Shock absorber - parim abimees trennis

Kui võtta kaalust alla 20kg, siis on paratamatu, et välja tuleb vahetada oma riidekapist kõik alates jopest kuni rinnahoidjani välja. Ühtpidi on see jama, sest rahaline väljaminek on parasjagu suur, aga teistpidi on väga mõnus jällegi uuendada oma väljanägemist. Eriti, kui vanad riided ongi juba oma aja ära elanud, ei istunud kõige paremini või ei täitnud oma eesmärki.

Just see eesmärgi täitmine saigi otsustavaks, miks ma asusin otsima endale uut spordirinnahoidjat. Jooksu harrastamise juures on lisaks korralikule jalanõule väga oluline ka leida rinnahoidja, mis toestaks ja hoiaks partiid ilusti oma koha peal.

Mind pole just kõige väiksema rinnapartiiga õnnistatud. Kolmekordne imetamiskogemus pole ka just märkamatult mööda läinud, pigem on oma kohalolekust vägagi märgatavad jäljed jätnud.  Seega leida  Eesti poodidest sportrinnahoidja, mis hoiaks mu D korvi, mis pole enam nii lopsakas (kõik saavad aru mida mõtlen eks :D), ilusti paigas ja saaksin kasvõi hundiratast visata ilma, et peaks püsti saades hakkama oma varandust peitu tagasi lükkama, pole kõige kergem ülesanne.

Kuna mul ikka juhtub nii, et elu kohe ise viskab tee peale vajalikul momendil õigeid pakkumisi, siis sain läbi ühe abikäe endale koostöö Shock Absorberi maaletoojaga. Leppisime kokku kohtumise Tallinnas, et vaadata, mis mudel mulle sobiks ja et ma ikka 100% kindlalt õige suuruse saaksin endale.

Selles, kas see rinnahoidja oma töö ära teeb, ma ei kahelnud juba enne proovimist. Kes vähegi on google´s otsinud suuremat sportrinnahoidjat, siis teab, et väga muud nime esile ei kerki. Lihtsalt pole veel teist rinnahoidjat, mida annab nii mitmel moel sinu kehale vastavaks reguleerida. Aga sellest kohe täpsemalt. Enne ikka proovimise saagast ka.

Proovisin kolme erinevat rinnahoidjat. Esimene oli konkreetselt jooksuks mõeldud rinnahoidja. Seljas oli ta küll väga mugavalt, aga kui käsi ette-taha liikuda, siis hakkas veidi käele suruma. Ühesõnaga pikamaa jooksu puhul oleks võinud hakata sealt hõõruma. Aga maaletooja selgitas mulle ilusti ära, et inimeste kehad ongi erinevad ja selleks ongi hea kõik mudelid ära proovida.

Teisena proovisime rinnahoidjat, mis oli (minu mäletamist mööda) lihtsalt trenni tegemiseks. Ei olnud mingit spets suunitlust. See oli seljas väga mõnus, ei pigistanud ega midagi. Rinnahoidja sisu (loe:rinnad) püsis ilusti paigal ja täitsa nunnut värvi oli ka. Aga igaksjuhuks mõtlesin ikka kolmandat ka proovida.

Kolmandaks oli Shock Absorber Ultimate GYM BRA. Ja siin mina ära armusin. Võisin hüpata, karata, kummardada kasvõi kümme korda järjest ja mu rinnad olid paigal justkui kinni liimitult. Seljas oli rinnahoidja nii mugavalt, et olekski hea meelega selga jätnud ta seal. Ei jätnud, aga koju ta minuga kaasa tuli küll!

Välja valitud mudeli kirjelduseks veel nii palju, et see on kahe eelnevalt proovitu headest omadustest kokku pandud mudel. Ühesõnaga superluks! Ja mis veel kõige olulisem - kui paljud spordikad suruvad rinnad vastu rindkere suhteliselt lamedaks, siis see hoiab korvi kuju superhästi!

Kui nüüd veidi täpsemalt seletada veel sellest reguleerimisest ja rinnahoidja efektiivsusest, siis shock absorberil on tõesti väga head süsteemid välja mõeldud. Esiteks on taga ühe kinnituse asemel kaks. Jah, kahe koha pealt saad rinnahoidja haake kinnitada. Siinkohal mainin ära veel ühe tarkuse, mida mina sain Tallinnas käies teada. Kui sa läheb rinnahoidjat proovima, siis kindlasti tuleb panna kõige laiemasse haakeritta rinnahoidjal konksud. Siis saad kõige paremini proovida, kas suurus on sobiv!

Ühesõnaga jah, kaks haakimise kohta. Lisaks on paela pikkuse reguleerimiseks täitsa omamoodi süsteem. Mina ei saanud kunagi endale sportrinnahoidjat osta, millel pael on reguleeritav, nagu tavarinnahoidja. Joostes vajus see ikkagi rinnaraskuse all ära, reguleerisin ma kuidas tahes selle, ja koju jõudes hüppasid rinnad üles-alla ja risti põiki ka vahel. Samas reguleerimisvõimaluseta rinnahoidjatel olid enamasti õlaosad minu jaoks pikad ja seega kippusid ikka rinnad oma teed minema.

Shock absorberil aga on selline süsteem, mis ei lase õla pealt jooksval osal kuhugi ära vajuda. Süsteem on sama nagu pulsikellavööl, kui see midagi kellelegi ütleb. No on haak, mis tuleb vahesse lükata. Jeerum, ma ei oska paremini seletada :D Vaadake parem SIIT pildi pealt, siis saate aru.

Olen praeguseks sellega juba jooksmas käinud kui ka rühmatrennis (Võhmas käib MyFitnessi treener kakskorda nädalas trenne tegemas). Tõesti ei jõua ära kiita. Ei ole vaja kuskilt kohendada ega midagi. Lisaks on muusikakuulajate jaoks isegi kõrvaklappide juhtme kinnitus olemas rinnahoidja küljes.

Ainuke miinus, mida ma selle rinnahoidja juures näen, on hind. Jah, need rinnahoidjad on kallid, aga kui arvestada, kui kvaliteetsed ja mugavad nad on ning kui hästi nad oma eesmärki täidavad, siis ei tohiks see hind määravaks saada valikul. Pealegi sooduka ajal võid saada selle täitsa hea hinnaga :)

Mina igatahes olen nüüd igaveseks shock absorberi usku. Loodetavasti, nii poole aasta pärast, kui ma jälle vähemalt 10kg kergem olen (võtame seda kui lubadust eks! :D), on mul ilmselt juba väiksemat suurust vaja ja siis valin ma kindlasti praeguse tagasihoidliku musta-lilla värviga kombinatsiooni asemel midagi särtsakat. Näiteks roosa või oranž, sest värvidega shock absorber tagasi ei hoia ;)


Comments

 1. Demonstratsioon jäi puudu 😜

  Aga mul on adi extra support jooksu brad, ka kahe kinnitusega ja üli mugavad. Absorb pole just hinna pärast kappi/selga jõudnud aga küll jõuab kunagi 😊

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma jäin arvamusele, et mul ei sobi ikka rinnahoidja väel poseerida :)

   Delete

Post a Comment