Jõulud on varsti käes! (laste kingisoovid)

Kuna praegune ilm toob paratamatult jõulutunde peale ja peas ümisevad jõululaulud, siis tuleb üks jõuluteemaline postitus.

Mulle meeldivad jõulud. Kogu see melu ümber nende - lasteaias jõuluehete tegemine, kodu kaunistamine, hommikused päkapiku üllatused, jõululaupäev ja järgnevad pühad. Ainuke asi, mis mind vahel jõulumeeleolust eemale viib, on see, kui jõuluostlemised jäävad viimasele minutile. Siis  pean rahu ja vaikuse nautimise asemel poodlema koos teiste viimase minuti inimestega ja see on väga närvesööv.

Et mitte olla üks neist inimestest, olen igal aastal püüdnud vajalikud kingid ja jõulukraami ära osta nii vara, kui võimalik. Ei, päris suvel neid ostma ei torma, aga sügise keskpaigast alates olen küll hakanud jälgima soodukaid ja koguma mõtteid, et kellele ja mida oleks vaja.

Praeguseks hetkeks on mul enamus kinke olemas, mida see aasta vaja teha. Kuna meil on üks ühine jõulupidu minu perega, siis seal me teeme loosipaki. Nii on kõigil veidi säästlikum ja ei teki meeletut kinkide hunnikut. Ma eelistan üldjuhul, et lapsed saavad jõuludeks vähem, aga kvaliteetsemaid (ja soovitud) asju.

Kuna täiskasvanud inimestest nii mõnigi käib siin lugemas, siis nende kohta ma suurt midagi öelda ei saa. Täiskasvanutega üldiselt on veidi raskem, kui lastega ja nende "grupist" on mul mõned kingid veel täitsa lahtised.

Lastega aga on lihtne. Õigemini lihtne on siis, kui lapsed on selgusele jõudnud, mida nad ikkagi tahavad. Selle raske protsessi käigus peab ema olema see tark suunaja, et mis asja jõuluvana rahakott kannatab osta ja mida mitte. Marekul on küll enamvähem selge pilt juba summaliselt, et millest üle ei tasu üldse vaadatagi või siis kui vaadata, peab kirja juurde märkima, et kui jõuluvana selle toob, siis ta ei taha enam mitte ühtegi kinki lisaks (meil ikka kombeks, et kodus kuuse all on igale lapsele võimalusel kaks kinki).

Panen teile kirja mõned mõtted, mis meie lastel peast läbi käisid ja mis jõuluvanale kirjutades kirja lähevad. Margusega on lihtne. Tal on hea meel kõige üle, mida antakse. Seega tema soovidena lähevad jõuluvana kirja akutrell (sest talle meeldib tööriistadega mängida), rasvakriidid (et ta ei peaks pliiatsite pärast teistega kaklema) ja üks nupumäng (praegused nupud on liiga pisikesed tema jaoks veel).

Marekuga on veidi keerulisem lugu. Tema suur kirg on legod. Muidugi tahaks ta kõige rohkem kaht lego komplekti, millega nad robootikas tegelevad. Aga kuna nende hinnad algavad seal 250eurot ja üle selle, siis saab ta täiesti aru, et miks ta neid jõuludeks kohe kindlasti ei saa. Teiseks tahtis ta lego politseimaja, mille hind samuti jääb üle jõuluvana eelarve. No raske, kui sel jõuluvanal vaja terve maailma lastele kinke muretseda :D

Ühesõnaga peale pikka kaalumist ja eri lehtede uurimist, jäi Marekul valikusse mõningad legokomplektid, bounce off lauamäng (mida ta tahtis juba septembrikuust saati) ja puldiga auto (mitte päris tavaline titekas, vaid veidi ägedam, mõeldud alates 8. eluaastast paki järgi).

Mareliga on kõige keerulisem lugu. Osati ta tahab olla selline tavaline tüdruk. Et kui keegi ütleb, et oi kui ilus barbie ja tahab seda siis muidugi tahab ta ka. Ta tegelikult mängib ju ka nende asjadega, aga kui me neid nüüd vaatasime, siis silm tal särama ei löönud. Sama lugu oli ka legodega. Tundus, et ta avaldas nende järgi soovi vaid seetõttu, et kõik ju tahavad neid.

