Endaalgatuslik Pekist priiks Viljandi versioon

Kuigi Regiina juba natuke kirjutas enda blogis (SIIN) meie ühest hullust ideest, siis panen ise ka paar rida kirja, miks minu jaoks plaan ise väga oluline on ja millest see idee üldse arenema hakkas.

Üks hea sõbranna, Viigi, pani mulle veidi aega tagasi pähe idee, et võiks osaleda Pekist priiks Tartu social maratonil. Iseenesest kujutab see ette umbes 43 km läbimist intervallina 5 minutit jooksu + 5 minutit kõndi. Ideaalis ei tundu midagi nii kohutavalt hullu ju, et peaks õigest üritusest kõrvale jääma. Kuid siin tuleb suur AGA.

Lugedes teiste blogijate eelmiste aastate kogemusi (Regiina blogis mitmele viidatud, vaadake sealt), siis tekkis ainult üks hirm - ma ilmselt olen tervele grupile piduriks. See on üks asi, mida ma kohe kindlasti ei taha. Joosta ainult sellepärast, et teistest mitte maha jääda.

Kui ma seda jooksu jooksen, siis ma tahan nautida igat pingutust ja piina, mida selle aja jooksul kogen. Kuna kõige aeglasem grupp liigub tempol  6-6.30 minutit kilomeetri kohta, siis ilmselgelt on see minu jaoks sellel aastal liiga kiire. Oleks minut aeglasem, siis ma ei kõhkleks ja osaleks õigel üritusel. Aga vaatame positiivselt - on kuhu järgmiseks aastaks pürgida :)

Kuna Regiinal olevat see üritus juba ammu-ammu südames torkinud ja osalemist oodanud, siis arutasime seda päris pikalt. Mõlemal samad hirmud ürituse suhtes (Viigi ilmselt paneks nagu tuul selle õige ürituse ka läbi, ta meil jänes :D ).

Kuna Regiina on pühade aeg mulle tunduvalt lähemal, kui tavalisel ajal, siis tuli idee, et jookseme siis juba kolmekesi 26. detsembril omaenda Pekist prii jooksu. Kuupäev sama, vahemaa ilmselt lühem (raskusastme koha pealt ei julgeks seda öelda), aga siiski täiesti mugavustsoonist väljasolev üritus.  Lisaks teekond on selline, et keegi ära ei eksi ja katkestamise korral koju saamine on ka tunduvalt lihtsam.

Räägin ürituse suhtes mitmuses, sest lisaks meile kolmele, loodan, et teist ka üks, kaks või isegi kakskümmend vaatavad seda üritust ja mõtlevad "oh, ma tahaks ka kampa lüüa". Selleks, et te sellest mõttest kinni ka haaraks, kutsume teid kõiki ka osalema. Osalemise soovist saada teada anda Facebooki üritusel SIIN.

Üritus näeks välja nii, et raha selle eest otseloomulikult tasuma ei pea. Toidu/riietus/joogipunktiks saavad olema meie autod, mille pargime Viljandi järve ääres olevasse parklasse. Distantsiks on ümber järve jooksmiserada. Olenevalt sinu enda võimetele - 1,2,3 või kasvõi 4 ringi. Kes meiega ühes tempos tahab liikuda, siis meie eesmärk on vähemalt 2 ringi ära teha. Ilusa ilma korral äkki isegi 3!

Ilmast rääkides, siis üritus toimub iga ilmaga! Kui just surivoodil pole, siis oleme platsis. Olgugi, et ilmselt on kõht veel pühadest head-paremat täis. Kuigi ausalt on see minu jaoks lisamotivatsioon pühade aeg end tagasi hoid. Kõik teavad, et sellist eneseületust halva olemisega ei ole võimalik sooritada.

Ühesõnaga, kui mõte tundus huvitav, siis anna märku pannes Facebooki üritusel "interested". Vaatame, kui palju on veel neid, kes oleks valmis meiega liituma sel ilusal teisel jõulupühal!PS! Minu jaoks on see üritus ka selle poolest eriti oluline, et olen endale vaikselt lubanud, et ühe talvise poolmaratoni ma pean läbima. See üritus saabki olema selleks poolmaratoniks (ja loodetavalt veelgi pikemaks jooksuks).


Comments