüks leiab endale meelepärase alustades helkurteibist kuni LED tuledega helkuriteni välja. 

Alati on võimalus ka ise teha ilusaid helkurripatseid või neid osta (loe SIIT). Maantee amet toob selle välja, kui ühe võimaluse enda teekonda turvalisemaks muuta. Aga siinkohal kordan, et lisaks sellele peab kindlasti küljes olema vähemalt üks helkur, mis on kontrollitud vastavate asutuste poolt ja on täiesti kindel, et täidab pimedas oma funktsiooni ideaalselt. 

Sama lugu on ka lasteriietega. Kuigi enamus joped-kombekad on varustatud erinevate helkurribadega, siis tuleks lapsele külge riputada lisaks veel mõni helkur, et ta oleks veelgi nähtavam. Laste puhul on see eriti oluline, sest tean omast käest, et laps võib teha täiskasvanu jaoks vägagi ootamatuid kõrvalepõikeid kõndides (näiteks Mareli on astunud autoteele, et ilusat lehte ära tuua) ja mida nähtavam ta pimedas on, seda ohutumalt ta koju jõuab. Lisaks kujuneb lapsel lisahelkurit kandes arusaamine, et helkur peab jope küljes olema!

Maanteeamet korraldas helkuri kandmise propageerimiseks kampaania "olen silmapaistev". Tahaksin enda poolt ka sellele edasijõudmisele  õla alla panna! Koostöös SecoSport ettevõttega teen loosimise, kus võitja kinkepakki saab pandud (toote nägemiseks vajuta nimetusele): 
* WOWOW helkurteip (kleepimiseks jalgrattale, lapsevankrile, kotile vms erinevatele pinnakatetele)
* WOWOW LED tuledega varustatud helkur 
*  WOWOW Laste turvavest 

WOWOW tooted on Eesti maastikul päris värske asi. Tootevalikus on lisaks erinevatele helkuritele ka mitmed helkrribadega tooted, mis sobivad ideaalselt pimedal ajal sportimiseks. Näiteks kindad, jooksujakk ja LED tuledega telefonihoidja. Varsti kirjutan neist toodetest veidi pikemalt. Seniks aga olge nähtavad ja kui vajate pisut abi sellega, siis osalege loosimises! Loosimises osalemiseks vajuta SIIA!


*tegelikult ei tule kunagi sügis ootamatult, aga igapäevaelu virrvarris tihti ei jõua mõelda sellele, et tuleks helkurid ette varuda. Enda kogemusest võin ka öelda, et tavaliselt on selline tunne sügisel, et hiired on enamus helkureid minema tassinud, sest neid lihtsalt pole võimalik kuskilt leida.

Comments