Kes mu õppimisgeeni pihta pani??

See nädal on jälle kooli nädalavahetus tulemas. Mul on kodutööd enamvähem valmis, mis peaks olema tehtud, aga nüüd oleks vaja veel paar asja ära lõpetada ja üle vaadata. Ei midagi hullu ja konti murdvat, aga ma lihtsalt ei viitsi.

Näiteks eile oli võimalus ilusti 1,5 tundi  Marguse une ajal enamus asju tehtud saada, aga ei. Ma otsustasin koos temaga magama jääda. Sellest polnud veel vähe, et tema üleval oleku aegadel ma praegu nagunii midagi õppida praktiliselt ei saa, sest ta on maailma suurim kleepekas.

Margus on väikse tõve omale külge pookinud ja nüüd ei saa ta rahulikult üksi mängitud, söödud ega magatud. Nii et üks uni, kus ta magas ilusti ja ma oleks saanud õppida, otsustasin ma ka maha magada (aga kes teab, äkki magaski sellepärast rahulikult, et magas mu kaisus).

Täna hommikuse uinaku ajal otsustasin ma hoopis joosta. Oli küll esialgu mõte pool tundi joosta, et jõuan vähemalt ühe asjagi üle lugeda ja välja ära printida, aga ilm oli mõnus, tempo kerge ja rahulik, seega mõtlesin ikka tunnikese ära joosta. Ja muidugi ärkas Margus just siis üles, kui ma jooksu lõpetasin. Tüüpiline.

Nüüd sain lõpuks arvutisse, aga õppida ma ikka ei viitsi. Pigem klõpsin siia teksti ja vingun, kui laisk ma olen  :D :D Tegelikult ma paraleelselt laon Margusele üht karupuslet ka kokku, nii et õppida ikka ei saa. Talle meeldib neid tükke üle ilma laiali loopida ja ma pean nüüd näitama, mida päriselt selle puslega tehakse (kuigi see pusle on kõvasti üle tema taseme, talle meeldibki see rohkem värviliste puidust tükkide pärast).

Aga tegelikult tuleb täna õhtuks ära lõpetada ja välja printida homsed praktika konspektid, siis neljapäeval esitamisele  minev kodutöö ja veel veidi täiendada pühapäeval esitamiseks minevat kodutööd. Ei ole üldse ju palju? Ajaliselt läheks kokku äkki mingi 2-3 tundi aga kõik need ülesanded vajaksid nüüd rahulikult süvenemist. Aga seda võimalust mul enne pole, kui Margus magama läheb. Seega 12-ni tuleb vist niisama mängida ja lustida. Ja siis uneajal otsustada ikka õppida, mitte magama kerida :D :D

Uhh, see nädalalõpp vist tuleb kõige raskem kooli nv üldse. Laupäeval saan hakata koju sõitma alles 20 ajal. Hurraaa, eks ole :D Aga õnneks pühapäeva hommikul on imestaval kombel loeng alles kella 10-st.

Olgu, ma nüüd lähen neid karu pusle tükke voodi alt välja koukima. Keera veel pilk paariks minutiks Marguselt kõrvale. Aga teile panen ühe võrdluspildi siia. Jaanuar vs november. 100 vs 78. Õnnelik vs veelgi õnnelikum :D
Comments

  1. Minu arust on see täiesti okei, et vahel ei taha ja ei jaksa õppida. Mina enam isegi ei põe :D kirun küll jah, et jätan viimasele minutile ja pean siis pere või unetundide arvelt õppima aga samas saan alati tehtud kõik. Eilegi tegin viimasel minutil kaks asja ja täna veidi mõnusam olla. Aga edu ja küll see õppimisvaim ka tagasi tuleb ;)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ma seda tahakski vältida, et viimasele minutile kõik jääks või uneaega kasutama peaks. Sel semestril veel päris palju asju vaja teha ja olen ära jaganud koolisesside vahelistele aegadele asjad. Seega ei saa lubada väga sellist "ah, homme teen" sest homme ei pruugi nii pikk olla et kõik tehtud saaks 😀

      Delete

Post a Comment