Isadepäev

Sel aastal kujunes isadepäev selliseks, et ühe hommikupooliku asemel saime isadepäeva lause kolm päeva jutti tähistada. Eks ta ole üks eriline tähtpäev ka, seega pole ju sellest midagi hullu, kui natuke rohkem tähistatud sai. Tähistamine algas reedel laste isadepäevapeoga. Väga tore pidu oli. Mareli ja Marek said esineda, Priit sai esineda ja Margus sai ka esineda oma mõningate hääleharjutuste ja ringi uitamistega. Ma suunasin ta küll kogu aeg uksest välja kõndima, aga no ta oskab endale tähelepanu tõmmata. Näiteks vahepeal läks ta võõraste inimeste juurde, patsutas neid veidi ja siis naeratas :D Või siis üks hetk istus ta Mareku klassijuhatajal süles päris pikka aega. Väike hurmur, mis sa ikka ära teed, onju :D Pärast esinemiste osa olid töötoad, kus isad said lastega asju meisterdada. Oli rinnamärgi tegemine, kaarditundmise ülesanne, karaoke, pildistamine, haikala söötmine, voltimine ja puidust meisterdamine. Lõpetuseks siis ka kringli söömine.

 Enne, kui töötubadesse läksime, tegime mõned perepildid ka. Et ikka saame mõne võtte, kus kõik normaalsed peal. Teadagi ju, et mida rohkem on inimesi pildile vaja jäädvustada, seda väiksem on tõenäosus, et on üks pilt, kus kõik on normaalse näoga. Seda reeglit sai kinnitatud sel päeval väga tugevalt :D :D


Sellega reedene tähistamine lõppes ja sai oodata järgmist päeva. Laupäeval tähistasime minu isa isadepäeva. Priit oli kõrvalseisja rollis :) Käisime maal ema-isa juures ja sõime kooki ja möllasime veidi lumes. Sain omale suusad ka lõpuks ära toodud ja õhtul koju minnes esimesed katsetused ära teha.


Pühapäeval hakkasime kodus oma issi pidupäeva pidama. Laupäeva õhtul tegime talle tordi ka. Kuna ta ei tahtnud minu tervislikku varianti, siis tegingi sellise, nagu ta tahtis. Pildi valisin muidugi ma ise, mida peale teha. Eriti sügavamõtteline pilt pidi olema, aga minu joonistamiseoskuse puudumine ei too seda väga esile :D  Marek küsis, et mis rohelised täpid need keset torti on. Puud on! Ei ole kanavarbad või kellegi jalad, puud! :D :D

Meie kingitused kahjuks kohale ei jõudnud :( Aga pole hullu, saab väikse hilinemisega. Tellisin talle koolis käinud pildistaja kaudu lastepiltidega magnetid. Et külmkapi peale panna. Õnneks natuke lohutab vähemalt see, et koolis/lasteaias lapsed tegid nagunii kingid ja sealsed kingitused olid ka piltidega  Marelil külmkapimagnet ja Marekul raamis pilt, mis mõlemad on oma koha juba köögis leidnud. Lisaks kinkisin mina Priidule käsitööšokolaadi. Ma tegelikult võitsin selle, aga mõtlesin nii erilist asja erilisemal puhul maitsta :)


Kuna Priit sai kiiremaloomulisemad tööd laupäeva õhtul tehtud, siis ega ma talle väga vaba aega pidupäeva puhul ei andnud. Saatsin hommikul kohe lastega õue. Pidi Marguse ka magama panema, sest mina õppisin. Kui ta tuppa tuli, siis jõudsin mina just ühe koolitööga lõpuni ja läksin sujuvalt jooksma. Ühesõnaga võtsin väga vabalt hommikupoolikut ja lasin tal oma pidupäeva rolli nautida :)
Comments