1. advent

Aeg on nii kiiresti möödunud, et minu meelest pole jõudnud veel november alata, kui juba on meil käes novembri lõpp ja sellega koos esimene advent.

Jõuluaeg on üks lemmikumaid aegu minu jaoks. Siin majas elades on meil see aasta käsil kolmandad jõulud ja siiani pole saanud kahjuks veel kordagi jõulude ajal maja kaunistada ja jõule nautida nii, nagu hinges tahaks. Mis sa ikka kaunistad, kui remont on toas pooleli jne. Eks mingil määral on meil ikka tulukesi ja ehteid olnud igal aastal, aga eelmine aasta näiteks ei toonud me üldse kuuske tuppa, sest selleks polnud lihtsalt kohta. Isegi mitte pisikese kuuse jaoks polnud.

See aasta mõtlesin, et püüan mööda vaadata remondist ja veidi rohkem vaeva näha ja kuskilt selle toanurga ka kuuse jaoks välja pigistada. Ma isegi mõtlesin juba välja kuhu ma kuuse mahutan, aga tuppa seda siiski ei too enne, kui detsembrist 1/3 juba läbi on saanud. Kauem mina ei tihka oodata ja varem Priit ei too seda lihtsalt. Seega saime keskel kokku ja toome ta peale minu kooli nv millalgi tuppa.

Õuetuledega on meil ka hea nali olnud. Tegelikult on meil õuetuled juba esimesest siin elatud jõuludest saati olemas, aga üles saavad nad sel aastal esimest korda alles. Priit ongi täna terve päeva nendega mässanud. Ega pole ju niisama, et läheb ja lööd üles. Kõigepealt oli vaja tuulekastid ehitada, et mille külge kinnitada jne. No teate vist juba isegi, kuidas ehitusega seoses on kogu aeg miski asja arenemine millegi teise asja taga kinni.

Laste tuppa said ka juba tulukesed seinale ja akendele on ka küünlakaared (mul pole kolmnurgad, vaid kaared) pandud. Marek tegi koolis lumememmed ja pani need enda toapoolel olevale aknale (hetkel nad elavad Mareliga jälle ühes toas remondist tulenevatest põhjustest). Mareli pani enda aknale jällegi sinised lumehelbed.

See aasta panime kõikidele lastele eraldi sussid. Ripuvad Mareli ja Mareku toa ukse küljes reas. Igaksjuhuks on meie magamistoa akna peal lisaks üks sussike, et juhul kui äkki vahel on emmel-issil ka maiustamist toodud.

Üks asi, mis alati meil jõulude aja ja eriti adventide tähistamisega kokku käib, on piparkookide tegemine. Kuna meil pole kõige paremat ahju kodus selleks, siis oleme eelmistel aastatel kõik advendi piparkoogitamised kodust väljas ära suutnud teha. See aasta esimese advendi suutsin ka nii osavalt ära planeerida.


Kuna Kabalas tähistati rahvamajas adventi ja üheks osaks üritusel oli piparkoogi küpsetamine, siis vedasin lapsed (v.a Marguse, kes on haige) kaasa ja tegime seal oma küpsetamise ära. Mul jäi igasugune kodune ettevalmistamine ja koristamine ära. Eriti mugav eks :) Lisaks piparkookide tegemisele käis ka Pilistverest kirikuisa veidi rääkimas jõulude ajast ning süüdati kuusetuled. Ei puudunud ka natuke laulmist. Lisaks sai sooja teed/kohvi juua ja eelnevalt valmistatud piparkookidega maiustada.


Tänasega on seega meil jõuluaeg täielikult hoos. Päkapikud said oma esimese ringkäigu tänaseks hommikuks ära teha ja nüüd on ligi kuu aega igahommikust rõõmu ja uudistamist oodata. Margus küll aru ei saanud, et mis värk on, aga kommi üle oli hea meel. Päkapikud, tublid tegelased, on see aasta leidnud maiustamiseks õige tervisliku viisi  (vihje: Yummikommid), seega võiks ju emmele ka vahel miskit poetada :D .

Ilusat 1. adventi teile!
Comments