Kuna ma ei näinud mingit tõelist wauuu momenti temas, siis uurisin, et mis teda tegelikult huvitab. Jätku need legod ja barbied ja nukud kõrvale. Neid on tal ju nagunii juba piisavalt. Siis tuli vaikselt soov, et kunagi nägi üht putuka uurimiskomplekti... Kahjuks seda me ei leidnud internetipoodidest, et mulle näidata, milline see täpselt olema peaks (aga otsin seda edasi ja ostan talle sünnipäevaks). Otsingute käigus leidsime aga mitu muud ägedat asja.

Näiteks üks taimekasvatuseksperiment. Sellega peaks saama taimi kasvatada, vihma luua ja igasugu põnevaid asju veel katsetada. Otseloomulikult läks see Mareli soovina emmele mällu :) Teisena nägi ta üht komplekti, millest ta praegu igapäevaselt räägib ja nii ootab seda kinki. See on üks käsitöö komplekt, kus on vajalikud asjad nii kudumiseks, heegeldamiseks kui ka tikkimiseks. Lisaks on veel paar vidinat tuttide tegemiseks jms pudi-padi asja. Ühe lauamängu valis ka veel Mareli välja, mis ka reklaamist nähtud ja ma ise ka tean, et see on põnev mäng (ja temale meeldiks ka). Ühesõnaga täiesti looduslapsele kohased kingisoovid said välja valitud :)

Ühe kingisoovi igaühe kirjast (mida hakkame tegelikult kirjutama alles novembri lõpus) pärandan ma loosipakkidesse, sest minu jõulueelarve kõike välja ei kannataks. Samas on mul nüüdseks selge pilt (ja konkreetsed asjad), mida jõuluvana lastele see aasta toob :)

Millal teie hakkate jõulukinkidega tegelema? Kas on keegi veel, kellel juba jõuluvanaga diil tehtud kinkide osas?
 2014. aasta - meie esimesed jõulud oma kodus :)  
PS! Lisaks on mul varutud ka mõned variandid kooli/lasteaia loosipakiks. Kui ei peaks näkkama õige sooga, siis jäävad need kappi ootama mõnda sünnipäeva. Lapsi ümberringi on meil nagunii nii palju, et üle ei jää siin midagi :D Ja muidugi ka adventidel toovad enamasti (kui lapsed on tublid olnud) päkapikud meil midagi suuremat, kui vaid kommikesed.


Comments

  1. Meil jõulukingid olemas :) sai oktoobris juba soetatud. Lastega oli kerge. Lotte aabits, lotte kaisukas ja meccano. Mehele wii u mâng ja mina tahtsin saada hommikumantlit. Lotte teema on meil juba kuid populaarne olnud ja plaanime minna lastega lotte kohvikusse. Lotte aabits on ka hea kink, kuna soomes ju teised aabitsad. Ja poisil üks meccano junior komplekt kirpparilt ostetud ja saab siis lisa juppe. Oleme rohkem praktilised inimesed. Ja lastele oleme selgeks teinud, et jõuluvana peab viima kinke vâga paljudele lastele ja siis need ei saa olla midagi suurt. Kui sünnipâev on, siis saavad kingid, mis maksavad kuni 100€.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ma olen kingi summad laias laastus ära jaganud sünnipäeva ja jõulude vahel (sünnipäevaks veidi küll suurem summa). Miks? Kõige enam just sellest välisest survest. Ka meie seletame, et jõuluvanal vaja viia paljudele lastele jne, aga ikka on peale vaheaega lastel vahel kurb meel, et näe, XXX sai lausa kümme kinki jne. Ei taha ka ju öelda, et ju siis oli tublim laps vms... Seepärast olengi natuke jõulusummat sünnipäeva arvelt suurendanud. Aga siiski olen kindel põhimõttele, et ikka sellised asjad tuleks, mida lapsed ootaksid väga :) olgu siis vähem, kui teisel, aga vähemalt soovitud asjad (seepärast ka seda summalist otsingut koos tegime, et nad oma soove hinnaga kooskõlastaks). (jõuluvana esitas arve ka, millel kolme lapse kingid kokku olid vähem, kui 100 eurot. Seega jäin täitsa eelarve piiridesse).

      Delete

Post a Comment